‍‍04.23.2018 // ח׳ אייר תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת אחרי מות-קדושים

 

חמוטל בר יוסף בספריה עם בנות יביום ראשון אירחנו את הסופרת והמשוררת חמוטל בר יוסף לשיחה עם בנות שכבת י' ו-יא. חמוטל דיברה עם הבנות על תהליך היצירה וקראה יחד איתן משיריה, את חלקן למדו במסגרת שיעורי ספרות. תודה לחמוטל בר יוסף ולצוות ספרות על ההזדמנות לשיחה מעניינת ומיוחדת.

 

שכבת ט' יצאה לסיור של"ח בשביל המחבר בין יד ושם והר הרצל. הסיור, הקשור לימי הזיכרון והעצמאות, עבר בנקודות חשובות בשביל ובהר הרצל. הבנות ביקרו באנדרטת נצר אחרון והכירו סיפורים חשובים ומרגשים של אנשים הקשורים לקוממיות עם בארצו והקמת המדינה. תודה ליורם על ההדרכה ולמורן על ליווי הסיור.

 

ביום שלישי בזמן החזרה הגנרלית לטקס יום הזיכרון, נערכו שיעורי אנגלית מיוחדים בכיתות החטיבה. בחלק הראשון התנסו הבנות באנגלית מדוברת ודיברו ביניהן על תכניותיהן ליום העצמאות המתקרב. בחלקו השני של השיעור התכנסו כל הבנות בגג לחידון kahoot באנגלית שחיברו דוברות האנגלית. תודה רבה למורי צוות אנגלית על ארגון התכנית, שרה, איטה, תמי, עירית, יהודה וסוזן.

 

יום הזיכרון בתיכון תשעחביום הזיכרון התקיימו טקסים בחטיבה ובתיכון.

בחטיבה שמעו שיחה מפי אילה קמון על אחיה מאיר רוטשילד שנפל בתשכ"ח תוך חילוץ חבריו הפצועים בגשר אלנבי. השיחה היתה מרגשת מאד, אילה הצליחה דרך הסיפורים והסרט להציב לנגד עינינו את דמותו של מאיר כפי שהיתה. תודה רבה לאילה.

בהמשך צפינו בסרט על החייל מייקל לוין שבחר לעלות ארצה לבדו, חדור מוטיבציה ואהבה לישראל, התגייס לצנחנים ונפל במלחמת לבנון השנייה. בחלק האחרון של היום נערך טקס מרגש ומכובד שעסק בנופלים ובאנדרטאות שהקימו לזכרם. תודה רבה לכל הבנות המופיעות, לציפי שהובילה וארגנה את הטקס ולאודליה על הופעת המחול ושפת הסימנים.

לסיום היום ולפני שהלכה כל אחת לדרכה, אמרה רחל כמה מילים לקראת יום העצמאות, על כך שלמרות שאנו כבר נולדנו לתוך מציאות של מדינה קיימת, עלינו לדעת להעריך ולהבין את חשיבות קיומה של המדינה ולהודות על כך לאלוקים ואדם.

 

יום הזיכרון בתיכון התקיים בסניף בית וגן. תלמידות כיתה י' ערכו טקס בנושא ערך הרעות ואחוות לוחמים. הבנות הציגו סיפורים מאירועים שונים לאורך שנות המדינה מתוכם אפשר ללמוד רעות מהי. הטקס היה מיוחד ומרגש תודה רבה למחנכות ולתלמידות. לאחר הטקס שמענו את סא"ל רמי בר אשר, גיסה של אודליה קניזו, שסיפר על ערך הרעות בצה"ל ושיתף בזכרונות מחברו עמנואל מורנו ז"ל. לשמחתנו, ולהתרגשותנו בוגרות רבות הגיעו והשתתפו בטקס. אביה שוע, בוגרת בית הספר וקצינה בחיל חינוך סיפרה על חבריה לצוות בבה"ד 1 שנהרגו בפיגוע בארמון הנציב לפני יותר משנה. אביה רתמה את בית הספר והבוגרות לרעיון "X+1" לזכרה של חברתה, שיר ז"ל, שבו בכל הרכב קבוצתי מאפשרים לכל חבר קבוצה להביא משהו אישי משלו. בתום הטקס והשיחות הצטרפו הבנות לטקס המרכזי בהר הרצל. תודה לכל השותפות בארגון האירוע.

 

המלצות ספרים בספרייהלכבוד יום העצמאות, צוות הספריה ביקש מצוות פלך לשתף אותנו בהמלצות על ספר ישראלי אהוב עליהם. קיבלנו המלצות מגוונות ומעניינות. את ההמלצות עיצבנו כפוסטרים בצורת דגלים ותלינו מתקרת הספרייה. תודה לכל המורות והמורים ששיתפו בספרים הישראליים האהובים עליהם!

 

בשבוע הבא…

ביום ראשון (22.4) תתקיים בבית הספר אסיפת ההורים למחצית זו לכיתות ז-יא

יום הלימודים יסתיים בשעה 13:10 בתיכון וב-13:30 בחטיבה.

מי שטרם השתבץ לשיחות עם המחנכות והמורים המקצועיים יכול לעשות זאת כאן.

 

מיד לאחר האסיפה, בשעה 19:45, יתקיים ערב סיכום המסע לפולין עם התלמידות, ההורים ואנשי הצוות. מוזמנים להצטרף.

 

ביום שלישי החטיבה תתחיל את היום בסיור במוזיאון גבעת התחמושת בשעה 8:15, נחזור ללימודים כסדרם בשעה 12:00

 

ביום שישי יצאו מגמת ארץ ישראל מכיתות יא-יב לסיור בעקבות המאבק על הדרך לירושלים.

 

שבת שלום ומבורכת!