‍‍04.29.2015 // י׳ אייר תשע״ה

הדרכה הר הרצל

ביום ראשון יצאו תלמידות ט' לצעדת "השביל המחבר", יוזמה שנתית של של"ח מחוז ירושלים. השביל המחבר הוא מסלול הליכה בין יד ושם לבין הר הרצל. המסלול מחבר בין הגבורה הרוחנית והפיזית של היהודים בשואה לבין גבורתם של הנלחמים על המדינה. במהלך הטיול הבנות השתתפו בטקס זכרון באנדרטה לזכרם של "נצר אחרון", ניצולי השואה שנותרו שריד אחרון למשפחתם ונפלו במלחמות ישראל. בטקס נכחו שר הביטחון ונציגים ממשרד החינוך. בסיור זה, חלק מההדרכות הוכנו והועברו על ידי תלמידות השכבה. יישר כח למדריכות על ההשקעה וההדרכה. תודה ליורם ומאיר על ההדרכה ותודה למורן שטאל על ליווי הסיור.

 

ביום שני, יום פטירתו של הרב אהרן ליכטנשטיין ז"ל, פתחנו את "מפגשים" בדברים על דמותו של הרב. במהלך היום, הוקרנו ברחבת הכניסה ההספדים בשידור חי מישיבת הר עציון.

 

בהמשך "מפגשים" צפינו בסרט על נעם כהן הי"ד שהפיק מוישי כהן, אחיו, נעם כהן היה איש שב"כ שנרצח על ידי מפעילו. הסרטון הווה הכנה לשיחה עם מוישי שהתקיימה בטקס הבית ספרי ביום הזיכרון. בסרטון ניתן לצפות גם בקישור הבא.

 

סיגלית מזא"ה, מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נפגשה עם הבנות לרגל יום העצמאות והציגה נתונים המשקפים את הישגי מדינת ישראל ב-67 שנות קיומה. בין השאר הציגה סיגלית נתונים על העלייה בתוחלת החיים, המצאות ישראליות והישגים בהשוואה למדינות אחרות ב-OECD ועוד. תודה רבה לסיגלית על ההרצאה המחדשת והמעניינת.

 

IMG_0177ביום הזיכרון התקיים הטקס הבית ספרי בסניף בני עקיבא בבית וגן. לטקס הגיעו בוגרות בית הספר שתרמו בנוכחותן לכולנו. פתחנו את הבוקר בתפילה משותפת ולאחריה סיפרה שירה את סיפורן של שתי נשים מלוחמות כפר עציון עטרה אברמסון ורחל הילר שתיהן נצר אחרון למשפחותיהן. בדבריה סיפרה על מאבקו העיקש של גוש עציון בכלל ושל כפר עציון בפרט ועל סופם המר של מגיני הגוש. שירה הציעה לבנות לבוא ולפקוד את קבר האחים במהלך הטקס הממלכתי. לאחר מכן ערכו כיתות י' טקס מרגש ומיוחד שהתמקד במלחמות ישראל לאורך IMG_0048השנים. הבנות הציגו נופלים מהמלחמות השונות ושיתפו את הקהל בשירים שחוברו בעקבות אותה המלחמה. יישר כוח לבנות ולמחנכות אפרת ותמר על הטקס המשמעותי.

לאחר הטקס שמענו את שיחתו המרגשת ביותר של מוישי כהן, אבא של רעות כהן מיב2 על אחיו ועל האופן בו השכול עיצב אותו והשפיע עליו. הוא סיפר על אופן התמודדותו האישי ועל המורכבות העצומה איתה מתמודדת משפחה שכולה. תודה למוישי על הפתיחות והשיתוף. לאחר הטקס והשיחה כולן הלכו יחד להר הרצל לטקס הממלכתי.

 

בשבוע הבא בתיכון….

פעילות משותפת ח-יא

מפגשים – מעורבות חברתית


מהנעשה בחטיבה

החמ"ד הגדיר את הימים שבין יום השואה ויום העצמאות כ"עשרת ימי תשועה", ימים בהם עמנו מציין זיכרון ימים לאומיים קשים אך גם את יום העצמאות שהוא יום שמחה והודיה. לפיכך הצטרפנו ליוזמה של מדרשת עין פרת בנושא ההודיה, בבית הספר נתלו פלקטים גדולים עם המילים "אני מודה על…" ובנות ואנשי הצוות כתבו דברים נפלאים ויפים וגילו כי יש בנו הרבה על מה ולמי להודות.

ביום הזיכרון לחללי מערכות הביטחון ונפגעי פעולות האיבה קיימנו לאורך היום פעילות בנושא. המחנכות דיברו בכיתות עם הבנות על חשיבות היום, חשיבות הזיכרון, וסיפרו על נופלים שהכירו ועוד נושאים הקשורים ליום זה.

לאחר מכן קיימנו טקס שבו שרנו שירים ולמדנו מי הן הדמויות ומהו הסיפור שמאחרי השירים. הטקס היה מרגש ויפה, ונגע בליבנו. השירים, הנגינה, השיר בשפת הסימנים, קטעי הקריאה והריקוד – הכל ביחד יצרו אוירה מתאימה ליום לא פשוט זה. ישר כח לאפרת גל שניצחה על הכנת הטקס, לאודליה קניזו שהכינה עם הבנות את הריקוד והשיר בשפת הסימנים, ולכל הבנות שעמלו עליו: בנות התפאורה, המנגנות בכלי הנגינה השונים, הרוקדות, הקוראות, המזמרות ובנות מצויינות שפת הסימנים.

חתמנו את היום בשיחה עם רחל קרן שסיפרה על אחיה אברהם יהודה אורבך שנפל תוך פיתוח נשק מיוחד להגנת המדינה והוסיפה וסיפרה על עוד נופלים שהכירה ועל התחושות שלה בעקבות כך. רחל דיברה גם על השליחות שיש לנו לגבי אופי המדינה שאנו ממשיכות וחיות בה. תודה רבה לרחל על נכונותה לבוא ולספר לנו דברים אלה.

בשבוע הבא בחטיבה…

ביום ראשון יצאו הבנות משכבת ח' אשר ייצגו אותנו באולימפיאדה ע"ש אילן רמון ליריד חקר מדעי. בהצלחה!

ביום שני, כחלק מהכנת שכבת ח' למעבר לתיכון, ייפגשו בנות השכבה עם שכבת י"א לפעילות משותפת (שכן הן יהיו השמיניסטיות שלהן בשנה הבאה!) וכן ישתתפו בשיחה עם נציגות מכיתה ט' שאך לפני שנה היו בדיוק במקום בו הן ניצבות עתה.

בימים שלישי רביעי וחמישי נצא לטיול שנתי בעז"ה! כולנו שמחות ומצפות לשלושה ימים נהדרים.

 

שבת שלום!