אירועי חודש אדר נפתחו בראש חודש בתפילה מוזיקלית וחגיגית, משותפת לכל בית הספר, בהובלת בנות י'. תודה לבנות על קישוט האודיטוריום ועל הנגינה המקסימה שהכניסה את חודש אדר בשמחה.

 

הפיכה תשעז פסנתר (1)למחרת התקיימה תפילת ראש חודש משותפת נוספת, יחד עם החטיבה, ולאחריה השמינית הכתירה את "רבנית פורים" הפיכה תשעז גראמי (1)באירוע מרשים ומצחיק. הרבנית, רוני פורסטנברג, הציגה בפני בית הספר את התקנון לחודש אדר ולאחר מכן נכנסנו לבית ספר "הפוך" שכולו מוזיקה, שתלמידות השמינית עמלו על קישוטו במהלך כל הלילה.

פסנתר כנף לבן הוצב בכניסה ופינות בית הספר השונות הוקדשו לסגנונות מוזיקליים שונים – מוזיקה קלאסית, מחזות זמר, שירי ילדים ועוד. בהמשך הבוקר התקיימה הרקדה לבנות התיכון. כל הכבוד לבנות י"ב על בוקר משמח ועל הפיכה מושקעת ויצירתית!

 

במפגשים שהתקיים בשבוע של ראש חודש, התלמידות שמעו שיחה מפי חנה גודינגר (דרייפוס) בנושא תענית אסתר. חנה למדה יחד עם התלמידות מקורות הקשורות לתענית לסיבות שאנו צמים.

 

פסטי תשעזביום רביעי שלפני פורים, שכבות ט-יא קיימו פעילות חגיגית בכיתות עם תחרות תחפושות ולאחר מכן כולן נסעו לצפות בפסטיפלך!

שכבת י"ב הפיקה פסטי מצחיק ומושקע עם חיקויים מעולים של צוות בית הספר.  ניתן היה לראות שהשקיעו בו זמן ומחשבה וליהוק מצוין של דמויות בבית הספר… במהלך הפסטי כל שכבה (וגם המחנכות!) הציגו סרטונים שמשקפים את הווי השכבה ובית הספר באופן יצירתי ומשעשע.

כל הכבוד לכל השחקניות, הרקדניות והצוות מאחורי הקלעים! תודה לצוות המורות שליוו ועזרו.

 

disney-princess-group1-1בנות מועצת התלמידות של החטיבה אירגנו מספר פעילויות מהנות במהלך החודש – כל כיתה קיבלה נושא מסדרת "דיסני" שלפיו קישטה את הכיתה. לאחר מכן נהנו הבנות מצפייה בסרט עם פופקורן.

במהלך ערב יום ראשון נשארו בנות המועצה וקישטו מרחבים שלמים בביה"ס כך שביה"ס המשיך והתחפש. המזכירות הפכה לחדר של סינדרלה לפני ואחרי הפיכתה מליכלוכית לבת מלוכה ונעל הזכוכית שלה (עשויית הסלוטייפ) הוצגה לראווה, חדר התלמידות קפא בעולמה של פרוזן וכך הלאה… ישר כח לבנות המועצה שהשקיעו מזמנן ועשו עבודה מקסימה.

phhygcusv07ולסיום, התלמידות נהנו ב"יום פיית השיניים", כולן הגיעו בפיג'מות, בנות המועצה הסתובבו מחופשות כפיות, ואף חילקו מטבעות שוקולד – כיאה לפיות שיניים….

 

 

במהלך ימי חודש אדר תלמידות פלך גם התנדבו ושימחו במסגרות שונות:

בראש חודש בנות שכבת ז' הלכו לביה"ס אפרתה כדי לשמוח ולרקוד עם ילדי בית הספר, וגם לאפר אותם ולהכניסם לאווירת חודש אדר.

 

purim_cl15כמידי שנה, קיימנו יום משותף עם ילדי הגן הצמוד לחטיבה. במפגש זה תלמידות שכבת ח' הכינו פעילות יצירתית עם הילדים, הכינו רעשנים, צבעו דפי צביעה פורימיים ואיפרו את הילדים לכבוד פורים. הבנות והילדים נהנו מאד אלה מאלה. תודה רבה לורדית ואסתר הגננות המארחות אותנו בגנים!

 

לקראת פורים בנות ט1 הלכו לארוז חבילות מזון יחד עם תלמידי "תדהר", בי"ס לחינוך מיוחד וט2 צעדה לשכונת אבו טור לבית הספר "בן יהודה" לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים, שם קשטו עם התלמידים את בית הספר שלהם ורקדו וחגגו את חודש אדר במסדרונות.

 

ביום שישי, יום שמחת פורים, שכבות ט-י יצאו להתנדבויות. שכבת ט' יצרה שוק פורים לתלמידי בית הספר "תדהר" ושכבת י' נסעה לרמת אשכול ללוות תלמידים בבית ספר "יד המורה" לחינוך מיוחד בתהלוכה פורימית בשכונה ושוק פורים.

 

שכבת י"א הלכה לשמח את דיירי "בית ראובן" ובית תשושי נפש ברח' ציפורה בשכונה. יישר כוח לתלמידות על ההשקעה.