ברכת הדרך לבוגרות יב

השבוע אנחנו מביאות גם את דברי הסיכום והפרידה של מחנכת י"ב2, אפרת קוסלובסקי, שנאמרו במסיבת הסיום של מחזור נ"ה.

***

יב 2 יקרות,

נפגשנו לראשונה לפני שנתיים, ביום פתיחת שנה של כיתה יא, במפגש של היכרות ובחינה- אתן בדקתן אותי, התלבטתן אם כדאי להתמסר מחדש לקשר עם מחנכת, ואני אתכן- איזה כיתה תהיו? איזה קשר נוכל לבנות ביננו?

ליוויתי אתכן במשך שנתיים, שבהן אספנו רגעים טובים, חוויות נפלאות וגם צלחנו לא מעט אתגרים. לא העלינו בדעתנו בתחילת הדרך מה צפוי לנו. למדנו יחד מה הכוחות האישיים של כל אחת מכן, ואיפה הכוחות שלכן ככיתה, ומה אתן צריכות ממני כדי להפעיל את הכוחות האלו. הפכתן תוך שנתיים, ליחידה חברתית שפועלת יחד ורואה לנגד עיניה את טובת הכלל אך גם את טובת הפרטים שבתוכה. בנינו בתוכנו וביננו גשרים של אמון ושל תמיכה. גשרים שהצליחו לגשר גם על מרחק, בידוד ומסכים.

ככיתה, על כל המכלול והמורכבות שלה, ואולי דווקא בזכותה, יש לכן עוצמה. וככיתה, ידעתן לעבוד עם העוצמה הזו, ולהשתמש בה להרים אירועים, להתגייס למשימות ולתמוך אחת בשנייה. אך בעיקר, נכנסתן לי ללב. כל אחת עם הקסם הייחודי שלה, עם הדרך שלה ללמוד ולגדול ולהיות אדם עצמאי ומיוחד. ככל שנתתן לי, נפתחו בפני עולמות עשירים בערכים, בשאיפות, בחששות ובכוחות גדולים.

משימת החינוך אינה משימה פשוטה, למצוא מקום להשמיע ולהשפיע, במיוחד כשמדובר בכיתה מעוצבת, בוגרת, בטוחה בעצמה. אבל גיליתי כיתה שיש בה שמחת חיים, פתיחות לשמוע ורצון לדיון כנה ומשמעותי. הפכתן את שיעורי החינוך והתנ"ך לפורום לדיוני עומק וגובה, הפתעתן אותי כל פעם מחדש עם שאלה מאתגרת, נקודת מבט בוגרת או ביקורת נוקבת.

לאורך כל תקופת הלימודים שלכן בפלך, עשינו כמיטב יכולתנו, לתת בידכן את הכלים לבנות את עצמכן כנשים עצמאיות, חושבות, מצוינות ויראות שמיים. שלוקחות את עצמן ברצינות ומכירות בזכות ובאחריות שנתנה בידיהן לפעול בעולם. שרואות את האחר במעגל הקרוב והרחוק. שהעולם הדתי והערכי שלהן משמעותי ומרכזי וככזה הוא המוביל אותן בבחירת הדרך בחיים.

אך תקופת הנתינה שלנו לקראת סיום, ולמרות שאתן 'יוצאות לחופש' ומסיימות את 'עול בית הספר והמבחנים', העבודה הקשה שלכן רק מתחילה עכשיו. עכשיו עליכן להחליט בעצמכן, מי האדם שאתן רוצות להיות, ואיזה ערכים ורעיונות יובילו אותו בדרכו. האחריות בידיכן לקחת את מה שניתן לכן, ולהעביר אותו הלאה. כל אחת בדרכה, עם הכישרונות המיוחדים לה והמקום שבו היא בוחרת לפעול בו. אני מאמינה בלב שלם בכוחה של כל אחת מכן.

יום הסיום מלווה ברגשות מעורבים. אני עצובה על הפרידה מכן, שהפכתן להיות חלק מהבית שלי בפלך ובתקופת הקורונה, הפכתן גם להיות חלק מהבית שלי, ומקווה שתמשיכו לראות בי כתובת לא רק לשינוי תאריכי מבחן. מצד שני, אני מתרגשת לראות אתכן יוצאות לעולם, מצמיחות כנפיי חומר ורוח ויודעת שהשמיים הם הגבול עבורכן.

עלו והצליחו,

אפרת

 

תודה!

זה הזמן להודות מכל הלב לאנשי הצוות שאפשרו את הפעילויות הרבות והמגוונות שהתקיימו בפלך כל השנה. בתקופה כל כך מורכבת, בזכות העבודה המשותפת של צוות פלך אנחנו מסכמות כעת שנה של עשייה, פעילות ולמידה משמעותית.

תודה לצוותים המקצועיים, למחנכות ולמורות, לרכזות החברתיות ולצוות המנהלה על הנכונות, היוזמה, היצירתיות בפתרון בעיות ועל השותפות המלאה בכל יום ויום.

וכעת, מאחלות לכולן חופשת קיץ של שמחה ומנוחה!

 

חלוקת תעודות וסיכום שנה

ביום ראשון בנות ז-יא קיבלו תעודות וסיימו את שנת הלימודים. פתחנו בתפילה וכינוס לסיכום השנה ולאחר מכן כל כיתה נפגשה עם המחנכת לסיכום אישי של השנה וקבלת תעודה. לצד הסיכומים הבנות נהנו ממשחקים, מתנפחים ומוזיקה.צוות בית הספר סיכם את השנה ביום שני וזכה סוף סוף למפגש קבוצתי רחב לאחר שנה של ריחוק ופיצול. כמיטב המסורת, לאחר הסיכומים ערכו סעודה חגיגית עם קינוחים מפנקים מתנת ועד ההורים.

המחנכות נסעו לצובה ליומיים של סיכום שנה ותכנון לקראת השנה הבאה במהלכן השתתפו בסדנאות בתנועה, אמנות ומפגשים צוותיים.

 

טקס סיום מחזור נ"ה

ביום חמישי בערב התקיים טקס הסיום של בנות שכבת י"ב. הן פתחו במפגש עם ההורים, קבלת פנים ולאחר מכן טקס סיום עם המשפחות והצוות. הטקס כולו היה מרגש ומשמח. תודה גדולה למחנכות, אפרת וחנה.בנות י"ב היקרות, שמחות וגאות יחד אתכן. צאתכן לשלום ובהצלחה רבה בכל אשר תפנו!

 
Big picture
 

מזל טוב

מזל טוב ליונית וטנשטיין וכל המשפחה לרגל בר המצווה של אליאב!
 

יום לימוד מיוחד לרגל השקה מחודשת של Shalvi/Hyman Encyclopedia of Jewish Women

השבוע הושקה המהדורה הבינלאומית החדשה והמפוארת של Shalvi/Hyman Encyclopedia of Jewish Women עליו עבדו במשך מספר שנים מיטב החוקרים/ות בארץ ובעולם. האנציקלופדיה, שתתפרסם באתר JWA ובמאגרי המידע של כל האוניברסיטאות בעולם, מקיפה ועוסקת בנשים יהודיות משפיעות, לאורך ההיסטוריה ועד ימינו וכן ערך על בית הספר פלך, והיא על שמן ולכבודן של חלוצת הפמיניזם אליס שלוי ובעלה המו״ל, משה שלוי ז״ל, וע״ש ההיסטוריונית החלוצה פולה היימן.

בשבוע הבא, 27-28.6 יתקיים יום לימוד מקוון ומיוחד לחגוג את האירוע ובסיומו, שיחה עם פרופ' אליס שלוי .לפרטים נוספים, רשימת הדוברות והרשמה: jwa.org/events

 
Big picture