בנות ט' בתחרות דיבייט

ארבע בנות משכבת ט', בהנחיית המורה לאנגלית איימי ליבוביץ, השתתפו השבוע בתחרות דיבייט. הבנות זכו בדיבייט הראשון והיו בקרב צמוד בשני. כל הבנות נאמו יפה, שיתפו פעולה וזכו להכרה על ידי צוות השיפוט ומשתתפי התחרות. תודה לאיימי על ליווי הבנות ויישר כוח לכולן!

 

מגמת מדעי הרוח הולכת לתיאטרון

מגמת רוח יצאה להצגה בתיאטרון החאן "סיפור על אהבה וחושך". לאחר ההצגה שתו שוקו במתחם התחנה ושוחחו על ילדות והתבגרות זכרון וכאב התמודדות עם טראומה ומגבלות כוחה של הספרות. הקבוצה סיכמה שטוב לחזור לתיאטרון אך בפעם הבאה, את השוקו יכינו בכוחות עצמן. 🙂

תודה למתניה על הארגון והליווי.

 

מועדון קריאה – הפואטיקה של החלל

ביום שני התקיים המפגש הראשון מתוך שלושה של מועדון הקריאה בספר "הפואטיקה של החלל" של גסטון בשלאר. הספר חוקר במבט מקורי וספרותי אתרים, בתים וחללים המקיפים את האדם. זהו ספר נגיש, מעורר מחשבה והיה מעניין לקרוא אותו בחברותא ולשתף במחשבות אסוציאציות שהוא מעורר במיוחד בעקבות השנה האחרונה. המפגשים בהנחיית ניר ארז ובגלל אופיו של הטקסט אין צורך בידע מוקדם.

המפגשים הבאים יתקיימו ביום שני 19/4 ז' באייר וביום שני 3/5 כא באייר.

המעוניינים להצטרף למפגש יכולים ליצור קשר עם דבוירה קוסמן: dvoyrekosman@pelech.org.il

*את הספר ניתן לקרוא גם באתר מט"ח בהזדהות משרד החינוך:

https://kotar.cet.ac.il/KotarApp/Viewer.aspx?nBookID=107463866#1.0.6.default

 

טיול של שכבת י"ב בעקבות לוחמים

שכבת י"ב טיילה ביום שלישי בעקבות לוחמים במבואות ירושלים. פתחנו בביקור בקסטל, המשכנו לתצפית בגבעת הראדר וממנה הלכנו רגלית עד בית הקברות בקרית ענבים. סיימנו במוזיאון החדש בחאן שער הגיא. כל היום היה מלווה בהדרכות מוצלחות מאוד של יורם מורה השל"ח ומגמת ארץ ישראל.
 

הכנה ליום המאה לשכבת י"א

שכבת י"א התכוננה השבוע ל"יום המאה", חלק מתהליך המיון וההתאמה לתפקידים בצה"ל. ההכנה כללה סימולציה של התחנות השונות, הדרכה, התמודדות עם נתונים מרובים ועוד.
 

אירועי יום הזיכרון

את טקס יום הזיכרון בתיכון קיימנו לראשונה בפורום בית ספרי (על פי הנחיות משרד החינוך והתו הירוק) בהשתתפות בנות י-יב, קשישים מהקהילה, בוגרות ומשפחות. פתחנו בדברים של הרבנית איילת ואפרת קוסלובסקי ולאחריה כל שכבה שמעה שיחה מחברים של יובל היימן ז"ל שנפל במבצע צוק איתן. לאחר מכן החל הטקס בהובלת שכבת י' בנושא שעמד בסימן אחוות לוחמים. בתוך היום הכואב, היתה נחמה באפשרות להיות יחד.

תודה לכל השותפות על יצירת יום משמעותי ומיוחד ותודה למתנ"ס בקעה על האפשרות להתכנס בחצר המתנ"ס ולשתף את השכונה בטקס שלנו.

Gallery imageGallery imageGallery image

 
בחטיבה ציינו את היום בתפילה משותפת וטקס מרגש ומדויק שהכינה שכבת ח' יחד עם המחנכות תמי ואודליה. לאחר מכן שמענו את שעיה רוט שסיפר על אחותו, מלכי הי"ד, שנהרגה בפיגוע במסעדת סבארו בשנת 2001. שעיה סיפר על החיים כאח שכול, על האתגר בשימור רסיסי הזיכרון של אחותו ועל האופן בו בחרה המשפחה להנציח אותה, בהקמת "קרן מלכי" שמסייעת לילדים בעלי מוגבלויות ומשפחותיהם.בהמשך, כל כיתה נפגשה עם המחנכת שלה, לראשונה מזה חודשים רבים בהרכב כיתתי, להיות יחד בזמן הצפירה, לשוחח, לשיר ולזכור.

במהלך הטקס צפינו בבנות החטיבה שלומדות שפת סימנים עם המורה אודליה קניזו, מסמנות את השיר "קומי אורי" שכתבה אורי אנסבכר הי"ד. מוזמנים לצפות בקישור המצורף.

 
Big picture
 

 

//הודעות ועידכונים

 

ברכות לפרופ' אליס שלוי ולאורה אתרוג-סטיבה לרגל קבלת תואר דוקטור לפילוסופיה לשם כבוד מטעם אוניברסיטת חיפה על עשייתן הענפה לקידום זכויות אדם, צדק חברתי ושוויון מגדרי!

האירוע המקוון יתקיים בקישור הבא:

https://trailer.web-view.net/Show/0X26337F1743C4B16777E2B7D5369409D3B614F58CE53B68082C26A7BB82A4DD10EA45B0491EAE6318.htm?fbclid=IwAR1FtoaQAQlG_rRqQS_fjilBcNejE5Li16Mhe3dybloIxwSRTVnNv1R_nWo

 

 

//קבוע במערכת

 

מפגשי מיינדפולנס קצרים בהנחיית מיכל שחק

בימי ראשון אנו מתרגלות יחד מודעות קשובה, מיינדפולנס.המפגשים יתקיימו בימי ראשון ב13:25 ויהיו כ-15 דקות. מוזמנות לעשות הפסקה בין הזומים ולהצטרף אלינו. https://edu-il.zoom.us/j/87396479310?pwd=WmZRRjREYzNWRzBibXRac2tVNjVTZz09#success

 

לומדות מבראשית עם סופי פפר

בימי חמישי בשעה 20:30. קישור קבוע לזום: https://edu-il.zoom.us/j/82852693224

השיעורים המוקלטים יעלו לערוץ היוטיוב כאן: https://www.youtube.com/playlist?list=PL2hb6NYlVN8KHhKfwKLbOdTNRRAZovRiI

תלמידות, בוגרות והורים מוזמנים בשמחה!

 


 

וברחוב יהודה…

 
 
מתקדמים.
 
Big picture