‍‍06.27.2016 // כ״א סיון תשע״ו

בנות מגמת אמנות י"ב, פתחו ביום ראשון את תערוכת עבודות הגמר שלהן. בפתיחת התערוכה, בפני הורים וחברים הציגו הבנות את יצירותיהן, המסכמות את לימודיהן במסגרת המגמה. ביום שלישי התקיימה הבגרות בה כל תלמידה סיפרה על תהליך העבודה והרעיונות העומדים מאחוריה בפני בוחנת חיצונית. תודה גדולה למיכל עיר שי, תמר גנאור ורחל צור על הליווי של בנות המגמה במהלך השנתיים האחרונות ובייחוד בשבועות האחרונים לקראת התערוכה.

 

ביום שלישי הגיע למפגשים יחד עם בנות החטיבה סא"ל איתן בן גד אבא של נעם לילי וסיפר על פעולות צה"ל ועל המשמעות של ההגנה על אזרחי המדינה מידי שעה ושעה. הוא שתף את הבנות בסרטונים ובדקות של הקלטת מכשירי קשר ממקצת הפעולות שבהם השתתף ושאל שאלות חשובות מתוך פועלו בצבא השואף להיות המוסרי והטוב בעולם. הבנות היו מרותקות. תודה רבה לאיתן.

 

טקס יום הזיכרון שהכינו שכבת י',  עמד השנה בסימן שירים שנכתבו על נופלים. הבנות הקריאו ובצעו מבחר מהשירים המרגשים שנכתבו בשנים האחרונות. אליענה פישר מכיתה י' הקריאה קטע מרגש מאוד שכתבה לזכרו של המדריך הנערץ והאהוב שלהן ברקאי שור הי"ד מסניף בני עקיבא מרכז. תודה למחנכות ולבנות על ההשקעה והטקס המרגש.

 

מורן שטאל מחנכת כיתה י' דיברה וסיפרה על גיא לוי הי"ד בן הדוד האהוב שלה שנהרג בצוק איתן וגם שתפה את הבנות בחוויות שלה כבת למשפחת השכול.

בתום האירוע הבית ספרי שהתקיים בבניין סניף בנ"ע בית וגן הבנות צעדו להר הרצל כדי להשתתף באזכרה הממלכתית.


בשבוע הבא בתיכון…

ביום ראשון יתקיים ערב סיכום המסעות לפולין ובארץ של שכבות יא-יב

ביום שלישי יתקיים סיור של מגמת א"י

 

מהנעשה בחטיבה

בתקופה שבין שואה לתקומה, יצאנו בנות שכבת ח' ביום שני לסיור ב"שביל המחבר" בין יד ושם להר הרצל.

התחלנו את הסיור בבקעת הקהילות החרבות ביד ושם שם צפינו בהצגות של מדריכי של"ח צעירים ונחשפנו לסיפורים של כמה מחללי "נצר אחרון", יהודים ששרדו יחידים ממשפחותיהם את השואה, עלו לארץ ונהרגו בקרבות מלחמת העצמאות. עברנו בכמה אנדרטאות בדרך וסיימנו את הסיור בהר הרצל שם פקדנו את קברי הלוחמים שאין מי שיזכור אותם עוד. מבעוד יום כל בת קבלה שם של חלל "נצר אחרון" ולמדה על קורות חייו, בהר עצמו היא חיפשה את הקבר והדליקה נר לזכר החלל. הסיור היה משמעותי ומעניין וניכר היה שהבנות הבינו את חשיבות עניין הזיכרון והאחריות שיש להן על כך. תודה למאיר ויורם על ההדרכה ולחפצי, עדינה ועדי על הליווי.

 

ביום שלישי בא לשוחח עמנו איתן בן – גד, אבא של נועם לילי, לקראת יום העצמאות. איתן "עשה לנו סדר" בעניין מפת ארץ ישראל והגבולות שלה ב-1948 ו-1967 ומשמעות הסכמי אוסלו מבחינת השטחים ביהודה ושומרון. הוא סיפר על פעילות צה"ל ואופן ההתמודדות של הצבא עם הטרור, ואף הראה סרטונים שהמחישו את פעילות החיילים. במהלך השיחה איתן סיפר על חוויותיו בשירותו הארוך, על דמויות שהשפיעו עליו והציג דילמות שחיילי צה"ל עומדים מולם. תודה רבה לאיתן על השיחה המעניינת והחשובה.

 

ביום רביעי התקיימו אירועי יום הזיכרון. פתחנו את היום בשיחה של איילה קמון, אמא של המורה תמר גנאור, שסיפרה על אחיה מאיר רוטשילד ז"ל שנפל בשנת 1968 בגבול עם ירדן. אילה תיארה לנו את דמותו המיוחדת של אחיה, סיפרה לנו על המשמעות של השכול עבורה כאחות והשלכת נפילת האח על חיי ההורים. אילה הציגה לנו ספר שכתב מאיר ויצא לאחר מותו וספר זיכרון שהוציאו לזכרו. השיחה היתה מרתקת וחשובה מאד, כולנו הרגשנו שזכינו להכיר במעט את מאיר וניסינו להבין מה עובר על המשפחות. תודה רבה לאיילה שהסכימה לבוא ולשתף אותנו ביום חשוב זה.

לאחר השיחה ראינו את הסרט על מייקל לוין, חייל בודד שעלה מארה"ב מתוך ציונות אמיתית, התעקש והתגייס לצנחנים ונפל במלחמת לבנון השנייה. הסרט היה מרגש מאד והמחיש לנו מחד את הצדדים הכואבים של יום זה אך מאידך גם את הגאווה שיש לנו חיילים כמו מייקל וחבריו.

 

את היום סיימנו בטקס ליום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שהכינו בנות מכל הכיתות. הטקס כלל שירים שמאחוריהם מסתתרים סיפורים על חיילים שנפלו ואזרחים שנרצחו. הטקס היה מרגש מאד. בנות רבות השתתפו בהכנתו והן ביצעו את תפקידיהן בצורה מאד רצינית ומרגשת. הבנות קראו, שרו, ניגנו במגוון כלי נגינה, רקדו, וסימנו את השיר "מליון כוכבים" בשפת הסימנים. תודה רבה לכל הבנות שהשתתפו בטקס ובהכנתו, בהכנת התפאורה ובדאגה לצדדים הטכניים שמאחרי הקלעים. תודה רבה כמובן למחנכות אפרת ועדי שעבדו עם הבנות על הטקס ולאודליה שהכינה את הבנות לריקוד ולשיר בשפת הסימנים.