‍‍04.30.2018 // ט״ו אייר תשע״ח

 

ערב שבת קודש, פרשת אמר

 

אנו משתתפות באבלם הכבד של משפחות ההרוגים באסון בערבה

ושולחות חיזוק לכל הנערות והנערים ובני משפחותיהם.

 

שטרות ומשוררותביום ראשון הוצבה תערוכה 'שטרות ומשוררות' בבנין התיכון. את הפרויקט ביצעו תלמידות החטיבה כחלק מלימוד שיעורי הספרות בהן הן לומדות משירי רחל ולאה גולדברג וכמחווה לשטרות החדשים שיצאו השנה עם דמויותיהן.

תודה רבה לצוות ספרות, חפצי פישר, תמי גורוב-גלברט ואודליה קניזו, שליווה את הפרוייקט וכמובן לכל התלמידות שהפגינו הפנמה טובה של הנלמד ויצירתיות רבה.

 

תערוכה נוספת שהוצבה בגג החטיבה היא: 'תמונות מספרות 70 שנות מדינה', התערוכה חתמה פרוייקט של עבודה על תמונה. במסגרת שיעורי עברית, כל בת בחרה תמונה משפחתית הקשורה לתולדות מדינת ישראל לאורך שנותיה וחקרה אותה, ערכה ראיון, אספה מקורות תמונות מספרותמידע על נושא התמונה וכו'. השבוע סיירו הבנות בתערוכה בליווי דף מנחה ונחשפו גם לתוצרים של חברותיהן. כל הכבוד לבנות שכבה ז' על העבודות היפות ותודה למורה עדי לוביץ' על הארגון.

 

ביום ראשון בערב, לאחר אסיפת ההורים, התקיים ערב סיכום המסע לפולין. לערב הגיעו בנות המשלחת וההורים וכן הצוות שליווה אותן. בכניסה לבית הספר עמדה תערוכת צילומים מהמסע הבנות שיתפו מקטעי היומן שכתבו במהלכו ואת מחשבותיהן לאחר שחזרו לארץ. תודה להילה, אמא של שלומית וייל שדיברה בשם הורי המשלחת. לאחר מכן דיברה העדה, גיטה סיקוביץ והמדריכים שליוו את הבנות, נורית שפירו, אבי דדון ורונית ארבל. הערב היה מרגש וסיכם בצורה משמעותית את חוויית המסע שוודאי עוד תמשיך ללוות את הבנות בהמשך. שוב תודה לכל המדריכים, המחנכות והצוות שלקחו חלק בבניית המסע לפולין.

 

במפגשים השבוע כיתות ט ו-י שמעו את עמיקם בורקובסקי, עובד התעשיה הצבאית, שסיפר לנו על הטכנולוגיה הצבאית במדינת ישראל לאורך 70 שנותיה. עמיקם הראה לנו, בשילוב סרטונים מיוחדים, את פיתוחי כלי הנשק הישראליים לאורך השנים, זאת בתגובה לאיומים הביטחוניים השונים. ראינו את הרקע לפיתוח טנקי מרכבה, מעיל רוח, כיפת ברזל, רחפנים מתפוצצים ועוד, פיתוחים צבאיים ישראליים שהתפרסמו ונמכרים בכל העולם. תודה רבה לעמיקם על שיחה מרתקת, מעוררת השראה ומפתחת מחשבה יצירתית.

 

ביום שלישי הגיעה רופאה מטעם חברת נטלי, לשיחה בחדר המורים. הרופאה התייחסה לאלרגיות ורגישויות למזון, על הסיבות ודרכי הטיפול במקרה הצורך. תודה לצוות שהגיע ללמוד על נושא רלוונטי וחשוב בבתי ספר.

 

ביום שלישי יצאה החטיבה לסיור במוזיאון גבעת התחמושת לכבוד יום ירושלים המתקרב ובמסגרת הנושא השנתי- 70 שנות מדינה. בסיור עקבנו אחרי מהלך הלחימה בירושלים במלחמת ששת הימים עד כיבוש הר הבית והכותל המערבי, הלכנו בתעלות, נחשפנו למצבים המורכבים בהם היו החיילים ושמענו על מעשי גבורה של לוחמים בקרב בגבעת התחמושת ובכלל, מעשים שזיכו אותם בעיטורים שונים. הסיור היה מעניין מאד, מלמד וגם מרגש.

 

סיור מגמת ארץ ישראל בקסטלסיור של מגמת ארץ ישראל התקיים היום, שישי, באזור הקסטל, הר אדר ואדרטת הצבי וסיימו בביקור בבית הקברות בקרית ענבים. תודה ליורם על ההדרכה.

 

ברכות לתמר חייק, תלמידת שכבת י', שנבחרה לאחת ממצטיינות משרד החינוך באירוע הוקרה "שבעים שנות חינוך" שהתקיים השבוע בבנייני האומה בנוכחות נשיא המדינה, רובי ריבלין. יישר כוח גדול, תמר, גאות בך!!

 

בשבוע הבא בתיכון…

ביום ראשון (29.4) יצאו בנות עתודה ט' לסיור באינטל כחלק מלימודי מדעי המחשב.

ביום חמישי (3.5) ל"ג בעומר, לא יתקיימו לימודים.

 

מזל טוב ליעל מרגליות על הולדת הנין יצחק יהל!

 

 

שבת שלום ובשורות טובות