‍‍05.12.2017 // ט״ז אייר תשע״ז

ערב שבת קודש, פרשת אמר

 

אירועים בתיכון

 

שכבת י"א קיימה השבוע סמינר זהות דתית במטרה להכיר את הקשת הרחבה של החברה הדתית על גווניה וכדי לבחון לעומק את הזהות הדתית שלנו מול התפיסות השונות. את הסמינר פתחו בפעילות כיתתית ביום רביעי בניסיון להבין את ההגדרה של "אדם דתי". לאחר מכן התארחו בביתה של דבוירה קוסמן בשכונת מקור ברוך ושם פגשו את מר נתן שרייבר, חסיד בעלז, שסיפר על אורח החיים שלו ושל הקהילה שלו. ביום חמישי, הגיעה לשוחח עם השכבה תהילה אפלבאום, בתו של הרב טאו, ששיתפה מה בעיניה המשמעות של להיות אדם דתי.

המפגש האחרון היה עם הרב נעמה קלמן-האזרחי, דיקן קמפוס ההיברו יוניון קולג' שסיפרה על ההיסטוריה של התנועה הרפורמית והעיקרים שעובדים בבסיס התנועה.

השיחות היו מרתקות והבנות הקשיבו ושאלו שאלות מתוך סקרנות ורצון להעמיק בנושאים השונים.

תודה לכל מי שהגיעו לסמינר ולאביה ושלומית גורדון שהנחו את הפעילויות והשיחות.

 

השבוע התקיים מפגש שהוקדש למעורבות חברתית. בנות ט' נפגשו בפעם האחרונה עם מנחות הקבוצות על מנת לסכם את שנת ההתנדבות. תודה למנחות – ליאת, רונה, שירלי ודבוירה שהיו שם כדי לשמוע את חוויות התלמידות מההתנדבויות. כל הכבוד לכל התלמידות על שנה של עשייה והתנדבות.

כיתות י' התכוננו עם מורן לקראת סיור בדרום תל אביב שייערך בעוד שלושה שבועות והאוכלוסיות השונות שנפגוש שם.

 

ביום חמישי בערב קיבלו סופסוף שכבת י"א את הפרס שהובטח להן בעקבות ניצחונן בטורניר הכדורסל, והגיעו למשחק כדורסל של הפועל ירושלים מול מכבי חיפה. המשחק היה מוצלח והבנות נהנו מאוד

 

במסגרת לימודי הגמרא בכיתות ט'-י' עוסקות הבנות בלימוד סוגיות צדקה. לשם כך ערכנו לימוד בנושא צדקה: חוק או צדקה. גליה ויסברג (אמא של גינת) דיברה על מדינת הרווחה- אחריות המדינה לאזרחיה (והעניים שבה) תהילה נחלון (אמא של נעם) דיברה על חשיבות ההתנדבות ותפקידן של העמותות (המגזר השלישי). תודה לגליה ותהילה על הלימוד המרתק עם התלמידות.

 

בשבוע הבא…

 

ביום שלישי ד"ר מאיר בוזגלו יגיע להרצות במסגרת מפגשים לכיתות ט' ו-י' בנושא: "ציון – על הכתב ממזרח וממערב".

תערוכת אמנות מעשית תיפתח והבוחנת תעבור יחד עם הנבחנות בין כל העבודות.

 

ביום רביעי שכבת ט תשוחח עם פלשתיני שעסק בטרור בעבר והיום מקדיש את חייו לקידום השלום בין ערבים ליהודים. השיחה תהווה סיכום גם לנושא הערבים במדינת ישראל שנלמד במסגרת שיעורי אזרחות וגם לנושא האסלאם שנלמד בשיעורי היסטוריה.

 

ביום חמישי הרבה תמר אלעד אפלבוים תעביר שיחה על ימי הקוממיות.

 

מהנעשה בחטיבה

 

ביום ד' יצאו בנות קבוצת רובוטיקה המשתתפות בQueenB לסיור בELSC – המרכז לחקר מדעי המוח בגבעת רם, שם למדנו מחוקרים על המוח ואיך תיכנות ומדעי המחשב תורמים לחקר מדעי המוח.

משם המשכנו לאקסלרטור MassChallenge ושוחחנו עם יזמיות ששיתפו אותנו מניסיונן האישי בעולם הסטארטאפים ונתנו לנו כמה טיפים שווים על הדרך. תודה רבה למעין מירצ'ן על ארגון וליווי הסיור.

 

שבת שלום!