‍‍02.03.2017 // ז׳ שבט תשע״ז

עם סיום לימוד יצירתו של עגנון "תהילה"בכיתות י"ב, קבוצה גדולה מבנות י"ב, בנות מגמת תאטרון י"א וכן צוות מורים מהתיכון והחטיבה צפו ביום א' האחרון בהצגה "תהילה" בתאטרון החאן.

ההפקה הינה מינימליסטית וכוללת שלושה שחקנים ובובות המגלמים את הדמויות השונות ואף יוצרים בגופם ובלבושם את התפאורה והמרחב. בפני הצופים נפרש סיפור חייה של תהילה בעבר ובהווה דרך רגעי חמלה, צער והומור ומערכת היחסים של תהילה עם המספר זוכה לפרשנות מרתקת. תודה ליעל אליאסף על היוזמה והארגון.

 

שכבת י"ב שמעו ביום שלישי הרצאה של ניל כהן על התנהלות כלכלית. ניל, איש עסקים (ואבא של עינב מיב1)  הסביר לבנות על מושגי יסוד בסיסיים כגון קרנות פנסיה, איך לקרוא תלוש משכורת ועוד. תודה לניל על שיחה חשובה שהוסיפה עוד כלי חשוב לארגז הכלים של הבנות לקראת סיום תקופת הלימודים בתיכון.

 

השלב הבית ספרי של חידון התנ"ך לנוער היה ביום שלישי. הנציגות שלנו לחידון המחוזי הן אודליה גולדמן, טלאור מאירסון ומרים סקלסקי משכבת ט'. בהצלחה רבה!!

 

Flag_of_the_United_States.svgביום שלישי יצאו דוברות אנגלית של י' בליווי המורה שלהן, עירית רבינוביץ, לסדנת מנהיגות באנגלית. הסדנה התקיימה ב"מרכז האמריקאי" ועסק בנושא מנהיגות נוער ואחריות חברתית. את הפעילות העביר המומחה האמריקאי  ד"ר ג'וני מאק. ד"ר מאק, מומחה בעל שם עולמי, הנו יזם חברתי עם מומחיות בתחומים של קונפליקט, שלום, שינוי חברתי, תנועות חברתיות ובניית קהילות. ד"ר מאק משמש כנשיא Communities Without Boundaries , עמותה בינלאומית שפועלת לקידום שלום באמצעות חינוך, מחקר וסיוע טכנולוגי בקרב קהילות הנמצאות באיזורי קונפליקט. הבנות השתתפו בדיון והעלו נושאים משמעותיים למול המרצה שהתייחס לשאלות וענה עליהם ברצינות. תודה לצוות האנגלית על מפגש מיוחד ומעורר למחשבה ולעשייה.

 

הר הבית

במפגשים השבוע, במסגרת הנושא השנתי "ירושלים" הגיע ד"ר אייל בן אליהו, חוקר ירושלים והיסטוריון לשוחח עם הבנות על הר הבית. ד"ר בן אליהו הציג את המורכבות של הסכסוך במקום מבחינה היסטורית ותרבותית והציע למה ברוח הנביאים ניתן למצוא מקום לכל העמים בהר הבית. דבריו יצרו דיון מעניין בקרב הבנות. תודה רבה על מפגש מעניין מאוד.

 

מגמת תיאטרון בי"א הציגה ביום חמישי ערב שכולו מונולוגים/דיאלוגים. בערב הועלו ברצף  שלושה דיאלוגים ומונולוג אחד בנושאים שמעסיקים נשים צעירות בתקופה המודרנית. התלמידות עבדו קשה לאורך השנה והגיעו לתוצאות מצוינות וזכו לפרגון מאנשי מקצוע וגם מהקהל. תודה רבה לאור נגארי לייבוביץ ולאפרת צוברי שעזרו בהפעלה הטכנית ותודה למורה עירית טל, על ליווי המגמה.

 

 

ובשבוע הבא בתיכון…

יום שני- סיור מגמת ארץ יא+יב .

יום שלישי- תחרות אתלטיקה מתקיימת בהדר יוסף. בהצלחה למשתתפות!

נציגות שכבת ט' ישתתפו בטקס השנתי בהר הרצל לזכרם של עולי הגרדום

יום רביעי- בשעה 19.00 יחל ערב תנך ואמנות בבי"ס. כולכם מוזמנים!!

יום חמישי – יום נטיעות של תנועות הנוער.

לימודים לכיתות ט+י יחלו עד השעה 13.00

שכבה יא ביום חופש

בהצלחה לשכבה יב בבגרות בספרות!

יום שישי- לימודים כרגיל

 

מהנעשה בחטיבה…

ביום ראשון יצאו בנות ז' לספריה הלאומית כדי לפגוש מקורות ראשוניים וללמוד לחקור אותן. כל קבוצה נפגשה עם מסמכים מקוריים הקשורים לנושאי העבודות שלהם. בדרך זו למדו הבנות על חשיבות מקורות אלה, כיצד לשאול שאלות על אותם מקורות ואיך לחקור אותם. תודה למדריכות הספריה הלאומית ולשלומית ורחל שליוו את הבנות.

 

Thewaveposterבהמשך היום יצאה שכבת ז' לצפות בהצגה "הנחשול" בהפקת תיאטרון אורנה פורת. הצגה זו מבוססת על סיפור אמיתי שהתרחש בקליפורניה בשנות ה70' ובמרכזו ניסוי שערך מורה בתלמידיו במטרה לענות על השאלה שלהם כיצד ייתכן שכ"כ הרבה גרמנים הלכו שולל אחרי היטלר?  כיצד ייתכן שכל כך מעט התנגדו לו? בעקבות ההצגה התעורר דיון סוער בכיתות בדבר כוחו של לחץ חברתי, כוחו של מנהיג, בדבר השאלה האם השואה יכולה לחזור על עצמה, מוסריות בניסויים ומניפולציות. הבנות מאד נהנו מההפקה הרצינית ובכיתות נעשה עיבוד של ההצגה והתכנים שלה. תודה רבה ליפית בן זמרה ולעדינה  כליל-החורש על היוזמה והארגון. תודה למחנכות, ליפית, למירי ולרוני על הליווי.

 

ביום רביעי, לכבוד ראש חודש שבט, יצאו בנות כיתה ז'2 לביקור בבית הילד שם אירחה אותם אחת מבנות הכיתה המתגוררת במקום. הבנות נהנו מארוחת בוקר ומפעילות מגבשת ונהנו מאד. תודה לצוות בית הילד ולצוות הכיתה, ציפי, מירי ורוני, שליווה את הכיתה.

 

ביום רביעי ביקרו בנות ז' במוזיאון המדע. הן המשיכו והעמיקו את הלימוד החווייתי בנושא אנרגיה. הלמידה עסקה בהולכת חום של חומרים שונים וצורות מעברי אנרגית חום, והבנות ראו כיצד מיישמים מעבר חום להכנת מנוע ואף הפעילו בעזרת המדריכים מנוע סטרלינג. הבנות נהנו מאד והחכימו. תודה רבה לבתיה על ארגון הסיור ולמורות הנוספות שליוו אותו, חפצי, רונה, חנה אהרון, ציפי, מירי ורוני.

 

תלמידות כיתה ח' למדו בתקופה האחרונה על בעיות אחוזים. לצורך המחשה ויישום של החומר הנלמד, יצאה ביום שני קבוצת התלמידות של המורה למתמטיקה חנה אהרון לפעילות מתמטית בקניון הדר בהדרכתה.

הבנות התחלקו לזוגות ואספו נתונים על מספר מוצרים שנמכרו בחנויות שונות שבהן פורסמו מבצעים מגוונים. לאחר איסוף הנתונים התלמידות ניתחו את הנתונים וחישבו את הנתונים החסרים: מחיר לפני הנחה, מחיר אחרי הנחה, את אחוז ההנחה ואת ההנחה בשקלים. התלמידות מאוד נהנו מהלמידה החוויתית. תודה רבה לחנה על הוראה משמעותית, מעשית ומקורית המחוברת לחיי הבנות וחיי כולנו.

 

ביום חמישי הגיעה החטיבה לתיכון לצפות בבנות י"א הלומדות במגמת תיאטרון בהפקת הדיאלוגים שלהן. ההופעה היתה מקצועית, מרשימה ומעניינת, והבנות התפעלו ונהנו מהקטעים השונים ומהכשרון של הבנות.

תודה רבה לבנות מגמת תיאטרון וכמובן לעירית על העלאת ההופעה ועל הזמנת בנות החטיבה לצפות בה.

 

תנחומינו לאשכול, המאבטח בחטיבה על פטירת אמו. מן השמיים תנוחמו.

 

 

מזל טוב לנעמה רבינוביץ לרגל נישואיה!

 

מזל טוב לג'ני רוזנפלד להולדת הבת שתזכו לגדלה בשמחה, בריאות ונחת!

 

שבת שלום!