‍‍05.29.2017 // ד׳ סיון תשע״ז

ערב שבת קודש, פרשת בהר בחקותי

 

*לאחר תהליך ארוך של עבודה אישית, תלמידות מגמת אמנות יב נבחנו ביום שלישי בחלק המעשי בבחינת הבגרות. תודה לחנה אדרעי (שהחלה את דרכה במורה להיסטוריה בפלך) על בחינת הבנות. הבנות הציגו את עבודותיהן בביטחון ובבהירות והבחינה נעשתה באווירה מצויינת. כולם מוזמנים להגיע בשבוע הבא לערב חגיגי וביקור בתערוכה. הזמנה מצורפת. נשמח לראותכם!

 

*לקראת יום ירושלים, פגשנו שתי נשים ירושלמיות המגשימות את אמונתן וחייהן בעיר שחוברה לה יחדיו.

ביום שלישי פגשנו את אפרת צדקיהו-בזק, בוגרת פלך ותושבת עיר דוד. היא סיפרה על החיים בעיר דוד, על הזכות שהיא חשה ועל השליחות. דרך מילותיה של נעמי שמר, היא התבוננה עם הבנות ב"ירושלים של זהב" ויחד הן ניסו להבין את סודות השיר, מקורות ההשראה שלו ומשמעותם בימינו.

 

ביום חמישי, הגיעה לשוחח עם הבנות הרבה תמר אלעד-אפלבאום, גם היא בוגרת פלך, העומדת בראש קהילת "ציון", קהילה ארצישראלית. תמר סיפרה על הדרך בה היא מקדישה את חייה לקיבוץ גלויות, מאז עליית משפחתה ממזרח ומערב ועד ההשתרשות בירושלים ויצירת קהילה המאחדת עדות, נוסחים ותפיסות עולם.

 

תמר ואפרת הגיעו במסגרת "היינו כחולמים", סדרת מפגשים לכבוד יובל לאיחוד ירושלים.

*בשבוע הבא ביום ירושלים תצאנה בנות ז-י לסיורים ומפגשים עם אנשים שמקדישים את חייהם לתיקון דבר מה בעיר הנצח. כל בת תפגוש שני אנשים אך כל הבנות יחד יפגשו פסיפס של אנשי ירושלים – אמן, אדריכלית, עולה מאתיופיה, מורה ערבייה, תלמידת חכמים, רקדנית, יזמים ועוד. האירוע יתחיל בשעה 8:00 בבית הכנסת רמב"ן בתפילה חגיגית ולאחריה הרצאה של מירי שליסל, אשת חינוך הפועלת שנים רבות בעיר. הורים מוזמנים בשמחה להצטרף לתפילה ולשיחה הפתיחה!

 

*ביום רביעי, שכבת ט' פגשה את חאלד אבו עוואד, פעיל שלום בעמותת "שורשים" שסיפר לבנות על הגדרתו העצמית כפלסטיני ועל תפיסת עולמו. חאלד שיתף את הבנות בפעולותיו הרבות למען יצירת פיוס וגישור בין פלסטינים ויהודים. הבנות שאלו שאלות והתעניינו השיחה הייתה משמעותית ביותר. המפגש היה סיכום של לימוד נושא ערביי ישראל בלימודי אזרחות ונושא האיסלאם בלימודי ההיסטוריה. תודה לימימה וליאת על ארגון המפגש.

 

*כיתה י'2 ערכה השבוע ערב כיתה בבי"ס, כולל פיצה, סרט, קריוקי ושינה בבי"ס! תודה לרוני בנמלך על השהייה עם הבנות, לכל מי  שארגנה פעילות ולמחנכת איילת.

 

50 לאיחוד ירושלים*צוות הספרניות הכינו תערוכה לכבוד ציון 50 שנה לאיחוד ירושלים.

ברחבי הספרייה נתלו פוסטרים גדולים, מהתקרה עד הרצפה, עליהם הודפסו יצירות אמנות וקטעי ספרות העוסקים בירושלים מזוויות שונות. על השולחנות הונחו ספרי פרוזה ושירה העוסקים בירושלים, לעיון והשאלה על ידי התלמידות והצוות. תודה לדפנה, נעה והדר על הקמת תערוכה מושקעת ויפה!

 

 

מהנעשה בחטיבה

*ביום חמישי יצאה כיתה ז2 לסיור בנחל פרת. צעדנו מתחילת המסלול בעין פרת ועד סופו בעין מבוע\ענתות.

במהלך הטיול טבלנו בברכות המים הקרירים, פגשנו צפרדעים ואיילים, ולמדנו על ירמיהו שברח לענתות, ובעיקר נהננו מהחוויה של הביחד.

תודה ליורם על ההדרכה, ולציפי רוני והדר על הליווי.

 

*ברכות לשכבת ח' על סיום מבחני המיצ"ב שליוו אותן בשבועות האחרונים. תודה למורות המתמטיקה, האנגלית, העברית והמדעים על המאמץ וההכנה של הבנות, ותודה לבנות על המאמץ והלמידה הרבים. עדיין נשאר מבחן אחרון במחשבים לבנות העתודה וזו הזדמנות לאחל להן הצלחה רבה בו.

 

מזל טוב לעדית ארליכמן ומשפחתה להולדת הנינה!

 

שבת שלום!