‍‍05.20.2014 // כ׳ אייר תשע״ד

ביום שני התקיים בבית הספר ערב בנושא פמיניזם כמניע להתחדשות רוחנית וחברתית בהשתתפות פרופ' תמר רוס וד"ר קימי קפלן. תמר רוס שוחחה על הקשיים בצירוף בין פמיניזם ודת בכלל ויהדות בפרט ועל דרכים שונות להתמודד עם המתח. ד"ר קימי קפלן דיבר על התמורות במעמד הנשים בחברה החרדית כפי שעולה משיעורים ודרשות של מנהיגים חרדיים לאורך השנים. מפגש זה היה חלק מתכנית העשרה לצוות שמתקיימת לאורך השנה והיה פתוח לקהל. שמחנו לראות אורחים רבים שהצטרפו ואנו מודים לפרופ' רוס וד"ר קפלן על ההשתתפות והדברים המחדשים.

 
אנו מודים מאוד לדר' יהודה אלבק, אבא של יהב מכיתה י', שהרצה השבוע בפני תלמידות "העתודה מדעית טכנולוגית" בנושא 'מדע ותנ"ך – שתי תמונות  של המציאות'. ההרצאה היתה מרתקת ונגעה בנושאים רבים ומגוונים- החל מיישומים טכנולוגים של התאוריות המתקדמות ביותר בפיזיקה היום וכלה בשאלת הבחירה החופשית – נשארנו עם טעם של עוד.

 
השבוע התקיים המפגש הראשון של קבוצות העמקה בשכבת ט' שיעסקו בנושאי פילוסופיה, מתמטיקה, חברה וקהילה. המפגשים, ביוזמת המחנכות תמר גנאור ואפרת קוסלובסקי, יעלו סוגיות חברתיות, דיונים וקריאת טקסטים בנושאים השונים. תודה למחנכות על היוזמה המבורכת ולמנחות הקבוצות סופי פפר, רחלי יובל, שלומית כהן וחנה גודינגר (דרייפוס).

 
ברכות לתלמידה אביה אסנר על זכיית הקריקטורה שלה בתואר "חביבת הקהל" בתחרות של היחידה הממשלתית לחופש המידע. את הקריקטורה הזוכה ניתן לראות בדף הפייסבוק של היחידה.

 
בשבוע הבא בתיכון:
ביום ראשון, מפגש תלמידות ח' עם בית הספר התיכון, הצוות והתלמידות
הלימודים ביום ראשון יתקיימו לפי המערכת. ביום שני, חופשת ל"ג בעומר.

 
מהנעשה בחטיבה:
לאחר תקופה לא קצרה של אירועים וחגים השבוע היה כולו שגרה! למדנו והחכמנו.

 
ביום שני חלק מבנות שכבת ח' נפגשו בקבוצות קטנות עם שירה המנהלת ושירלי היועצת של התיכון לפגישות היכרות לקראת המעבר לט'. הפגישות היו חוויה מאד חיובית לשני הצדדים, וההתרשמות היתה מאד טובה. שאר הבנות יפגשו אותן ביום שני לאחר הטיול השנתי.

 
כתות ח' ממשיכות בתכנית "מעברים" וביום ראשון יגיעו לתיכון להיכרות עם הצוות ולמפגש עם בנות י"א (שיהיו השמיניסטיות שלהן בשנה הבאה…)

 
בשבוע הבא ביום שלישי, למחרת חופשת ל"ג בעומר, נצא כידוע ובעז"ה לטיול השנתי! כולנו ציפייה לחוויה זו ותפילה כי נחזור בשלום.

 
*מזל טוב למורה אורלי גרופמן ולבני משפחתה להולדת הבן! תזכו לגדלו בשמחה ונחת למעשים טובים ולמצוות

 
*בהצלחה לכל התלמידות והמורות בתקופת המתכונות והבגרויות הבעל"ט!

 
שבת שלום ומבורך!