‍‍05.14.2018 // כ״ט אייר תשע״ח

 

ערב שבת קודש, פרשת בחוקותי

 

לאחר 30 שעות של קמפיין למען הרחבת הספרייה של פלך, אנו רוצות להודות לכל השותפות והשותפים שעזרו לנו להגיע ליעד, שפתחו את מרחיבות את הלב 9-10-5הלב למען המקום שאנו רואות בו הלב של פלך.

דרך המאמץ הגשמי עבור מטרה רוחנית משותפת, היתה לנו הזכות לחוש בעוצמה הטמונה בקהילה הרב דורית של פלך: מסורת ארוכת שנים של לימוד תורה, השכלה והרחבת הדעת.

לקמפיין היו שותפים רבים ואנחנו מקווות שתראו זאת כתודה אישית מעומק הלב.

 

אירועי השבוע…

השבוע התקיימה במתנ"ס בקעה שיחתו של גלעד האן בנושא סכנות ברשת, שיועדה להורי תלמידים ותלמידות הלומדים בבתי הספר בשכונה. השיחה היתה חשובה ביותר, מעניינת ומעוררת מודעות. גלעד הסביר כיצד אפליקציות ומשחקים תמימים יכולים להיות מלכודות עבור ילדים ונוער, ונתן פתרונות ודרכי התמודדות, גם כאלה הניתנים ליישום בכל מכשיר, וגם כאלה הדורשים שיח בין הורים וילדיהם. כל מי שנכח הרגיש את משמעותה הרבה של השיחה.

 

ביום שלישי סיכמו כיתות ט-י את הנושא השנתי של '70 שנה למדינה' בתחרות המירוץ למיליון בגן החיות. התלמידות, בקבוצות של 6, הסתובבו עצמאית בגן, פתרו רמזים הקשורים לנושאי השיחות ששמענו ב'מפגשים' לאורך השנה ולחיות הנמצאות בגן, הצטלמו עם החיות וענו על שאלות המתייחסות לתוכן השיחות. כל הכבוד לקבוצות המנצחות! תודה לנפת נהוראי, ליאת פרבר ואורלי זימרן שעזרו בתפעול התחרות בזמן אמת בגן החיות ולמורן ולצוות החשיבה על תכנון ההקשרים והמשימות.

 

ביום רביעי, במזג אוויר נהדר, יצאו כיתות ט-י הלומדות את ספרי שמואל, ליום שיא בתנ"ך , אשר התקיים באתר נבי סמואל. במהלך היום הבנות עברו בתחנות בהן עסקו באירועים תנ"כיים הקשורים למקום ולאזור – חייו ודמותו של שמואל, פרשת פילגש בגבעה וסיפורו של גדליה בן אחיקם. כמו כן ערכו הבנות תצפית על האזור ועמדו על מיקומו הגיאו-פוליטי המעניין בימינו, קינחנו בסלט קצוץ ובפיתות טריות שנאפו במקום לאורך הבוקר. תודה רבה לצוות תנ"ך שהתגייס להצלחת היום: איילת פרנקל, ליאת פרבר, מיכל דיין-פורס, אביה חייקין, אפרת קוסלובסקי ואפרת גל, ולמחנכות שלומית שבות ונפת נהוראי שהצטרפו וליוו את הפעילות.

 

טקס יום ירושליםביום חמישי, ביוזמה של קבוצת בנות מהחטיבה נערכה הצגה לכבוד יום ירושלים. ההצגה עסקה בהיסטוריה של ירושלים מימי התנ"ך ועד היום תוך התייחסות לשמותיה הרבים והשונים של ירושלים. כל הכבוד לאילה שפירא, אוריה רחמים, רוני גולדפלם ושוהם בן פורת על היוזמה הברוכה ולכל הבנות שהשתתפו בהצגה. על אף הזמן הקצר שהיה להן להכנה הביצוע היה יפה ומאורגן.

 

מגמת ערבית בי"א סיכמה את לימודיה ביום חמישי בארוחה משובחת שהן הכינו בעצמן. הבנות קיבלו מתכונים בערבית ולאחר פענוחם הכינו לחוח, שקשוקה וגם סופגניות טעימות מאד. תודה לאורלי על הסיכום החוויתי והטעים!מגמת ערבית יא מבשלות

 

ביום רביעי בערב יצאנו לדרך בקמפיין גיוס לכבוד הספרייה. במשך שלושים שעות גדשו את הספריה הורים, צוות, ועד מנהל, בוגרות ותלמידות ובאווירה מרגשת הצלחנו להגיע ליעד שהצבנו למטרה זו ואף לעבור אותו! בשעות האחרונות קיימנו הפנינג בחצר בית הספר, אודליה קניזו לימדה שיר חדש בשפת סימנים והתקיים ערב שירה בהובלת אריאל גולדשמידט, דוכני אוכל, מכירת חולצות ופרחים "בשביל מישהו". לסיום הערב התקיימו סדנאות סדנת רישום עם מיכל עיר שישונות. לאה קוגוט הנחתה סדנת כתיבה, סופי פפר ואפרת קוסלובסקי העבירו סדנא בתנ"ך ומיכל עיר שי הנחתה סדנת רישום בפחם. היו הרבה שעסקו במלאכה והרשימה ארוכה. תודה לכל אנשי הצוות לפני ומאחורי הקלעים, על הארגון וההפקה ולכל השותפים לדרך!

 

 

מזל טוב ליעל ניסן לרגל בר המצווה של הבן

 

שבת שלום!