‍‍05.21.2015 // ג׳ סיון תשע״ה

השבוע במפגשים צפו בנות שכבת י בסרט ׳סיסאי׳. הסרט עוקב אחרי משפחה שעלתה לארץ מאתיופיה, ובייחוד אחרי בן דודם המאומץ שמגלה שאביו הביולוגי חי באתיופיה והוא נוצרי. הסרט נוגע בנקודות חשובות וכואבות של זהות ישראלית ויהודית, בשאלת גיור יהודי אתיופיה, בשורשים משפחתיים ובאופן הקליטה בארץ של עולי אתיופיה.

צפינו בסרט כהמשך לשבוע שעבר בו דנו במחאה ההמונית, ולקראת יום ראשון הקרוב, יום ירושלים, שנבחר להיות יום הזיכרון לעולי אתיופיה שמתו בדרכם לארץ ישראל. בנות שכבת י' תשתתפנה בפעילות מיוחדת לרגל יום זה שיתקיים בהר הרצל וישמעו סיפורים אישיים של עולים.

נבחרת של מעורבות חברתית נפגשו עם עליזה מוס-רבינוביץ וסיפרה על נושא הפרויקט בת מצווה שווה לכל נפש, מסיבות בת מצווה ערכיות. עליזה, שמכינה בנות רבות לקראת בת המצווה סיפרה לבנות על איך פונים לאנשים ומציגים לאנשים את הבעייתיות בצורת הפקת הבת מצווה כיום ומה קורה בשטח.

מפת ארץ ישראלשל"ח וידיעת הארץ –ביום חמישי הצטרפו תלמידות שכבת י' לטיול לכבודה של ירושלים במסגרת פרויקט "נעלה לירושלים" של של"ח וידיעת הארץ. בטיול ביקרנו בתצפית בהר הצופים, עמק צורים, נחל קידרון, יד אבשלום ובכותל.

במהלך הסיור שמעו הבנות על ההיסטוריה של ירושלים, המרכזיות שלה בהיסטוריה היהודית ועל מהלכי מלחמת ששת הימים. תודה למדריך יואב שהצטרף להדרכות, למורה בת' שהתלוותה לסיור וליורם אלמכיאס, המורה לשל"ח.

קורס משצ"יות – מזל טוב ובהצלחה לעשר המש"ציות הצעירות משכבת ט' שנרשמו לקורס הקיץ! בנות המעוניינות להצטרף – עדיין לא מאוחר. אתן מוזמנות להיות בקשר עם יורם.

עיון בעבודות Sביום חמישי התקיים ערב סיכום לפרויקט שורשים בשכבת ט'. לאחר חודשים ארוכים של עבודה בכתיבת עבודות ומחקר אישי, זו הייתה הזדמנות עבור הבנות להציג את פרי עמלן. הנוכחים פתחו בארוחה עשירה עם מאכלים מכל העולם וסיירו בתערוכה בספרייה עם פריטים מביתה של כל תלמידה עם הסבר על חשיבות החפץ ועברו המשפחתי. במהלך הערב שיתפו בנות, הורים וסבים וסבתות בתהליך העבודה, בסיפורים משמעותיים של משפחתן שהתגלו להן בעקבות המחקר. הבנות הופיעו במבחר שירים ביידיש ובעברית ובריקוד שיצרו בעצמן. כל הכבוד לבנות על הפקת ערב מקסים ומרגש! תודה רבה לתמר גנאור על כל הסיוע בהקמת התפאורה המושקעת והתערוכה המרשימה ולאודליה על העזרה לבנות בהכנת הריקוד. יישר כוח גדול ותודה מיוחדת למחנכות, מורן וליאת על הליווי המסור של התלמידות לאורך השנה.

 

בשבוע הבא בתיכון….

יום ראשון – פעילות לכבוד יום ירושלים. בנות י' ישתתפו באזכרה לזכרם של עולי אתיופיה שנפטרו בדרכם לארץ ישראל.

יום שלישי – תפילה משותפת לכבוד ראש חודש סיון

 

מהנעשה בחטיבה

השבוע התקיימו מבחני מפמ"ר במדעים ובמתמטיקה, הבנות למדו יפה וברצינות. גם בשבוע הקודם וכן בשבוע הבא מתקיימים מבחני מפמ"ר ומיצ"ב ואנו מאחלות לכולן המשך למידה טובה והצלחה.

ביום חמישי הגיעו לכינוס דבי פישמן, אמא של עדי מכיתה ח', וטל ברון הפעילות ב"קרן מלכי". הן סיפרו לנו על הקרן שמטרתה עזרה ותמיכה במשפחות בהן יש ילדים עם צרכים מיוחדים ומספקות להן שירותים ועזרים במגוון תחומים. טל סיפרה לנו כי הקרן הוקמה לזכר מלכי רוט שנרצחה בפיגוע במסעדת סבארו והיתה נערה רגישה, מיוחדת ופעילה שהקדישה הרבה מזמנה ומכוחותיה לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בעקבות השיחה בנות החטיבה נרתמו לפרוייקט מיחזור של הקרן. אנו בביה"ס נאסוף חומרים שיועברו למיחזור ועבורם תתקבל בקרן מלכי תרומה כספית מחברות המיחזור.

אנא שילחו חומרים הניתנים למיחזור מהסוג הנדרש (הבנות יודעות מה ניתן לשים בסלי המיחזור הללו – ובינהם קרטוני חלב, עטיפות חטיפים, פחיות ואפילו פלאפונים ישנים, מחשבים ניידים מקולקלים, בטריות ועוד) וכך תוכלו לעזור באיסוף התרומות למטרה חשובה זו.

בשבוע הבא…

ביום ראשון, יום ירושלים, ניפגש לבושות בכחול לבן עם סידורים בתיכון ותתקיים פעילות סביב יום משמעותי זה. סיום היום באזור השעה 13.00.

ביום שני נקיים בעז"ה "יום תושב"ע" במדרשת "נשמת" במהלך הבוקר (הפרטים לגבי מקום מפגש נשלחו).

ביום שלישי – ראש חודש סיון, ניפגש לתפילה חגיגית בתיכון (שוב – עם סידורים). בנות ח' יישארו להמשך פעילות היכרות עם התיכון לקראת מעברן לכתה ט'.

 

 

 

 

שבת שלום ומבורכת!