‍‍05.21.2018 // ז׳ סיון תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת במדבר

 

ביום ראשון, יום ירושלים, נפגשו בנות ז-י בטיילת ארמון הנציב לתפילה חגיגית וטקס שארגנו בנות משכבת י'. לאחר מכן, סיירו לאורך הקו יום ירושלים תשעח ארמון הנציבהעירוני בהדרכת מגמת ארץ ישראל. לסיכום הסיור, נפגשו התלמידות בבית נחמיה שבאבו תור עם שמעון יצחק (שיץ), לוחם הסיירת הירושלמית במלחמת ששת הימים. כל הכבוד לכל בנות המגמה על ההדרכות המעניינות.

 

ביום שלישי, ר"ח סיוון, לאחר תפילת ראש חודש חגיגית, שוחחנו על אירועי השבוע האחרון – אירועים שחשוב להכיר וחשוב להבין בהם. דיברנו על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ועל המשמעות הכבירה של הכרה בינלאומית מלאה במדינת ישראל ובריבונותה. הסברנו מהו התאריך הלועזי ביום זה, ה-15/5 – יום הנכבה. דיברנו על המילה נרטיב ועל העיניים בהן אנחנו מביטות על העולם ועל המורכבות הרבה שמצויה בשיח הקבוע במדינת ישראל ובימים אלו בפרט. דיברנו על המהומות סביב הגדר ברצועת עזה ועל הקשר שלה לאירועים השונים. ביקשנו מהבנות לחזור הביתה ולראות חדשות, לשוחח עם ההורים ולשמוע מה דעתם בעניין, ולהתחיל לגבש דעה עצמאית בסוגיה מורכבת וסבוכה אך מהותית שכזו.

 

הפתעה מיוחדת בכינוס הייתה הצגת קליפ בשפת הסימנים בכיכובן של בנות בית הספר בשכבות השונות. לאורך השנה למדו כל התלמידות לסמן את השיר "הכי ישראלי" של להקת התקווה 6. הבנות הצטלמו במקומות שונים בארץ, כל שכבה קיבלה כמה שורות מהשיר ולבסוף זכינו בשיר שלם בשפת הסימנים. תודה גדולה ביותר מגיעה לאודליה קניזו, שמלמדת שפת סימנים בחטיבה על הובלת התלמידות והוראת השיר ולמורן שטאל על עריכת עשרות סרטונים לידי קליפ אחד ומשמח. זו השנה הראשונה שבה כל תלמידות בית הספר יודעות את הבסיס של שפת הסימנים.

 

ביום רביעי יצאו שכבות ט-י למפגש נוסף במקומות ההתנדבות שלהן. תודה למורות המלוות.

 

מצעד הספרים חטיבהמצעד הספרים בחטיבה ביום רביעי נערך יום חגיגי לכבוד מצעד הספרים בחטיבה. הבוקר נפתח בהמחזה קצרה על ידי מעיין הכל, איילה שפירא, ותרון יניב בנות כיתה ח׳. המחזה העוסקת בחשיבות ואהבת הספר וכיצד הקריאה משפיע על תחומים רבים בחיינו. בהמשך מספר בנות המליצו על ספר שהן אוהבות במיוחד עם נגיעה אישית. לסיום היום הגיעו כל בנות החטיבה והצביעו בקלפי. בראש הרשימה נמצא הספר הראשון בסדרת הארי פוטר ואחריה רשימת ספרים מכובדת ומגוונת. תודה לכל המשתתפות ולצוות הספריה!

 

ביום חמישי התקיים בחטיבה לימוד הכנה לשבועות. הבנות התחלקו לחברותות מעורבבות מז' וח' ולמדו יחד. לאחר מכן הגיעה אמא של פייגי, שולה, לספר לבנות על מסע הגיור הפרטי שלה ועל החלטתה להפוך ליהודיה. תודה רבה לשולה ולכל הלומדות והמלמדות.

 

ברכות חמות ליעל שמעוני שסיימה מסלול של שלוש שנים וקיבלה תואר מנהיגה רוחנית מראש מוסדות אור תורה סטון ורבה של אפרת, הרב ד"ר שלמה ריסקין. הרב ריסקין העניק ביום רביעי תואר מנהיגה רוחנית ומורת הוראה במכון למנהיגות הלכתית ע"ש סוזי ברדפילד. יעל, בוגרת פלך וחלק מצוות ההוראה בבית הספר  עומדת כיום בראש מיזם "משיבת נפש" של ארגון רבני ורבניות בית הלל, וקיבלה הזדמנות להגשים את חלומה ולהיות חלק מצוות ההקמה של ישיבה חדשה לנשים בראש צורים יחד עם חנה גודינגר (דרייפוס) שתפתח אי"ה בשנה הבאה.

בין הנשים שהוענק להן התואר נמצאת גם נוית צדיק, בוגרת פלך. חילכן לאוריתא!

 

שמחנו מאד בתוצאות המיצבים שהתפרסמו בשבוע שעבר. על ידי עבודה רצינית של הצוות והתלמידות הגענו לראש הטבלה בין בתי הספר בירושלים וכן גם בחמ"ד הארצי. אמנם למידתנו איננה מוכוונת ציונים ומבחנים מסוג זה אך אנו שמחות בהצלחה זו. ישר כח גדול לצוות המורות ולבנות השכבה שנבחנה (שכבת ט' של היום).

 

 

 

שבת שלום וחג שבועות שמח!