‍‍02.13.2017 // י״ז שבט תשע״ז

*פעילות אנגלית י"ב – לקראת הבגרות התלמידות נפגשו בביתה של המורה שרה קורנבלוט לחזרה לקראת הבחינה.

 

*ביום שלישי יצאו 11 תלמידות כיתה ט' לאזכרה השנתית לזכרם של קדושי קהיר, שני עולי הגרדום שנתלו במצרים בשנות ה-50, שמואל עזר ומשה מרזוק. באזכרה נכחו כ-400 משתתפים, רובם צעירים, שראו לנכון לבוא ללמוד ולזכור שתי דמויות מיוחדות ואמיצות אלו. תודה רבה לפרופ' נחם אילן על ההרצאה לשכבה כולה ועל חיבור הבנות לאירוע משמעותי בתולדות מדינת ישראל.

 

*דורשות תנ"ך – ביום רביעי התקיימה התערוכה המסכמת של פרויקט "דורשות תנ"ך" (תנ"ך ואמנות) של בנות תנ"ך מוגבר בי"א בנושא "אומץ". הבנות הציגו את פרי עבודתן המגיבות לתהליך החקר אותו עשו בעבודותיהן העיוניות. דרך אמנות פלסטית, ריקוד, כתיבה יוצרת, מוזיקה ואמנות חזותית הביעו הבנות את החיבור שמצאו לדמויות ולסיפורים המקראיים בהם יש אומץ. בנות צלפחד, רחל הגונבת את התרפים של אביה, מרים אחות משה ועוד סיפורים מקראיים רבים קיבלו פרשנות חדשה דרך העבודות האמנותיות.

הערב שיקף תהליך למידה משמעותי והבנה עמוקה של המקורות והפרשנים. תודה למנחות בחלק האמנותי – יעל שמעוני, נעה גרינוולד-עסיס,  מיה פוליצר ואודליה קניזו, שסייעו לבנות בהוצאת הרעיונות מהכוח אל הפועל ולאפרת קוסלובסקי ותמר גנאור על  הליווי האישי המשמעותי לאורך הפרויקט כולו.

קישור לתמונות מההופעות

קישור לתערוכת אמנות

 

ביום שלישי, לפני הערב להורים, הגיעו בנות החטיבה לתיכון ויחד עם השכבות האחרות ראו את התערוכה וההופעות של בנות י"א במסגרת הפרוייקט. הבנות צפו במופעי המחול, השירה והנגינה, ולאחר מכן סיירו בתערוכת האמנות שיצרו בנות י"א שגם הסבירו על עבודותיהן. כל הבנות החטיבה התפעלו מהרמה והיכולת של בנות י"א ונהנו מאד. תודה רבה לתמר גנאור על ארגון ותפעול הביקור ולבנות י"א שהנחו והסבירו.

 

*כמו בכל שנה בשבת שירה, מגמת יידיש בכיתה יא' תבלה ביחד בשבת בביתה של המורה דבוירה קוסמן. כדי לקיים את מאמר חז"ל: "מי שטרח בערב שבת, יאכל בשבת" ההכנות התחילו הרבה קודם גם ברוחניות וגם בגשמיות. קניות, בישולים, בגדים, חוברת שהכינו הבנות עם שירים, הסברים על קבוצות שונות בחברה החרדית ודברי תורה. תודה לדבוירה על האירוח. מאחלים לכולן שבת של הרחבת דעת ואווירה טובה.

 

*תחרות אתלטיקה קלה לבנות החטיבה ביום שלישי יצאה נבחרת האתלטיקה של החטיבה לתחרות בהדר יוסף. הבנות התחרו בענפים השונים – הדיפת כדור ברזל, ריצה, שליחים, קפיצה לרוחק ולגובה. הבנות יצאו וגם חזרו במצב רוח טוב ובאווירה של אחווה, גם אם ללא מדליות… בעז"ה בשנה הבאה. תודה רבה לעדינה ולמורן על האימונים ולעדינה גם על הליווי בתחרות. כל הכבוד לבנות הנבחרת: ג'הג'ה גרינברג, דולב גורלין, סהר גבאי, דפנה ענו, רעות אורבך, עדי מוניץ, ניצן דויטש,אורי ברנשטיין, ועליזה גודפרי.

 

ט"ו בשבט

 

*ביום חמישי התקיים יום מיוחד לבנות החטיבה. בשעות הבוקר הגיעה אניטה גוטל, אמא של אמילי מכיתה ח', ושוחחה איתנו על ט"ו בשבט ועל השינוי במשמעות שלו במהלך השנים וכן על נושא הקיימות. אניטה דיברה על אחריותנו כלפי הדורות הבאים, על הפחתה בצריכה, שימוש חוזר במוצרים ומיחזור. השיחה היתה חשובה מאד ומעוררת מחשבות… תודה רבה לאניטה!

 

בהמשך היום העבירו המחנכות ומיכל רגב שיעורים בענייני היום ולאחר מכן יצאנו לעבודת אדמה של ממש. בשבוע האחרון היינו בקשר עם עדי וליאת מהמינהל הקהילתי אשר פגשו את כיתה ז'2 וביחד הכינו פעילות של הקמת גינה קהילתית. ביחד עם גנני העיריה יצאנו לרחוב אפרים, הבנות נטעו ושתלו שיחים, עצים  ועשבי תבלין. סביב פינת הזיכרון של שלום שלוש ואלי אלטרץ, שנהרגו בפיגוע שהתרחש בתשנ"א ממש ליד בית ספרנו, שתלו הבנות פרחים.

תודה רבה לעדינה הרכזת החברתית, לציפי מחנכת ז'2 ובנות הכיתה על הובלת הפרוייקט ולכל הבנות ישר כח על הנטיעות.

 

*בנות שכבת ט' שלא יצאו לנטיעות התכנסו בביה"ס ליום של לימוד ופעילות חגיגית לכבוד ט"ו בשבט. בבוקר התקיים לימוד שהעבירה יערה, לאחריו צפו הבנות בסרט העוסק בהתחממות הגלובלית ודנו על כך עם נתניאל, תודה לאניטה גוטל ששוחחה עם הבנות על נושאי אקולוגיה. בתום החלק העיוני קישטו הבנות בקבוקי פלסטיק ושתלו בהם פרחי אמנון ותמר אותם תלינו בכניסה לבי״ס, לשמח את הבאות בשערי בית הספר ולהוסיף צבע. לאחר מכן קיימנו סדר ט"ו בשבט עשיר ומגוון אותו ארגנו והנחו הבנות. כל הכבוד לשיראל כהן, הודיה מנשה ואורי  וייסברט על הארגון וההשקעה!

 

*ביום ראשון יצאו בנות עבודות חקר של כתות ז' לביקור נוסף בספריה הלאומית. הבנות אחזו בידיהן מקורות ראשוניים כמו מכתב על דף מתפורר ומצהיב שכתב במו ידיו יואל משה סלומון ופנקסי קהילות בירושלים של תחילת המאה ה-20. תהליך החקר ממשיך… תודה לשלומית ורחל על הליווי.

 

*ביום רביעי הגיעו למפגש נוסף עם בנות כתות ז' מדריכי מוזיאון המדע. הבנות המשיכו לעסוק בנושא אנרגיה ובנו טורבינות קטנות אשר הונעו על ידי אויר חם שחומם על ידי נרות ומדדו את מהירות הטורבינות ברמות חימום אויר שונות. הפעילות היתה מעניינת מאד. תודה רבה לבתיה על הארגון.

 

*כחלק מהכנה למרתון, קבוצת הריצה השתתפה במירוץ בגין ביום שישי בבוקר. כל הכבוד ל-16 התלמידות שהגיעו ולהורים של חלקם שהצטרפו לריצה! כל הכבוד לשירה אבנרי שהייתה הבת הראשונה שחצתה את קו הסיום במירוץ 5 הק"מ!

 

שבת שלום!