‍‍10.26.2015 // י״ג חשון תשע״ו

מאירועי השבועיים בתיכון

 

יום המעורבות החברתית התקיים כמסורת בית הספר בצום גדליה. פתחנו את היום בתפילה ובשיחה של משה (קינלי) טור-פז, ראש מנהל החינוך בירושלים (מנח"י), על סובלנות ואהבת האחר תוך התייחסות לאירועי הרצח שנעשו על ידי יהודים בקיץ האחרון. לאחר מכן, בנות כיתות ט' ו- י' עברו ב"יריד מקומות ההתנדבות" ושמעו על אופי ההתנדבויות השונות כדי שיוכלו לבחור מתוכן היכן הן רוצות להתנדב. בזמן היריד התקיים גם בית מדרש חברתי בו למדו הבנות סוגיות חברתיות מפי צוות המורים. תודה למורות יערה, אודליה, רעות, עירית ותמר וכמובן לרכזת המעורבות החברתית, מורן. שבע"ה תהיה שנה מלאת התנדבות ומעורבות חברתית פעילה.

 
סמנריון ימים נוראים בנושא "קדושה" התקיים בימים חמישי-שישי-שבת. ביום חמישי, היום הראשון לסמנריון, שמענו הרצאה מפי שיבי פרומן על הגדרתו למושג "קדוש" והיכן הוא מתנסה בו בחיי היומיום. התלמידות חוו גם שתי יחידות מעמיקות ומרתקות עם המחנכות בהן הציגו את נושא הקדושה, ולמדו את ביטויו השונים דרך לימוד מעמיק של מקורות במחשבה ופילוסופיה יהודית קלאסית וחדשה.
siyur1גולת הכותרת ביום חמישי הייתה היציאה לסיורים במקומות קדושים לפי בחירת הבנות. המחנכות הדריכו את הסיורים באתרים השונים, והתמקדו בשאלת מהותו של המקום הקדוש בו הדריכו. בקבר רחל שמעו הבנות שיחה מרגשת של הגב' מיש המר-קסוי (אמא של ליאורה יב') שדיברה על הקשר האישי שלה לקבר רחל. בהר הזיתים ביקרו הבנות אצל אחת משתי המשפחות המתגוררות בשכונת הזיתים, ושמעו ממנה על המשמעות של חיים יומיומיים הצופים מקרוב על הר הבית. במערת המכפלה שמעו הבנות הדרכה מלומדת מפי יורם אלמכיאס. הקבוצה הרביעית ביקרה בכותל המערבי, ביקור מרגש, מלומד ומשמעותי. תודה לכל המשתתפים בסיורים.
shabbatביום שישי שמענו הרצאה מפי מיכל נגן, ראש מכינת צהל"י בוגרת פלך ומחנכת אהובה בעברה, על המשמעות של הפסוק "ואהבת לרעך כמוך אנוכי ה'" ועל הפער שבן ה"אנוכי" לבין ה"רעך-כמוך". כמו כן עברו הבנות יחידה יצירתית ומעמיקה עם המחנכות על מושגי הקדושה.
בשבת בילינו באכסניית מצדה הנעימה (אם לא מתחשבים בחום הכבד של ספטמבר השנה…). הבנות ארגנו לראשונה שלוש תפילות נשים מכובדות ויפות במהלך השבת. תודה לעדינה א.ב. מכיתה יב שארגנה וניהלה את התפילות. אחרי סעודת השבת התקיים ערב שו"ת המסורתי שלנו בו דנו התלמידות בשאלות ותשובות בשאלת "היחיד והיחד" על מקומנו כיחידים בתוך ציבור. במהלך היום שמעו הבנות שעורים מגוונים בנושאים שונים קדושה ופרשת השבוע. תודה לעירית, אוריה ולצוות המחנכות על הסמנריון הנפלא!

 
שיחת התעוררות לקראת יום הכיפורים הועברה לתלמידות על ידי הרב שלמה וילק, ראש ישיבת מחניים ורב קהילת יעל על משמעות הנאמר בתלמוד: "כל האוכל ושותה בתשיעי מעלה עליו הכתוב כאילו מתענה תשיעי ועשירי".

 

erev rishum
ערב רישום לבנות מגמת אומנות בשכבות יא' יב' התקיים ביום חמישי בערב. בנות המגמה התנסו במהלך הערב ברישומים מהירים בפחם, צפו בסרטונים המתעדים תהליכי רישום, התנסו בסדנת דיו בסגנון זן יפני ובציורי תנועה לפי סרטוני ריקוד שהבנות תירגמו לרישום ולפסלים קטנים. כמובן שבמהלך הלילה התקיימה גם ארוחת ערב מפנקת. תודה רבה למיכל ולתמר על ארגון הערב והעברת הסדנאות ולרחל צור שהצטרפה במהלך הערב.