תחום לימודי האזרחות בכיתה י' עוסק בין היתר בזכויות האדם ובחובת השלטון לממש אותן. התלמידות לומדות כי הזכויות סותרות אחת את השנייה והן יחסיות. הן לומדות להכיר את המתחים השונים הקיימים ולהביע עמדה לגבי הסתירה שנוצרת במימוש כל הזכויות.
עולם הטכנולוגיה המתקדם, ומכשירי התקשורת השונים מאפשרים לבני הנוער כיום לתעד את הקורה סביבם באופן מיידי ומהיר.
בית הספר החליט השנה ליזום פעילות שמטרתה לחבר את התלמידות בין התחום האזרחי האקדמי אשר מונחל לתלמידות בין כתלי בית הספר לבין הקורה סביבן באופן יומיומי מחוץ לכותלי בית הספר.
התוכנית עוסקת בזכויות האדם והתלמידות יביעו את המתח הקיים בין הזכויות השונות ויציגו זאת בצורה ויזואלית על ידי שימוש בתחום המדיה- צילום.
הבנות ייחשפו לכוח וליכולת של הצילום להביע עמדה לגבי המתרחש מסביבן ויוכלו לביים או לצלם את המציאות כפי שמשתקפת מעדשת המצלמה.

בשכבת י' השנה יש שלוש כיתות, אחת מהן כיתה מקדמת. צוות בית הספר מעודד את ההשתתפות הפעילה של הכיתה בפעילויות המגוונות המתקיימות בכותלי בית הספר, והוחלט שבפרויקט האזרחות תשתתף השכבה כולה.
במסגרת התוכנית התלמידות נחשפו לצדדים שונים של הצילום. הן שמעו הרצאה מפי מיכל עיר-שי על כוחו של הצלם ותפקיד הצילום בעיצוב המציאות. הן הכירו את מרכיבי המצלמה ואת גלגוליה מהקמרה אובסקורה ועד האייפון של ימינו, והשתתפו בסדנאות בהנחיית צלמים מקצועיים. ההשתתפות והמעורבות של התלמידות מכל הכיתות עד כה מרשימה וראויה לציון.

בהמשך הן השתתפו בסדנאות נוספות שבהן העמיקו בנושאים השנויים במחלוקת. את הסדנאות העבירו יערה אילן, הדס קסל, רות אלעד, שרון ברנשטיין, תמר גנאור-קמון ושלומית כהן. במסגרת הסדנאות התלמידות הבינו כיצד הצילום משתלב בקונפליקט, ניהלו דיון ולמדו כיצד להביע עמדה. במהלך התוכנית התלמידות רכשו כלים כיצד להעביר את העמדה והמסר שלהן באמצעות המצלמה.

בסוף השנה הוצגה בבית הספר תערוכת צילומים של התלמידות שהציגה את המתח הקיים בחברה הישראלית. כל קבוצת תלמידות בחרה נושא אותו הן היו צריכות להעביר דרך הצילום.

במקום הראשון זכתה הקבוצה שצילמה את "ילדי מפתח" ובמקום השני הקבומה של "נגישות בירושלים". התלמידות בקבוצות הזוכות קיבלו לוח שנה של ארגון StandWithUs, ארגון בינלאומי אשר מטרתו לחנך אודות ישראל בעולם והוא פועל למען משימה זו בדרכים שונות. בקיץ 2012 יזם הארגון פרויקט בשם Once in a Lifetime HD אשר במסגרתו הוזמנו לארך עשרה צלמי אינסטגרם מהמובילים בעולם. הם צילמו את ישראל ושיתפו תמונות עם יותר מ-2 מיליון עוקביהם. לוח השנה מכיל חלק מצילומיהם.

תודה למורות שלומית כהן (אזרחות) ותמר גנאור-קמון (אמנות) על התכנון וההוצאה לפועל של פעילות מיוחדת זו ותודה לכל המורות ומנחי הסדנאות.