‍‍01.30.2017 // ג׳ שבט תשע״ז
ביום ראשון השבוע התקיים ערב היכרות להורי תלמידות ו' לקראת הרישום לחטיבת הביניים. שמחנו לפגוש הורים רבים שהגיעו לשמוע ולהתעניין בפלך. היום, שישי, מתקיים יום פתוח לתלמידות והיכרות עם בית הספר, צורת הלמידה ומפגש עם המורות ותלמידות. תודה רבה לכל הצוות, ההורים והתלמידות שהתגייסו לסייע בארגון והנחיית הפעילויות השונות.
בשבוע שעבר התקיים יום שיא בנושא מעורבות חברתית לכיתות י. היום הוקדש לנושא הנגישות בחברה והבנות התבקשו לחשוב על פרויקטים שקשורים לנושא. בתחילת היום, הגיעו נציגות מפרויקט המנהיגות "LEAD",  חן פרי, תכלת פרלמוטר ותהל שטובר (תלמידת י"ב), להציג את הפרויקטים שהן יזמו במסגרת LEAD ולהנחות את התלמידות בפיתוח פרויקטים משלהן.
בסוף היום, יצאנו עם שלושה פרויקטים – אחד, שילוב אנשים בעלי מוגבלויות בחברה באמצעות טיולים בית ספריים משותפים, הפרויקט השני – פיתוח אפליקציה שתסייע לכבדי ראייה ועוורים בקריאת ברקודים וזיהוי מוצרים בסופרמרקט, ופרויקט שלישי שמבקש להנגיש מסלולים למעיינות למוגבלים פיזית.
השבוע, התחילו תלמידות שכבת י' לעבוד על הפרוייקטים שלהן – בנות קבוצת השילוב בחברה הלכו ביום שני למפגש עם תלמידים מבית רחל שטראוס, במטרה להתחיל מהלך של הכנת הדרכות משותפות לטיולים שיטיילו ביחד, ביום שלישי בנות קבוצת האפליקציה לעיוורים נפגשו עם עדי, נער עיוור, ובנות קבוצת הנגשת המעיינות נפגשו עם אליעד, נער נכה. עדי ואליעד סיפקו לקבוצות את נקודת מבטם ועזרו למקד את הפרויקט ולהבין כיצד ניתן להתחיל. תודה רבה לכל העוסקים במלאכה, בהם יורם, המורה לשל"ח, שהצטרף למהלך.
*אנו מזמינים הורים שמתעסקים במשהו שקשור לאחד הפרויקטים או חושבים שהם יכולים לעזור- -בבקשה ליצור קשר עם מורן במייל- moranshtal@gmail.com. תודה!
ביום שלישי במפגשים התחלקה שכבת ט' למפגש ראשון במסגרת ליווי של המעורבות החברתית. הקבוצות ייפגשו מספר פעמים לאורך השנה כדי לעבד את חוויות ההתנדבות שלהן. תודה לבנות על ההקשבה והשיתוף  בקבוצות ולמנחות, שירלי, ליאת, רונה ועירית רבינוביץ.
פגישה ראשונה של קהילת מורים לומדת של מורי מדעי הרוח התקיימה ביום חמישי. מטרת הקהילה היא לאפשר זרימת ידע בין בתי ספר שונים, להמשיג יחד פרקטיקות הוראה מיטביות וכמובן ללמוד יחד. למפגש הראשון הגיעו מורים מבתי ספר שונים בינהם נציגים מליד"ה, טליה, ביה"ס למדעים ואמנויות ומפלך. הטקסט הנבחר לחלק של הלמידה המשותפת הוא איניאס של וירגיליוס.
יעל אליסף עבודי, אפרת גל וסופי פפר יחד עם מספר מורות נוספות, ישתתפו במפגשים אלו. זוהי יוזמה משותפת של גדי איתי, רכז ההשתלמות, וסופי פפר, המקדמים את למידת המורים המשותפת במסגרת פעילותם בעמותת "רוח צעירה".
ברצוננו להודות מקרב לב לאחד מהורי ביה"ס הרואה חשיבות גדולה בקידום הוראת מדעי הרוח בפלך ובעיר ירושלים שהאמין בחזון הזה וסייע לנו לממש אותו.
בשבוע הבא בתיכון – 
בנות של דוברות אנגלית משכבה י יחד יצאו לפעילות מטעם הקונסוליה האמריקאית להרצאה בנושא מנהיגות.
שכבה יב ישמעו הרצאה בנושא התנהלות כלכלית ע"י ד"ר ניל כהן
ביום חמישי יתקיים מופע דיאלוגים של מגמת תיאטרון יא – בהצלחה!!
מהנעשה בחטיבה…
ביום ראשון השתתפו בנות רובוטיקה מכיתה ז׳ בתחרות רובוטיקה אזורית. הבנות השתתפו והציגו בצורה מכובדת את תוצרי העבודה המאומצת שלהן בשעורים. כל הכבוד!
ביום שלישי יצאו בנות קבוצות כתיבת עבודות חקר לסיור הכרות עם הספרייה הלאומית בגבעת רם. בנות שתי הקבוצות פגשו את המדריכות שילוו אותן בחלק מתהליך הכתיבה. הסיור כלל הסבר מפורט על ייעודה של הספרייה הלאומית, על תפקידיה ועל האוצרות השמורים בה. הבנות פגשו ספרים מיוחדים המצויים בספרייה והתנסו בחיפוש מידע השמור במיקרופילמים. כמו כן, הן עברו באולמות הקריאה ובחנו את חלונות הויטראז' של האמן מרדכי ארדון. תודה רבה למחנכות חפצי ותהלה שליוו את הבנות בפעילות.
ביום רביעי התחלנו פעילות בת שלושה מפגשים עם מדריכי מוזיאון המדע לכיתות ז' – בנושא אנרגיה.
במפגש הראשון, שנערך בבית הספר, עבדו הבנות עם מדי טמפרטורה המבוססים על גלי IR. הן מדדו בהנאה רבה טמפ' של מקומות שונים בגוף (יד, אוזן, חלל הפה), ועסקו בשאלה מה ההבדל בין חום לטמפרטורה. לאחר מכן ערכו ניסויים עם נייר תרמוכימי. לסיום בנו כוס מבודדת מחומרים שונים. ההנאה היתה רבה. תודה רבה לבתיה על ארגון הפעילות.
בימים שלישי ורביעי כיתות ח' הלכו לספרית התיכון כצעד ראשון לקראת כתיבת עבודת חקר על ימי הביניים שכל אחת כותבת. בהצלחה! תודה רבה לספרניות, נעה ודפנה, שהכינו חומרים, עזרו ויעזרו, ותודה לאפרת ורחל על הובלת התהליך.
ביום חמישי התקיימה לבנות שכבת ז' שיחת הכנה לקראת היציאה להצגה הנחשול ביום ראשון הבא. תודה רבה ליפית ובהנאה מהצפיה בהצגה.
ברכות לאבי מרזל על זכייתו בפרס רוטשילד לחינוך למורים מובילים. יישר כוח על עשייה חינוכית משמעותית!
 
 
שבת שלום!