‍‍01.08.2016 // כ״ז טבת תשע״ו

3ביום ראשון יצאה שכבת יב' לסיור ציונות בעקבות ראשונים, חולמים ולוחמים.

פתחנו את היום בסיור במוצא ובביקור בבית ילין ובבית הכנסת העתיק שם (שבכלל במקורו היה חאן). שמענו את סיפור המשפחות שהקימו את התיישבות החלוצית הראשונה בעת החדשה מתוך חזון של יציאה מהחומות ויישוב הדרך העולה לירושלים. משם המשכנו על הדרך לירושלים לסיור בבית העלמין הצבאי בקרית ענבים ושמענו את סיפורם של הלוחמים, שחלקם בגילאים שלנו, דרך הספר ״חברים מספרים על ג׳ימי״. לבסוף ביקרנו במוזיאון הפלמ״ח בתל אביב, ולאחר רקע היסטורי על הפלמ״ח, עברנו מסע חוויתי במוזיאון שמטרתו לחוש מעט את העוצמות שהיו באנשים אלו.

הסיור עורר דיונים מעניינים, בין השאר על הנכונות שלנו להקריב הכל למען המדינה ומה תפקידנו בימים אלה. תודה ליורם על ההדרכה המיוחדת ולאביה חייקין על הליווי.

 

4ביום שלישי אירחנו מדעניות בוגרות פלך. שרה מנגל שעובדת בגוגל, טלי דיק דוקטורנטית במכון ויצמן וחוקרת פיזיקה בתכנית של חוקרים מכל העולם בתחנת חקר האטום בשוויץ. ונריה שפירא- סטודנטית לפילוסופיה של המדע ובוגרת תואר ראשון בגיאולוגיה.
הן הסבירו על תחומי התמחותן וספרו מה הקשר בין היותן תלמידות פלך לבין הכיוון שבו עוסקות כיום. המפגש התקיים במסגרת "פלך כבית יוצר" שבו התלמידות פוגשות בוגרות ולומדות על תחומים מעניינים ואת מקומו של פלך כבית גידולן. היה מפגש מרשים ומעניין תודה לטלי, נריה ושרה!

 

1ביום רביעי נערך יום מדע בנושא: "סודו של הגרעין". את היום פתחנו בהרצאה של ד"ר אבישי אופן, "הגרעין – בוחן כליות ולב", שהציגה את הצד המואר של שימושי הקרינה הגרעינית בתחומי הרפואה, מאבחון באמצעות הדמיות (MRI, PET, וכד') ועד לרפואה גרעינית. בהמשך התקיימה תחרות הרצאות קצרצרות ("מדע ב-3 דקות") במגוון נושאים קשורים לקרינה גרעינית, שניתנו ע"י תלמידות המגמות המדעיות בכיתות יא' ו-יב'. את היום סיימנו בהרצאה של מר חיים אסרף ממשרד החוץ, "הגרעין האירני והסכם הגרעין", שחשף בפנינו את הסכנות של הימצאות טכנולוגיה גרעינית למטרות מלחמה בידי משטרים קיצוניים והפכפכים, ואת עקרונות הסכם הגרעין שנחתם לאחרונה בין המערב לאירן. תודה לצוות מדעים ותלמידות המגמות המדעיות על היום המרתק!

 

בימים אלה מוצגת ברחבת הכניסה לביה"ס ובאודיטוריום, תערוכה בנושא: "שפה של מדע", ובה מוצגות תופעות פיזיקליות וניסוחן המתמטי, מודלים של חומרים, שירים על טבע שכתבו  משוררים ואנשי מדע וקריקטורות על נושאים מדעיים.

 

ביום חמישי, שכבת ט' טיילה בנחל פרת במסגרת סיורי השל"ח. מזג האוויר היה מצוין והבנות חזרו עם חוויות מעניינות ממפגשים עם יעלים ושפני סלע ואפילו חזיר בר אחד. תודה רבה לרוני יוכמן ולנעמה דולב על ההדרכה. ליעל בן-שלום, מאיר כהנא ויורם אלמכיאס על הליווי.
honey
את השיעור הפותח בתכנית דב"ש העביר ישראל כהן. השיעור עסק ביחסי תורה ומוסר דרך תורותיהם של רב שמעון שקופ ורב חיים מבריסק.

 

לקראת ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ז, נערך ביום רביעי ערב היכרות להורי ו'. שמחנו לפגוש הורים רבים שהגיעו לשמוע על בית הספר ולהתעניין לקראת השנה הבאה. תודה לכל ההורים, התלמידות והצוות שהגיעו ושיתפו בערב.

 

היום, שישי, מתקיים יום פתוח לתלמידות ו'. התלמידות יזכו לטעום משיעורים שונים שיועברו על ידי מורות ומורי התיכון והחטיבה, ישתתפו בפעילויות שונות בשני המבנים וגם יקשטו קאפקייקס, כמיטב המסורת. יישר כוח לבנות י' שמדריכות את הקבוצות ומלוות אותן לאורך היום ותודה לכל המורים שהגיעו במיוחד כדי להעביר שיעורים לאורחות. תודה לטל, פייגי ושירלי על הפקת היום הפתוח לפרטיו ותודה מיוחדת לתמר גנאור על ארגון ועיצוב בית הספר בצורה אסתטית ומזמינה!

6

 

כל הכבוד לנועה בר אשר ואיילת פולק משכבת י' שהשיגו את התוצאות הטובות ביותר בחידון התנ"ך הבית ספרי ועלו לשלב הבא!

 

 

בשבוע הבא בתיכון…

סמינריון חלמי"ש לשכבת י"ב

ט יום חופשי לעבודות שורשים ביום שלישי

ביום שלישי מפגש "פואטרי סלאם" עם צביה מרגליות לכיתות י'

יום שלישי כיתות י' – יום שיא בתנ"ך בזכרון יעקב

ביום חמישי, בית מדרש לבוגרות ולקהל הרחב בהנחיית חנה גודינגר (דרייפוס) וד"ר יאיר פורסטנברג

 

מהנעשה בחטיבה

 

השבוע בחטיבה שמרנו על שגרת לימודים ברוכה. כיתות ח' התחילו את הפעילות עם מדריכי "מקום לכולם", וכיתות ז' המשיכו את הפעילות שהחלה בשבוע שעבר.

 

משפט הורדוס החל בסערה בכתות ח' אך מסתבר שהוא מורכב מאד ונקבע מועד להמשך הדיון בשבוע הבא.

 

בנות העתודה של שכבת ח' השתתפו ביום המדע שהתקיים בתיכון, ונהנו מאד.

 

 

בשבוע הבא בנות ח' יצאו בעז"ה להצגה "המקרה המוזר של הכלב".

 

בשבת הבאה נקיים בעזרת ה' שבת חטיבה!
שבת שלום!