‍‍01.15.2015 // כ״ד טבת תשע״ה

השבוע התקיימה אסיפת הורים לכלל הורי בית הספר. באסיפה התקיימה מכירה מוצלחת של קאפקייקס מאפה ידיהן של בנות החטיבה וחולצות של "בשביל מישהו". תודה ליוזמות, לאופות, למוכרות, לקונים ולקונות שתרמו. ההכנסות יעברו לעמותת "שמחה לילד".

 

raulבמפגשים השבוע שמענו את הרצאתו הדרמטית של אלי יוסף על חייו ומותו של חסיד אומות העולם ראול ולנברג. ראול ולנברג היה דיפלומט שבדי בהונגריה והשתמש בקשריו הרבים להצלת עשרות אלפי יהודים. הוא חירף את נפשו ומנע משלוחי יהודים לאושוויץ ואף עצר בגופו פגיעה ביהודים. עם סוף המלחמה נתפס על ידי הצבא האדום ונחשב למרגל אמריקאי. הוא נעלם בכלא הרוסי וככל הנראה נרצח שם. ההרצאה היתה מרתקת ופתחה בפנינו עולם מסעיר ומרגש של מוסר אמיתי וכנה שבזכותו ניצלו יהודים רבים.

 

ביום רביעי, בנות י"א הלומדות תנ"ך מוגבר ביקרו בספרייה במסגרת כתיבת עבודת החקר בתנ"ך ואמנות. הבנות למדו איך הן יכולות לנצל את מאגרי הידע הקיימים בספריות אקדמיות ולשלב אותם בעבודה. בהצלחה!

 

ביום חמישי, עשרה בטבת, פתחנו את הבוקר בתפילה ובאמירת קינות משותפת. לאחר מכן, תלמידות כיתות יב' הכינו טקס שעסק בחיבור בין האבל על חורבן המקדש ובין החורבן של דורנו. הטקס היה יפה ומיוחד, תודה! לאחר מכן שמענו את עדותו של שלום אילתי, סבא של מיכל כהן מיא'1 שסיפר את קורותיו בשואה, על ילדותו בקובנה, על החיים בגטו ועל הבריחה ממנו, על תקופת המסתור, החיים שאחרי המלחמה ועלייתו ארצה. תודה רבה על החשיפה המרגשת לסיפור חיים מרתק!

 

ביום חמישי בערב התקיים ערב סיכום המסעות בפולין ובארץ של שכבת יב' שנערכו בקיץ. הבנות הציגו בפני ההורים את חוויותיהן מהמסע, קראו קטעי יומנים שכתבו והציגו תמונות. כמו כן, דיברו נציגים משני המסעות מהבנות ומהמלווים ושיתפו בתחושותיהם. תודה רבה לבנות שהפיקו ערב מרגש, אישי ומשתף.

 

השבוע החלה להתאמן קבוצת הריצה בהנחייתה של מורן שטאל במטרה לרוץ 10 ק"מ במרתון ירושלים. הקבוצה מתאמנת פעמיים בשבוע בשעה 7:15. הגיעו כ-25 בנות חרוצות ומסורות לרעיון. יישר כח!
בשבוע הבא …
במפגשים יתקיים פאנל נשים
ביום רביעי יתקיים ערב היכרות להורי תלמידות כיתות ו' לקראת ההרשמה לחטיבות הביניים
מהנעשה בחטיבה
השבוע חשנו בחדוות השגרה והתקיימו בעיקר לימודים סדירים.cupcake
תודה רבה לכל הבנות שאפו קפקייקס ומכרו אותם ביום ההורים, ותודה רבה להורים שקנו אותם ואת החולצות שלצידן. הבנות אספו סכום כסף משמעותי ביותר! הכסף ייתרם לעמותת "שמחה לילד" כפי שנקבע מראש על ידי הבנות.
ביום חמישי, עשרה בטבת, דיברנו בכינוס על משמעות היום וחשיבותו, ובהמשך היום הגיעו בנות י"ב שערכו טקס משמעותי. הטקס נגע בחורבן ובשואה ובקשר ביניהם, הבנות הסבירו היטב את העובדות ההיסטוריות וגם ריגשו ונגעו בלב הבנות והמורות. תודה רבה לבנות י"ב שערכו את הטקס.

 

מזל טוב לחנה גודינגר (דרייפוס) ולמשפחתה להולדת הבן
שתזכו לגדלו לתורה, מצוות ומעשים טובים

 

שבת שלום!