‍‍10.27.2016 // כ״ה תשרי תשע״ז

חזרנו לשבוע קצרצר אחרי ראש השנה, אך רווי פעילות.

 

ביום רביעי, צום גדליה, קיימנו יום מיוחד לפתיחת פרויקט מעורבות חברתית. לאחר התפילה והסליחות, מורן, רכזת הפרויקט חשפה בפני הבנות את הפרויקט ולאחר מכן פגשו כולן את אילה מרקוביץ' מארגון "לתת" שדיברה על "הפנים של העוני" ועל פעילות שנעשית כדי ליצור שינוי משמעותי.

 

בהמשך היום היה יריד מקומות התנדבות לשכבות ט-י ובמקביל אליו בית מדרש חברתי לכל השכבות בהנחיית מורי בית הספר. תודה לכל המורות שהעבירו שיעורים ולכל האנשים שלקחו חלק ביום זה. תודה במיוחד למורן שממשיכה גם השנה לרכז את הפרויקט ומלווה את הבנות בהתנדבויות שלהן.

 

ביום חמישי החל הסמינריון הבית ספרי שנושאו "סור מרע ועשה טוב". כפתיחה לסמינריון, התלמידות, יחד עם המחנכות בחנו את הנושא מזווית של הגות יהודית.

לאחר מכן זכו לשמוע הרצאה מעניינת ומעוררת מחשבה של הרב איתן אקשטיין, מנהל "רטורנו", ארגון שמסייע לצעירים יהודים לצאת מבעיית ההתמכרות שלהם ועיבדו את השיחה בכיתות. לאחר מכן נהנו מארוחת צהריים כיתתית.

על מנת לבחון דרכים שונות ליישם את "ועשה טוב" יצאו כל בנות בית הספר לסיורים שונים –

יורם אלמכיאס, המורה לשל"ח ומגמת א"י סייר עם הבנות בתל שילה, אתר תפילת חנה, שם שמעו גם על הסיפור המיוחד של המקום. בעמק איילון התלמידות עבדו את האדמה ועזרו בהקמת חווה חקלאית עבור אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. תודה לשלומית גורדון, נפת ושלומית שבות.

הבנות שבחרו לבקר במכון "צמת" באלון שבות שם פגשו בין השאר את יעל שמעוני, החל דיון מעניין על התחדשות הלכתית ומשם המשיכו לביקור במגדל עז. תודה לאפרת קוסלובסקי וליאת פרבר על הליווי.

הקבוצה הנוספת נשארה בפלך ועסקה בגוף ובנפש בסדנה של אסתר פרומקין בנושא תזונה נכונה ולאחר מכן סדנת "תודה-יוגה" עם דיאן סונדרס.

תודה לכל הצוות שעזר בארגון הסיורים ובליווי של הבנות!

ביום שישי המשיך הסמינריון בפעילות שבוחנת את המושגים 'טוב' ו'רע' במבחן המציאות.

הבנות הסתובבו בין הכיתות והתמודדו עם דילמות מוסריות שונות שעולות בתחומי הרפואה, הצבא והחברה. לאחר מכן המחנכות הציעו כלים לדרכי התמודדות במצבים מורכבים שעולים במהלך החיים. הפעילות העלתה הרבה נקודות חשובות על דרכי החשיבה והפעולה שלנו.

לאחר הפעילות וארוחות צהריים כיתתיות, נסעו הבנות להמשך הסמינריון ברמות שפירא בבית מאיר שם ימשיכו לעסוק בנושא באווירה המשפחתית המיוחדת של שבת שובה.

תודה רבה לצוות שהתגייס לטובת הסמינריון, למחנכות ולעירית טל על הפעילויות המשמעותיות וההשקעה בבניית הסמינריון. אנו מאחלות לתלמידות, למורות ולמשפחות שמצטרפות לסמינריון שבת טובה ונעימה!

 

מהנעשה בחטיבה

השבוע הסתכם בשני ימי לימודים לאחר ראש השנה.

ביום רביעי, צום גדליה, המשכנו את שיחות ההתעוררות לאחר התפילה והסליחות. שירה ברויאר הגיעה לשוחח עם הבנות על משמעות צום זה, על המציאות הפוליטית שהיתה בתקופת גדליה וירמיהו הנביא, ועל הקשר שבין יום צום זה לעשרת ימי תשובה. הבנות היו מאד ערות סביב השאלות ששירה העלתה באשר לקבלת החלטות במישורים פוליטיים בכל תקופה ותגובת הצדדים השונים להחלטות אלה. תודה רבה לשירה על השיחה המעניינת.

 

בשבוע הבא נקיים ביום ראשון יום הכנה ליום הכיפורים.

 

מזל טוב לאיטה וירצבורגר ומשפחתה על הולדת הבן שתזכו לגדלו בשמחה ובנחת!

 

שבת שלום!