‍‍11.30.2015 // י״ח כסלו תשע״ו

ביום ראשון ביקרה קבוצה של תלמידות ביולוגיה בשכבת י' במכון גסטרו בבית החולים שערי צדק. הבנות פגשו את פרופ' דן טרנר שסיפר להן על פעילות המחלקה ואיפשר להן להכיר מקרוב את החומר התיאורטי אותו הן לומדות בכיתה. בשבוע הבא תצא קבוצה נוספת של תלמידות לסייר במחלקה. תודה לרעות חזן על היוזמה.

 

בנות מגמת אמנות י"א וי"ב ביקרו ביום שני במוזיאון ישראל בשלוש תערוכות, "דירר וחברים", "לילה יורד על ברלין" ו"גוף ראשון רבים". התערוכות היו מגוונות ושונות, היה מאוד מעניין ומוצלח, ולסיום הבנות גם רשמו רישומים בגן הפסלים. הפתעה נעימה הייתה לגלות שהמדריכה מטעם המוזיאון הייתה טליה וייס, בוגרת מגמת אמנות בביה"ס. תודה לתמר, רחל ומיכל, מורות המגמה על ארגון הסיור.

 

ביום שלישי הגיעו חיילות מאלומ"ה לשוחח עם בנות כיתה י"א כהכנה לקראת הצו הראשון ובכלל תהליך הגיוס כולו שבנות השכבה מתחילות בימים אלו. החיילות סיפרו לבנות על השלבים שעומדים לפניהן וענו על השאלות הרבות שיש לבנות בנושא.

 

כיתות ט' ו-י' קיימו ביום שלישי פעילויות במסגרת פרויקט המעורבות החברתית.
כיתות ט' השתתפו בפעילות עם המחנכות בכיתות ולאחריו פאנל מעורבות חברתית. בנות מכיתות י"א-י"ב סיפרו לתלמידות ט' על המקומות בהם התנדבו ועל המשמעות והתרומה של מעורבות חברתית בחייהן.
תודה לתלמידות על ההשתתפות בפאנל ועל הדברים הנוגעים ללב. תודה למחנכות ט', דבינה ואיילת, על הפעילות והנחיית הפאנל.

 

כיתות י' סיור בבית הכנסת ידידיה ולמדו על חוק הנגישות. בית הכנסת ידידיה מדגים בצורה מצוינת כיצד בעזרת מחשבה ותכנון נכון, ניתן להקל על בעלי המוגבלויות שחיים בינינו.
תודה לתמר על הליווי של הבנות, ולמורן על ריכוז יום משמעותי לבנות המעורבות החברתית.

 
בנות מגמת יידיש כיתה י"א סיכמו ביום חמישי את הנושא "עס און בענטש און זיי א מענטש" וכתבו עבורנו כמה שורות –
אנחנו, בנות מגמת יידיש בכיתה י"א, למדנו את הנושא "עס און בענטש און זיי א מענטש" – תאכל ותברך ותהיה בן אדם.
במהלך הלימוד למדנו את השיר "בולבעס" (תפוחי אדמה), הבאנו מתכונים של אוכל יידישאי, למדנו פתגמים ולמדנו סיפור בנושא.
כסיכום לפרוייקט נפגשנו בביתה של גב' ינובסקי להכנת המתכונים וצילמנו את עצמנו מבצעות את המתכונים.
למדנו להעריך את האנשים שחיו בתקופה של צמצום ועוני ואת העובדה שהם יכלו ליצור רב-גוניות ועושר קולינרי בשימוש בחומר גלם אחד – תפוח אדמה.

א גוט שאבעס,
תלמידות המגמה:
צירעלע, בראנטשע, הינדע, ברכה, ביילע, מינדעלע, ריסעלע און לערערן דבוירה.

 
לאחר חודש ארוך של הכנות, חזרות, השקעה והתרגשות אנו מאחלים לבנות תנועת בני עקיבא שבת ארגון מוצלחת ומהנה!

 

בשבוע הבא בתיכון…

 

ביום ראשון חופש לכיתות ט-י. בנות יא-יב נפגשות ביד ושם להכנה למסעות.

 

ביום רביעי תהיה פתיחת העבודה על הערכה חלופית בתנ"ך לשכבת י' והרצאה של הגרפיקאית נעה קלנר.

 

ביום חמישי יוצאות בנות יא של קבוצת תנך מוגבר ליום שלם בסיפריה הלאומית. בנות יא גמרא מוגבר יקבלו הודעה בהקדם על לו"ז היום.

 

ביום שלישי נפגוש את פנינה רוזנבליט מקימת פלך הראשון בירושלים. אתה יגיעו בתה, כלתה ונכדותיה , אשר חלק מהן למדו ולומדות היום בבית הספר. פנינה תספר ותענה לשאלות הבנות אודות הקמת המוסד ותתייחס לקשרים החינוכיים והערכיים שקיימים בין פלך של אז ופלך של היום.
מפגש זה פותח את הנושא השנתי – יובל לפלך, ומידי חודש נקיים מפגש ושיחה על "פלך כבית יוצר", מוסד חינוכי אשר ממנו יצאו נשים רבות פעלים ודעת.

 

ביום שלישי גם תקיים הוועדה המיוחדת לזכויות הילד בכנסת, דיון מיוחד לכבוד "היום הבין לאומי לזכויות הילד 2015".
בחלל האולם ומחוצה לו יוצג אוסף צלחות בנושא זכויות הילד שיצרו תלמידות חטיבת הביניים של פלך. הצלחות מציגות בצורה ויזואלית מיוחדת נושאים שונים שקשורים לזכויות של ילדים וילדות בכלל. תודה לתמר גנאור על הבצוע וההקמה של התערוכה.

 

בנוסף, השנה הועדה מזמינה קבוצות של תלמידים שעשו פרויקטים משמעותיים בחברה לטובת ילדים.

בין השאר, יגיעו נציגות הפרויקט "בשביל מישהו" , יוזמה של שיווק חולצות שחלק מההכנסות מועברות כתרומה לעמותות חינוכיות ושיקומיות.
תוכלו להתרשם מן הפרויקט בקישור http://glz.co.il/1363-42984-he/Galatz.aspx
ובדף הפיסבוק של הפרויקט.

אל הכנסת יגיעו שלוש היזמות: מעין גורלין, נעמה בן אליהו ורוני יעקובי. הן בינתיים גדלו וסיימו ללמוד, אך הורישו לאחיות הצעירות שלהן את הזכות והאחריות לנהל את הפרויקט המקסים הזה. האחיות, עינב עידית וטל (בהתאמה) יגיעו לכנסת, וכולן יחד יציגו את רוח העשייה המבורכת שמניעה אותן וכמובן משפחתיות חמה וחזקה וערכי אהבה לזולת.

 

מעין, נעמה, רוני, עינב, עידית וטל – אנחנו מאוד גאים בכן ובעשייתכן.
בברכת "תנו לה מפרי ידיה ויהללוה בשערים מעשיה".

 
מהנעשה בחטיבה:

 

השבוע באו לבקר בכיתה ח'1 בבית ספרנו בנות כיתה ח' מביה"ס ליד"ה. המפגש הוקדש להיכרות, הסרת מחסומים וסטיגמות וכן ללימוד משותף. בפרק הלימוד עסקנו בנושא "השבת שלי". דיברנו על האופנים השונים בהם כל אחת מציינת יום זה, על הדומה והשונה. כו כן דנו בסוגיית התחבורה הציבורית בשבת. הבנות שיתפו פעולה, נהנו מאוד ואף ביקשו פעילות המשך!

תודה רבה לחפצי על הארגון.

 

השבוע נערכו בחירות לנציגות של שכבת ז' במועצת התלמידות.

כל המועמדות הציגו את מועמדותן בצורה רצינית ומכובדת, היה קשה מאוד לבחור רק במספר קטן של נציגות וכל המועמדות זכו בקולות רבים. בסופו של דבר נבחרו מכיתה ז'1 מיכל ואור, ומכיתה ז'2 אורי ואליאורה. אנו מאחלות לנציגות החדשות הצלחה רבה במילוי תפקידן החשוב.