‍‍03.13.2015 // כ״ב אדר ב' תשע״ה

מאירועי השבוע

במסגרת פרויקט היזמות שעורכות בנות שכבת י' במסגרת המעורבות החברתית, לאחר דיונים ומחשבה החליטו על ליזום פרויקט חברתי בנושא חגיגת בת המצווה.

הבנות, שחשות כי חגיגות בת המצווה הפכו לא מידתיות, החלו בתהליך חשיבה על יצירת סטנדרט חדש לסגנון האירוע. בהצלחה לבנות, מחכות לשמוע על הרעיונות בנושא!

 

ביום רביעי התקיים "יום מתמטיקה" לשכבות ז-י. היום נפתח בהרצאה של איש המתמטיקה אלי מיטב שהציג בפני הבנות שפע של קסמים מתמטיים, תעתועי ראיה ופרדוקסים שדרכן קשר את עולם המתמטיקה לחיי היום יום שלנו. לאחר מכן השתתפו הבנות בסדנאות מרתקות שהועברו ע"י סטודנטיות מאפרתה המלוות אותנו לאורך השנה. בין הסדנאות ריבועי קסם מיוחדים, אסטרטגיות לנצחון במשחקים שונים, בעיות חשיבה, חידות גפרורים ועוד ועוד. תודה לחיה נגאל מנחת הסטודנטיות על ארגון הסדנאות, הכוונת הסטודנטיות והטרחה המרובה.

ביום חמישי בנות מגמת תיאטרון יא' העלו ערב מונולוגים ודיאלוג ממיטב הקלאסיקה העולמית והישראלית. הן עבדו במהלך שלושת האחרונים על בימוי מוקפד, ניתוח טקסט וניתוח דמות, עבודת גוף וקול, תפאורה ותלבושות. התוצאות הנהדרות הוצגו בפני בית הספר וגם בפני בוחנת כחלק מיחידות הבגרות בתיאטרון. כולם הסכימו שהיה ערב איכותי ומהנה. תודה לכל העוסקות במלאכה, יישר כוח לעכבריות הבמה מכיתות ט' ו-י' על כל העזרה לבנות המגמה על ההופעות הנהדרות ותודה גדולה לעירית טל, מורת המגמה על הליווי של הבנות והנחייתן.

 

ביום שישי יתקיים מרתון ירושלים ולא יתקיימו לימודים. בהצלחה לרצות!!

 

בשבוע הבא בתיכון…

יום שני – סיור ציונות לשכבת יב'

יום שלישי – הבחירות

שלישי-שישי – מגמת א"י בקמפוס צפון

אנו מברכים בשמחה ומתכבדים בכבודה של מלכה פיוטרקובסקי,

בוגרת פלך, מורה ומחנכת בפלך שהעמידה תלמידות רבות בפלך ומחוצה לו,

על בחירתה להדליק משואה ביום העצמאות כאשה פורצת דרך

בחינוך בנות ונשים למנהיגות תורנית הבאה מתוך עיסוק מתמשך ומעמיק בלימוד גמרא והלכה.

אסיפת הורים למחצית ב' תתקיים ביום ראשון ב' בניסן 20/3 החל משעות הצהריים

הלימודים בחטיבה יסתיימו בשעה 13:30 הלימודים בתיכון יסתיימו ב-13:30

מהנעשה בחטיבה

ביום ראשון בבוקר פתחנו בחטיבה את השבוע עם תהילה נחלון, אמא של נעם מכתה ז' שהעבירה לנו שיחה בנושא "אקטיביזם חברתי" . בשיחה עמדה תהילה על ההבדלים שבין התנדבות ועשיית חסד לבין אקטיביזם חברתי, ועל כך שבעוד שהחסד עוסק במעשים פרטניים, אקטיבזם חברתי מהותו היא שינוי מדיניות.

תהילה שיתפה אותנו בעשייה החברתית בה היא לקחה חלק והעבירה את המסר שניתן להשפיע ולשנות לא רק על ידי הצבעה בבחירות.

לאחר מכן הגיעו שלוש בנות מהתיכון ושיתפו אותנו גם הן בעשייה חברתית שיזמו. מעין גורלין, מיוזמות פרוייקט החולצות "בשביל מישהו", ונעה דולב וחסד קידר ממובילות ההפגנה למען אשה שהיתה מסורבת גט שנים רבות.

המפגש עם תהילה ובנות התיכון היה מעניין ומעורר השראה, הבנו שניתן לשנות ולהשפיע גם לפני הגיל בו ניתן להצביע. שיחה זו חתמה מערך שיעורים שהיה הכנה לקראת הבחירות לכנסת. תודה לחפצי פישר על הארגון. תודה רבה לתהלה נחלון על השיחה המשמעותית והמעניינת וכן לחסד ומעין על החשיפה החשובה ליוזמותיהן.

במסגרת "פרוייקט היתרון העירוני המדעי", ביקרו תלמידות כיתה ח' במוזיאון המדע לפעילות פתיחה של עבודת תיכון שתבצענה בכיתות.

הפעילות הייתה מעשירה, מחכימה, ומאד חוויתית. הבנות עבדו בקבוצות והכינו מוצרים לפי דרישה בהתאם לכל שלבי התיכון.

הבנות חוו משימות מתחומים שונים: בניית שולחן לשפת בריכה מניירות – אשר יוכל לשאת מגש עם שני כוסות מלאים מים, בניית דגם מטוס שנועד לעבור מסלול חישוקים נתון וכן התלמידות תכננו והצליחו לבנות "גשר ליאונרדו". לסיום עסקו הבנות בתכנון ובניה של מסלול גולות כשהדרישה היתה לבנות מסלול שזמן מעבר בגולות יהיה הארוך ביותר. הרעיונות והביצועים היו נהדרים.

תודה רבה למיכל רגב על הליווי ולבתיה יעקובסון שארגנה את הסיור.

מוזיאון המדע מזמין את תלמידות כתות ח' והוריהן לאחר – צהריים מעניין בנושא התיכון ביום ד' ד' ניסן 24/3 בשעה 16.30. נוכחות ההורים חשובה מאד לתלמידות.

הזמנה זוגית תישלח עם הבנות. יש להביאה כאישור כניסה למוזיאון.

ביום רביעי השתתפו כל תלמידות החטיבה ביום מתמטיקה שארגן צוות המורות למתמטיקה והסטודנטיות, פירוט לגבי יום נהדר זה ניתן לראות בדיווח של התיכון.

ביום חמישי הגיעה לכינוס השבועי של החטיבה רבקה נריה בן – שחר, אמא של שירה מכיתה ז' ונכדתו של הרב משה צבי נריה. רבקה סיפרה לבנות על סבא שלה הידוע לכולנו כאדם גדול אשר בין שאר פעולותיו היה מראשי תנועת הנוער "בני עקיבא" הקים את ישיבת כפר הרא"ה ויזם את הקמתם של ישיבות ואולפנות נוספות, כתב ספרים ונחשב ל"אבי דור הכיפות הסרוגות". רבקה סיפרה סיפורים קטנים על איש גדול ומסיפורים אלה עמדנו על אישיותו המיוחדת והאצילית. תודה רבה לרבקה נריה בן שחר על השיחה המעניינת והחשובה.

מזל טוב למיכל עיר-שי על הולדת הנכדה

מזל טוב לקרין ברקמן על הולדת הנכד

 

שבת שלום ומבורכת!