‍‍02.24.2014 // כ״ד אדר א' תשע״ד

SAM_6754ביום ראשון, בערב חגיגי ומיוחד, סיכמו בנות תנ"ך מוגבר שתי יחידות בגרות בתערוכה השנתית של פרויקט "תנ"ך ואמנות". במסגרת הפרויקט כל תלמידה בחרה להתמקד בנושא או דמות בתנ"ך ובמהלך השנה חקרה לעומק את התחום בו בחרה. לאחר תקופה של עבודה אינטנסיבית על הפרויקטים, הציגו התלמידות תערוכה מרשימה ומגוונת ששילבה נגינה, שירה, ריקוד וכתיבה. יישר כח לבנות על העבודה המשמעותית ושיתוף הפעולה השכבתי בחודשים האחרונים ועל הערב היצירתי והמקסים. תודה רבה למנחים האמנותיים ובעיקר למורות תמר גנאור ויהודית גרובר על הליווי של הבנות, על העצות הטובות וההנחייה. תמונות של התערוכה ניתן לראות בגלריה באתר בית הספר.

 

יום פתוח למתעניינות בפלך לקראת שנה"ל תשע"ה התקיים ביום שני. הבנות שהגיעו פגשו את הצוות, השתתפו בשיעורים לדוגמא ואף זכו להדרכה בחלק מתערוכת תנ"ך ואמנות על ידי התלמידות עצמן. תודה לבנות יא' שסייעו בארגון הסיור.

 

מפגשים על תרבות יפן – השבוע אירחנו סטודנטים מהאוניברסיטה העברית מהחוג ללימודי אסיה, מדור יפן. הפעילות המיוחדת כללה הרצאה ובה נקודות מרכזיות בתרבות יפן japan 4ולאחריה התקיימו שלוש סדנאות לבחירת התלמידות. בראשונה עשו אוריגמי (קיפולי נייר), בשנייה למדו את אמנות ה"האשי" (אכילה במקלות) והסדנה השלישית למדו הבנות "קאנג'י", כתיבה יפנית. בין היתר, התארחה בפעילות זו נספחת התרבות של שגרירות יפן בישראל! הפעילות הייתה מעניינת, מחדשת ומהנה עד מאוד.

 
בנות ט' יצאו לסיור של"ח ליפו ותל אביב ביום שלישי. הבנות התחילו את הסיור ביפו העתיקה ומשם הן המשיכו לתל אביב ולגימנסיה הרצליה. במהלך הסיור הן למדו על התפתחות העיר, המעבר מהישן לחדש ועל ההיסטוריה המיוחדת של העיר. הסיור הייתה גם הזדמנות החגיגית לתת לתלמידות ט' את הפרס על הזכייה בכיתה המקושטת וכולן נהנו מגלידה על המזח ביפו. תודה למאיר זליקוביץ על הארגון ולמחנכות, תמר ואפרת על הליווי.

 
ביום חמישי בבוקר התקיים לתלמידות ט ו-י מפגש סינכרוני ארצי עם הסופר אתגר קרת במסגרת שיתוף פעולה של כיתות ספרות ברחבי הארץ. הבנות זכו לשמוע את הסופר מדבר על תהליך הכתיבה ולשאול שאלות. תודה לפנינה שמחון, רכזת הספרות על תיאום המפגש המיוחד.

 
ביום חמישי העלו בנות מגמת יידיש יב' את ההפקה השנתית של המגמה. השנה הבנות העלו את ההצגה "אוצרו של נפוליאון" מאת שלום עליכם בפני תלמידות בית הספר, חברים, הורים ובני משפחה. יישר כח גדול לכל הבנות שהשתתפו על ההשקעה ועל משחק הנהדר. ביום שלישי, המגמה העלתה את ההפקה גם בפני דיירי בית אבות בשכונה שנהנו מאוד מההצגה המרעננת. תודה רבה ליעל פייפר, הבמאית על ההשקעה והסבלנות ולמורה דבוירה קוסמן על הפקת עוד ערב מהנה ומוצלח.

 

מירוץ בגין – בחודשיים האחרונים מתאמנת קבוצת בנות מפלך לריצה של 10 ק"מ במרתון ירושלים שיערך בעוד חודש. הבנות רצות 2-3 פעמים בשבוע כהכנה גופנית לתחרות. מכיוון שלא פחות מההכנה הגופנית, חשובה ההכנה הנפשית, השתתפו היום הבנות במירוץ בגין שהוא מירוץ הכנה למרתון ירושלים שמאורגן ע"י עיריית ירושלים כבר שנה רביעית. אנו מקווות שההשתתפות במירוץ תכין את הבנות לחוויית המירוץ והתחרות כך שלא יצטרכו להתמודד איתם בפעם הראשונה במרתון ירושלים. תודה למורן, המורה לחנ"ג, על הליווי של הבנות ויוזמת קבוצת הריצה!

 
בשבוע הבא בתיכון…
במהלך השבוע ייערך תרגיל למידה מרחוק בשעת חירום לכל תלמידות בית הספר. המחנכות ינחו את התלמידות כיצד להיכנס לפורום הכיתתי דרך אתר בית הספר ולבצע מטלה בזמן מוגדר מראש. בהצלחה לכולם ושלא נצטרך לאירועים כאלה.
ביום שני, אסיפה כללית בשעת מפגשים

 
מהנעשה בחטיבה
ביום שני התכנסו בנות כיתה ז' ל"יום אברהם", לסיום הלימוד של פרקי אברהם אבינו. ביום זה התמקדנו בשניים מן האירועים המעצבים והמחנכים בתולדות אברהם: עמידתו אל מול ה' לפני החרבת סדום ועקדת יצחק. הבנות למדו על דברי אברהם ודברי הקב"ה בשני הסיפורים, ביקרו בתערוכת יצירות אמנות בעקבות עקדת יצחק והתארחו ב"קפה סדום". היום הסתיים בשיחה מרתקת של יוחאי רוזנברג, איש חינוך וקולנוע, על התמודדויות עם הדילמות שמעלה סיפור עקדת יצחק בקולנוע הישראלי והעולמי. מאמר מסכם נמצא כעת בעבודה אצל הבנות, אנו מזמינות גם את ההורים לקרוא אותו. נשתדל כולנו להידבק במידותיו של אברהם אבינו, עליהן למדנו בשבועות האחרונים וביום זה.

 
ביום א' השבוע השלמנו בכיתות ח' את סדרת המפגשים המוצלחים במוזיאון המדע. מדריכי המוזיאון הגיעו לבית הספר עם עגלות דמויות רכבת ומכונית. הבנות חוו את הבדל החיכוך בין גלגלי רכבת לגלגלי רכב. הן דנו ביתרונות והחסרונות של כלי התחבורה השונים.
לסיום, אותגרו לנסות ולבנות טנסגריטי. חלקן הצליח ללא עזרה (הידד ליצירתיות), והשתעשעו עם גמישותו של מבנה זה.

 
ביום חמישי השתתפו בנות כתה ח' במפגש סינכרוני ארצי לתלמידי חט"ב עם הסופר אתגר קרת. המפגש התקיים בהתאם לתכנית הלימודים בספרות ובהקשר לנושא השנתי "האחר הוא אני". כהקדמה למפגש ערכה שקמה המורה לספרות עם הבנות היכרות עם הסופר ויצירותיו ("לשבור את החזיר" ו"נהג האוטובוס שרצה להיות אלוקים"). הלמידה היתה חוויתית ויוצאת דופן והמפגש עם היוצר היה משמעותי.

 

השבת נצא כל בנות החטיבה לשבת חטיבה בגבעת וושינגטון. על חוויותינו מהשבת נספר בשבוע הבא….

 

שבת שלום ומבורך!