‍‍03.21.2016 // י״א אדר ב' תשע״ו

שבוע החינוך הגופני:
* ביום שני, נערך טורניר כדורסל בין השכבות לכבוד שבוע החינוך הגופני. אחרי משחקים מותחים מאוד (והפסד טכני של שכבת י"ב…) ניצחה שכבת י'.
* ביום חמישי התקיים משחק בין שכבת י' וצוות המורות. תודה לנבחרת המורות – מורן שטאל, שירה אמסל, עירית רבינוביץ, יערה קאופמן, דבינה וונדרר-קריאל ושרה קורנבלוט ולכל
המורות שהצטרפו ועודדו.
במשחק, שהתחיל בהובלת התלמידות, נשמר המתח עד השניות האחרונות אז גברו המורות עם סל ניצחון שהוביל לתוצאה 8:6.
כל הכבוד לכל השחקניות, למורות ולתלמידות על הרוח הספורטיבית. כל הכבוד גם לבנות השמינית על ריקוד המחצית המושקע! תודה לעדינה, שירה ומורן, צוות החנ"ג, על ארגון המשחקים.
* ביום שלישי התארחה הכדורסלנית נעמה שפיר ב"מפגשים". נעמה, שחקנית כדורסל בנבחרת ישראל, סיפרה על התהליך שעברה בדרך לנבחרת ועל שנותיה כשחקנית בקולג' בארה"ב ועל
ההתמודדויות הדתיות בחייה. היא הרשימה את כולן כשסיפרה על השינוי שהכניסה לחוק התלבושת בנבחרת ישראל בעקבותיו לובשות השחקניות חולצה עם שרוול ולא גופיה.
תודה לנעמה על שיחה מעוררת השראה על השקעה, שמירה על ערכים ושאיפה למצוינות. המפגש עם נעמה שפיר התאפשר בסיוע איגוד "אתנה"- הפרויקט הלאומי לקידום ספורט הנשים בישראל.
* ביום שלישי, הגיעה דפנה פלר לשיחה עם בנות שכבת י' על נושאים הקשורים לגוף ומיניות. השיחה הייתה אינטימית ומשמעותית, הבנות שאלו שאלות והפיקו רבות מן המפגש.
* ביום רביעי התקיימה הבגרות בתנועה לבנות י"ב. ליבי הס קדרי, מורה אורחת, בוגרת פלך, עברה עם הקבוצה את הבגרות בה הבנות הראו מהלך תנועתי אישי שהן חיברו על בסיס עבודה אינטנסיבית בחודש האחרון בנושא "לחץ". המורות, ליבי ומיכל שחק, המורה לתנועה, האמהות האורחות וגם הבנות עצמן חשבו שהבגרות הייתה חוויה מעניינת, מרגשת, יצירתית ומרגיעה.
המורה האורחת החליטה שבהנתן רמת העבודות והנוכחות והניכרות של העבודה שקדמה, כולן מקבלות 100! תודה לליבי על הפיכת הבגרות למפגש מיוחד ולמיכל על העבודה המשמעותית עם הבנות בתקופת לימודיהן.
*לסיכום הלימוד בתנ"ך בספרי ירמיהו ויחזקאל עזרא ונחמיה, ביקרו בנות י"ב במוזיאון ארצות המקרא. במוזיאון סיירו בתערוכה ובה עדויות על חיי היום יום של גולי בבל. התערוכה הוסיפה זוית חדשה להבנת חיי היהודים בתקופה שבין טרום החורבן ותקופת גלות בבל. הן גם ביקרו בתערוכה על תרבות פרס, שחיברה את הלימוד לתקופת פורים בה אנו נמצאות כעת. תודה למורים למיכל דיין-פורס על ליווי הסיור המעניין והמעשיר!
* השיעור הפותח בתוכנית דב"ש הועבר על ידי יוני רוזנק.

 

ברכות לאסי פריד וערבה ענבר משכבת ט' על זכייתן במקום השלישי בתחרות "כימיה מהסרטים", תחרות ארצית
מטעם המחלקה להוראת מדעים במכון ויצמן. מוזמנים לצפות בסרטון. כל הכבוד!
ביום שישי, מרתון ירושלים – אין לימודים!

 

בשבוע הבא בתיכון…
יום ג: "יום שמחת פורים":
בשעה 8.00 הגעה על פי שכבות להתנדבות ולפעילות כיתתית
בשעה 11.45 הסעות ממקומות ההתנדבות אל רמת רחל שם ייערך ב12.00 הפסטיפלך!!
14.30 פיזור . תצא הסעה מרמת רחל לבית הספר למעוניינות.

יום רביעי, תענית אסתר – אין לימודים סדירים
לכיתות יא-יב שעורי השלמה לפי לו"ז שפורסם להן
מועד כתיבת עבודות השלמה לכיתות ט-י בתוך בי"ס ביום זה בין השעות 8-14.00 בדיוק
יום חמישי-שישי- חג פורים שמח!
יום ראשון-שני שאחרי פורים- ימי הכנה לנסיעה לפולין ולמסע בארץ לכיתות יא יב.
בהצלחה בהכנה ובמסע.
לא תתקיים קריאת המגילה בשושן פורים
מהנעשה בחטיבה

* השבוע עמד בסימן פורים ותקנון פורים, (אם כי קרו עוד דברים…) הבנות שמעו "פאדיחות" של מורים, ראו תמונות שלהם בתחפושות מילדותם ועוד מגוון רעיונות שהבנות העלו בתקנון…. על כל הדברים שקרו תודות רבות לבנות המועצה. תודה גדולה לפייגי ועדינה על ההשקעה הרבה בהנחיית מועצת התלמידות.

* ביום שני התקיים יום התלמידה במהלכו החליפו בנות את המורות והעבירו את השיעורים. יש לציין כי נתגלו כישורי הוראה מרשימים אצל הבנות והתלמידות כמובן נהנו מהמורות החדשות והחביבות שלימדו אותן.
* ביום רביעי היה יום סרטים מצויירים בו הבנות הגיעו עם אביזרים של דמויות מסרטים מצויירים. במהלך היום מורים התבקשו לשלב בשיעוריהם קטעי סרטים מצויירים הקשורים למקצוע אותו הם מלמדים. היצירתיות של המורות ושל התלמידות הייתה מרשימה.
* בהמשך היום יצאו בנות כיתות ז' וח' לשמח את הילדים בגנים שלצד ביה"ס, ובאזור אפרתה וגאולים. מצוידות בצבעי איפור, דפי צביעה ובהרבה שמחת חיים הגיעו הבנות והילדים זכו לאיפור בסגנונות מגוונים, לצביעה ולריקודי פורים. כל הכבוד לבנות על הסבלנות, ההתאמה לילדים הצעירים והמרץ. יישר כח במיוחד לבנות המועצה שתיאמו עם הגננות, וארגנו את ההתנדבות לפרטי פרטים.
* ביום חמישי התקיים כינוס סוף השבוע בסגנון "נהפוך – הוא" – במקום רחל העבירו את הכינוס בנות המועצה. הן נשאו דבר תורה, ציינו את "היום לפני", דיברו על החדשות ועוד. הכינוס היה מוצלח מאד והבנות נהנו מאד!!! ישר כח לבנות המועצה. במהלך היום יצאו בנות כיתה ז' להתנדבות במיון מזון לשם חלוקה לנזקקים ב"חסדי נעמי". הבנות עבדו במרץ ובכך סייעו להמשך תהליך הבאת המזון ליעדו.
וחוץ מפורים…
* ביום שלישי שמעו הבנות את הכדורסלנית הדתיה נעמה שפיר (פירוט באירועים בתיכון).
* מאחר ובכימיה ישנם נושאים הנלמדים גם בכיתה ח' וגם בכיתה י' (ברמות העמקה שונות כמובן…) התאפשרה פעילות מעבדה משותפת לבנות כימיה מכיתה י' עם בנות העתודה מכיתה ח'.
הבנות עבדו במעבדת התיכון בקבוצות של ארבע בנות – שתים מ-י' ושתיים מ-ח'. הן קיבלו מגש עם חמש אבקות לבנות שנראו זהות, והיה עליהן לגלות איזה חומר מצוי באיזה כלי.
הבנות עיבדו יחד את הנתונים ותכננו סדרת ניסויים שונים לגילוי האבקות. העבודה נעשתה בשיתוף מלא של כל בנות הקבוצה, תוך הפריה הדדית של רעיונות, ושמחה רבה בפיצוח המשימה המורכבת.
תודה מיוחדת לרונית הלבורנטית שסייעה בכל המערך הטכני של המעבדה ולבתיה שהובילה את מפגש הלימוד המעניין הזה.

 

מזל טוב לאורנה שוהם לרגל נישואיה!
שבת שלום ופורים שמח!