‍‍11.21.2016 // כ׳ חשון תשע״ז

*יום הזיכרון לרצח יצחק רבין ז"ל התקיים ביום ראשון. במהלך היום, דנו בתהליכים שעברו על החברה הישראלית ב-21 השנים שחלפו מאז נובמבר 95'. בשיחה מול בנות בית הספר, פרופ' נחם אילן סיפר על ערב הרצח ועל האווירה ששררה בארץ באותה התקופה וכן על חלק מההשלכות החברתיות שאנו מרגישות עד היום. תודה לנחם על שיחה חשובה זו.

מספר בנות משכבת י"א-י"ב לקחו על עצמן להעמיד טקס ליום זה והתייחסו לכך שהאחריות הקבוצתית היא כח שיש להשתמש בו ואל לנו, כחברה, להתנער מהשתייכות.  בסיום, הזכירו את המהפך שיצר אורי אורבך ז"ל שעודד גיוון מגזרי בתקשורת והצליח בכך לשקם חלק מהקרע שהיה בעם.

לבסוף קראו הבנות בסיכום אישי להוסיף אור וכך להמעיט את החושך, לא להיות אדישים ולהמשיך לפעול למען חברה אחראית ומאירה.

לאחר הטקס שמענו שיחה של שלומי טמסות מצוות המכינה הקד"צ "בית ישראל" שדיבר על הדרכים לשיקום השבר ובראשם המפגש האמיתי, הפותח והבין אישי. לדבריו מפגש שכזה יפרק את הסטיגמות ויביא להבנה שלכל צד אכפת גם אם דעתו הפוכה משלי.

תודה לכל המשתתפים ובעיקר לבנות המתנדבות ובראשן תהל על ההכנה הרבה לקראת היום הזה שללא ספק הוסיפה עוד אור על החושך.

 

 

*במפגשים שמעו כיתות יא-יב את דוד שמחון, רכז תחום חינוך בבני עקיבא, שדיבר על מהותו של המשיח. למדנו את דברי הרמב"ם ביד החזקה, שם הוא מסביר כי הפוטנציאל למשיח נמצא ברבים ורק על סמך מעשים אמיתיים למען הכלל והעם נקבעת זהותו. דוד קרא לכולנו לשנס מותניים ולעשות, להיות היכן שצריך ולנכוח, לקחת אחריות, ליזום ולהוביל. תודה לדוד על שיחה משמעותית ומרתקת!

 

 

*לאחר שבנות יא2 למדו בכיתה את חזון אחרית הימים של ישעיהו יצאו לגבעת רם לראות את הויטראז' של מרדכי ארדון בספריה הלאומית. ויטראז' שנותן לנבואה ביטוי חזותי:  שבילים מתעקלים בשפות שונות, היתוך כלי מלחמה לכלי חקלאות, ובמרכז, הטקסט כמרכיב בולט, כצורך קיומי.

הבנות עסקו בהתבוננות ביצירה ובניתוח הפרשנות של האומן את הנבואה, כמבחן זהות לעם ישראל.

 

 

*פלכיאדה תשע"ז יום הספורט הבית ספרי המוקדש לזכרה של הבוגרת חגית צדוק ז"ל, התקיימה ביום חמישי. לאחר טקס הפתיחה בנוכחות הוריה של חגית ז"ל, שכבות ז-יב החלו בתחרויות מרוץ שליחים, מחניים, כדורשת, כיבוש הדגל ועוד. במהלך היום התקיים משחק KAHOOT סוער וכן מופעי שירה וריקוד בשילוב התעמלות קרקע. בסופו של דבר ניצחה קבוצת האדומות צברה את מירב הנקודות. כל הכבוד לכל המשתתפות על הרוח הספורטיבית ושיתוף הפעולה הקבוצתי. יישר כוח לתלמידות י"א שהפעילו שוק אוכל בריא לאורך כל הפעילות. תודה לצוות החינוך הגופני, שירה אמסל ועדינה כליל-החורש על פלכיאדה מוצלחת ומהנה!!

 

 

בשבוע הבא:

ביקור של בנות תנ"ך מוגבר לעבודה בספריה הלאומית בגבעת רם

 

 

מהנעשה בחטיבה

*על הקירות לאורך המדרגות במבנה החטיבה מוצגת בימים אלה תערוכת צילומים שצילמו בנות מכיתות ז' וח' במסגרת שיעורי קולנוע. תערוכת צילומי אשליות אופטיותהצילומים מציגים אשליות אופטיות הנוצרות על ידי עיצוב נכון של הצלמת. כולם מוזמנים לבוא לראות ולהנות! תודה רבה למורות לקולנוע אדוה שושן ופזית אפשטיין על ההנחיה ולתמר גנאור על ההפקה של התמונות. ובהזדמנות זו מזל טוב לפזית להולדת הבת.

 

 

ביום ראשון ציינו את יום הזיכרון לרצח רבין. היום נפתח בשיעור כיתתיים עם המחנכות. תודה להורים ששיתפו בזיכרונות שלהם מתקופת הרצח. בעזרתכם מהלנו זיכרון אישי בזיכרון לאומי.
לאחר מכן השתתפנו בטקס בהובלת בנות מי"א וי"ב. תודה על טקס מכובד ומעורר מחשבה.

 

 

ביום שלישי הגיעו לבית הספר איציק וניר, שוטרים קהילתיים האחראים על אזורנו. הם סיפרנו לבנות על החלת החוק בישראל על קטינים. הזמנו את השוטרים בשל תופעה חוזרת ונשנית של היעלמות סכומי כסף בבית הספר. כולנו תקווה שמקרים אלו לא יישנו.

 

 

מזל טוב לשני צבע לאירוסיה!

שבת שלום!