‍‍11.06.2015 // כ״ד חשון תשע״ו

 

ביום ראשון ציינו את יום הזיכרון ה-20 לרצח ראש ממשלת ישראל – יצחק רבין ז"ל. בעקבות אירועי הקיץ האחרון בחרנו להתמקד בנושא של ריבוי דעות וחובת הסובלנות. חשוב היה לנו להעביר מסר חד וברור על הזכות של כל אדם וקבוצה בחברה הישראלית להשמיע דעות שונות ומגוונות, בלא חשש מפגיעה מכל סוג שהוא.
שכבת יא' הכינה טקס מרשים בו ביקשו להעביר אלינו, החברה הישראלית, את האחריות לתיקונו של עולם, ולוודא שלא נהפוך לרוב דומם במחלוקות בחברתנו. הבנות ביקשו לומר שבעקבות רצח רבין, ההתנתקות ורצח שירה בנקי למדנו להבחין בין מיעוט קיצוני לרוב השפוי, אבל עלינו לצאת מהאדישות ולהיות פעילות ולא דוממות.
לאחר הטקס דברה תמי ביטון, בוגרת פלך, שהקימה את מדרשת "באר" בירוחם, על משמעות בריאתו של האדם כיחיד ייחודו של האדם בעולם דרך המשנה "חביב אדם שנברא בצלם".
שיא היום היה בסדנאות חוויתיות שהעבירו תלמידות כיתות יא' לכיתות ז – י.
יישר כח לשכבת יא' על יום שלם של פעילות ענפה, מעניינת ומשמעותית. תודה ויישר כח לגילה וליערה, המחנכות, על הובלת וליווי התהליך.

 

ביום שלישי יצאה שכבת י' ליום עיון בנושא "מעורבות חברתית" בסינמטק. יום העיון אורגן על ידי עמותת "שק"ל" וכלל תלמידי כיתות י' מרחבי ירושלים. במהלך היום שמעו הבנות שיחה וסטנד אפ מפי אנשים בעלי מוגבלויות וצפו בסרט "המנצחים", סרט בו יצאו אב ובנו הנכה לתחרות טריאתלון. היום היה משמעותי מאוד והפגיש אותנו עם אנשים שרוצים להיות חלק מהחברה, בדיוק כמונו. תודה למורן, רכזת המעורבות החברתית על הליווי של הבנות.

 

חיים גרבר העביר את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש. לאחריו התקיים שיעור חסידות ושיעור במדרש על סיפור הבריאה. כולן מוזמנות להצטרף..
תלמידות מכיתה ט' – יא' השתתפו בשלב הראשון של אולימפיאדת המתתמטיקה הבינלאומית. בהצלחה לכולן!

 

בשבוע הבא בתיכון
טיול שנתי למדבר יהודה יתקיים בימים ראשון עד שלישי. ביום רביעי – יום חופש.
בנות יב' תיפגשנה עם חיילות אלומ"ה כדי להיעזר בהן במילוי המנילות הצבאיות.
ביום חמישי יקיימו המורים מסיבת פרידה לקרין ברקמן, הספרנית שלנו. אירוע פרידה של התלמידות מקרין יתקיים במועד מאוחר יותר.

 

מהנעשה בחטיבה:
ביום ראשון קיימנו יום לזכר רצח ראש הממשלה יצחק רבין. בנות י"א קיימו בחטיבה טקס מאד מושק ומעורר מחשבה על רבין והרצח וקישרו את הנושא בצורה מאד יפה לאלימות ואי סובלנותהעולה מדי פעם בחברה הישראלית ולצורך בסובלנות וקבלה. לאחר הטקס חולקו כל בנות החטיבה לקבוצות קטנות ובנות י"א העבירו לקבוצות השונות פעילויות בנושא פלורליזם ויסודות הדמוקרטיה. ישר כח גדול לבנות י"א (שהיו המחזור הראשון של החטיבה!!!) על בוקר חשוב זה.

 

ביום שני הגיעה שיננית מטעם חברת נטלי והזכירה לכולנו את חשיבות השמירה על הגיינת הפה ואת ההשפעות של הדברים שאותם אנו מכניסים לפינו וגופנו. כולנו למדנו מכך.

 

ביום חמישי קיימנו בביה"ס לראשונה "יום שחרור מפלפונים" . מעתה בימי חמישי יפקידו הבנות את הטלפונים וכל כיתה תצבור נקודות לפי אחוזי ההפקדה הכיתתית. כיתה שתוביל תזכה בפרס, אך הפרס הכי גדול הוא עצם אי השימוש בטלפון ותחושת השחרור שאיפשרה יותר שיח בין הבנות במהלך ההפסקות. בנוסף קנינו לוחות שש בש (שבעצם התגלו רק כלוחות דמקה, אך בלי נדר נתקן זאת…) וקלפים למשחק שהבנות יכלו לשאול בהפסקות. בסוף היום הבנות עמן דיברנו דיווחו כי "זה היה הרבה יותר קל משחשבנו", "זה היה ממש כיף", "אתם סתם חושבים שאנחנו מכורות – עובדה שלא, הסתדרנו מעולה בלי זה…" ועוד. המבצע בהחלט עורר טעם של עוד (זה קשור גם לעובדה שכל בת שהפקידה קיבלה חתיכת שוקולד מתוק ומשמח…).
לשם צבירת נקודות נוספות כיתות יכולות להחליט על ימים נוספים ללא טלפונים. קדימה ובהצלחה לכולן!

 

שבת שלום!