‍‍12.28.2016 // כ״ח כסלו תשע״ז

ביום ראשון נפגש יורם אלמכיאס, עם בנות החטיבה לשיחת הכנה לטיול שהתקיים בהמשך השבוע, בה דיבר עם הבנות על מקור החג וייחודו. מדוע אנו חוגגים שמונה ימים, מדוע נאמר בו הלל שלם ומה מקומן של הנשים במצוות החג. בנוסף, יורם סקר היסטורית את התקופה שקדמה למרד ועמד על מאפייני התרבות היוונית וכיצד תרבות זו עמדה במתח מול חיי היהודים תחת השלטון היווני.

דגש נוסף הושם על המלחמה באזור בית חורון ומודיעין, האזור בו יצאו הבנות לטייל. כל ההרצאה לוותה במצגת מרשימה שהמחישה רבות את המידע הרב אליו נחשפו הבנות. בסוף ההרצאה בנות רבות שיתפו את החדש אשר למדו, ורבות מן הבנות הפגינו ידע רב במהלך הטיול עצמו. תודה רבה ליורם על ההרצאה המעשירה ועל ההכנה לקראת הטיול.

 

ביום שלישי יצאנו לטיול באזור פארק קנדה. על-אף מזג האוויר הקריר היה לנו נעים וכיף, ואפילו השמש מידי פעם יצאה לומר שלום. למדנו על אזור השפלה והמלחמות שהתנהלו באזור לאורך הדורות – בכיבושי יהושע, במלחמות החשמונאים ובמלחמת השחרור. לאורך הדרך נהנינו גם מחידות ושירים של חנוכה.

תודה רבה ליורם ומאיר על הדרכת הטיול, למש"ציות רוני שטרית ליאור ביתן ונעה גן צבי בנות כיתה י' שהוסיפו לטיול, ולמורות שליוו – עדינה, חפצי, אודליה ותהלה.

 

ביום ראשון יצאו תלמידות שכבת ח' לפעילות התנדבותית בגנים הסמוכים לנו.

הפעילות היתה מהנה מאוד, המחזנו את ההצגה גברת קרש ומר מערוך שרנו וניגנו וכמובן יצרנו יצירה משותפת. ילדי הגן והתלמידות יצאו שמחים מהפעילות… תודה רבה לבנות שהציגו וניגנו.

 

במפגשים בתיכון שמענו את שמואל וזאנה שדיבר עם הבנות על המצב המורכב והקשה בסוריה. שמואל, בעל רקע מודיעיני ומתמחה באזור המזרח התיכון, הסביר על הצדדים השונים במאבק על מהלכים ותוצאות ועזר לכולן להבין טוב יותר מה עומד מאחורי הכותרות שאנו רואות בעיתון. בסוף ההרצאה התפללנו מנחה ואמרנו תפילה לשלום של רבי נחמן מברסלב המיועדת לאלו הזקוקים לחסדי שמיים בעולם כולו (מצ"ב).

 

בנות שכבת ט' ביקרו השבוע במעבדות בלמונטה. וחקרו את נושא הפוטוסינטזה. תודה לרעות חזן על ליווי הבנות.

 

כיתה י סביב המדורה בגיחהשכבת י' יצאה ביום רביעי לגיחה של יומיים לאזור לטרון. את היום פתחו באנדרטת חטיבת אלכסנדרוני, שם פגשו את מר יהודה דובדבני, ממייסדי חטיבת גבעתי ובן של חלל ממלחמת העצמאות שנפל בלטרון. בשיחתו סקר את תולדות האזור מימי מלחמות המכבים ועד מלחמת העצמאות. משם המשיכו בהליכה רגלית לאתר יד לשריון בלטרון, מתקן של"ח. בערב, בהובלת המש"ציות עסקו הבנות בפעילות מחנאית ובבישולי שדה והגיעו לתוצאות קולינריות מרשימות! אחרי לילה חווייתי של קומזיץ, שירה אדירה (וגשם שוטף…) המשיכו ליום של סיור באתר ההנצחה של יד לשריון בלטרון ומשם למצפה איילון שבפארק קנדה. תודה רבה ליורם ומאיר, מורי השל"ח, למחנכות דבינה ואיילת ולמורן שטאל שהצטרפה לגיחה. יישר כוח גדול למש"ציות של השכבה שהדריכו באתרים והובילו את הגיחה כולה בהצלחה רבה!

 

ועדת החודש של שכבת ט' יזמה וארגנה מסיבה שכבתית לכבוד חנוכה. הבנות הפעילו תחנות ברחבי בית הספר  בפעילות כיבוי נרות באקדחי מים, קישטו סופגניות ועשו תחרות קהוט. כ תחנות ברחבי ביה"ס כמו לכבות נרות חנוכה עם אקדח מים, לאכול בלי ידיים סופגניה שתלויה מהתקרה, מרוץ שליחים , קישוט סופגניות ועוד. השכבה השתתפה בהתלהבות רבה, היה מאורגן עד לפרט האחרון וכיף גדול. כל הכבוד לועדת חודש כסלו! לא נראה לי שאספיק לשלוח תמונות, לא אני צילמתי הפעם

 

תלמידות עתודה ט' סיירו במשרדי מיקרוסופט בהרצליה פיתוח ביום חמישי. הביקור נעשה במסגרת פרויקט מהממ"ט לעידוד בנות להשתלב עתודה ט עז במיקרוסופטבתחומי מדעי המחשב וההנדסה.

הבנות השתתפו בסדנה בהנחיית מתנדבות הפרויקט ובמסגרתה הכינו אפליקציה ואף הורידו אותה לטלפונים הניידים שלהן! המתנדבות סיפרו לבנות על עבודתן ונסיונן המקצועי והסבירו להן על הפיתוחים האחרונים שעובדים עליהם במיקרוסופט. לאחר הסדנה הן זכו לסיור קצר במשרדי החברה ופגשו גם את מירב, אמא של יעל בהט. הבנות התעניינו מאוד, שאלו שאלות ונהנו מהמפגש החוויתי. תודה לחנה אהרון על ארגון הביקור ולדפנה שכטר שליוותה את הבנות.

 

ביום חמישי התקיים יום חורף בחטיבה בניצוחן של בנות המועצה. זו היתה פעילות הפרידה של המועצה. כל הבנות הגיעו בפיג'מות ונעלי בית גשםוהאווירה היתה חמימה ונעימה. ברחבי ביה"ס הוקמו חמש תחנות של משחקים שאותם משחקים בבית בחורף כגון ארבע בשורה, קלפים ועוד. המשחקים הוגדלו לגודל שבו כל הכיתה יכלה לשחק ביחד והכיתות עברו בין התחנות. לאחר סבב המשחקים עלו כולן לגג שעל רצפתו היו פרושות מחצלות. שם היו שולחנות הגשה של מרקים וכל בת יכלה לאכול ולהתחמם. המרקים היו מעשה ידי בנות מביה"ס (או ידי הוריהן…) והיו פשוט נהדרים. את ארוחת המרקים סיימנו במצגת חמודה שבה נראו בנות החטיבה בבגדי חורף ובחידון קהוט על מזג האויר החורפי… הכל היה מאורגן להפליא, עד הפרט האחרון!

תודה רבה לבנות שהביאו פלטות, סירים, מצקות ומרקים טעימים!

תודה רבה לבנות המועצה: אורי ברנשטיין, אור בריימן, מיכל בלעדי ואליאורה וייס, על שנה נהדרת של יוזמות ופעילויות שהעשירו את בנות וצוות ביה"ס.

לאחר חנוכה תיבחר מועצת התלמידות החדשה שבה יהיו כמובן גם נציגות שכבת ז'.

 

סמינריון חלמי"ש (הכנה לחיי משפחה) לשכבת י"ב התקיים בימים רביעי וחמישי. הבנות פתחו את הסמינריון בשיחה עם המחנכות על המשמעויות השונות של "אהבה" ו"התאהבות" ולאחר מכן פגשו את רובין שיימס שהסבירה על החשיבות והמשמעות של הסכם קדם נישואין ושמעו שיחה עם ד"ר שלי בן הרוש-נגארי, רופאת מתבגרים. בהמשך פגשו גם את איתן אשכנזי, מחנך י"ב בהימלפרב ששיתף אותן קצת בזווית הגברית של הנושא. לסיכום היום הראשון התקיים פאנל בנושא זוגיות בהשתתפות מורות מבית הספר. תודה לדבוירה קוסמן, תמר גנאור, שרה קורנבלוט-ריבץ, שולי שיינפלד וסופי פפר שדיברו על תהליכים, התמודדויות ואתגרים בזוגיות.

ביום חמישי, שמעו הבנות את דפנה פלר ששוחחה איתן על תבונת הגוף הנשי, ונפגשו עם מלכה פיוטרקובסקי שדיברה על נושאים הלכתיים שונים שעלו במהלך הסמינריון. ביום ראשון כל כיתה תעבד את התכנים יחד עם המחנכת בבוקר כיתתי מיוחד. תודה לכל הדוברים והדוברות, למשתתפות הפאנל ולמחנכות, אפרת ויערה, על הפקת סמינריון מגוון, מעניין ומעורר מחשבה.

 

תערוכת עגנון - אמונה ירוןהחודש מלאו יובל שנים לזכייתו של שי עגנון בנובל. צוות הספרניות בחרו לציין את האירוע בתערוכת פוסטרים שנתלתה במבואת ביה"ס. בכל

פוסטר הופיעה תמונה מחייו של שי עגנון, תיאור ביוגרפי קצר וציטוט מתוך אחד מספריו המתקשר לביוגרפיה. התערוכה מאפשרת טעימה קטנה מתוך העושר הספרותי הרב ביצירתו של עגנון. תודה לדפנה ונעה, צוות הספריה, על הקמת התערוכה היפה והמושקעת!

 

בשבוע הבא בתיכון ועוד קצת קדימה…

ביום ראשון,  נר ראשון של חנוכה 25.12

8.00 תפילת חג משותפת, קריאה בתורה וחלוקת סופגניות!

סיכום סמינריון חלמי"ש לשכבת י"ב בבתי המחנכות

יא יוצאות להתנדבויות בבתי אבות בשכונה וחוזרות ללימודים כרגיל החל מ-10.40 ועד 15.20

י -לימודים כרגיל עד 11.30  ואז  הנחיית "יריד מדעים"

ט -לימודים כרגיל עד 13.00 ובסוף היום אריזה וחלוקת חבילות לחיילים

 

אחרי חנוכה….

ביום שלישי, ה' בטבת (3.1.2017) תתקיים הפקת התיאטרון הבית ספרית של קבוצת תלמידות שחברו יחד מכיתות ט-יב. בנות ההפקה לא לומדות במגמת התאטרון אך נפשם חשקה בעבודת תאטרון ובהעלאת הצגה המשלבת את כל הגילאים. בהנחיית הבמאית אורטל אלישיב הן מעלות את המחזה "הקמצן" של מולייר. אנחנו גאות ביוזמה שלהן, בביצוע ובנחישות להתאמץ בעבור מה שהן אוהבות.

 

עשרה בטבת (8.1 )

לקראת פעילות של יום עשרה בטבת אנחנו מזמינים הורים וסבים של תלמידות להגיע לספר סיפור מעניין של חפץ שעבר במשפחה או בקהילה עד שהגיע לציון.

הנושא של עשרה בטבת השנה הוא בנייה, זהות והגשמה יהודית חרף התלאות.

מורים הורים ובני משפחה עם סיפור מעניין של חפץ מוזמנים לחזור אלינו במייל חוזר ונשמח מאוד לשלבם בפעילות.

 

פתיחת שבוע ימי שיא לכיתות ט-י

ימי שיא הם שבוע ימים עד למועד קבלת תעודות המחצית שבו עוברות הבנות למידה חוויתית ועשירה יותר מהלימוד בכיתת הלימוד הרגילה ולשיעור הרשמי. השבוע רצוף בנסיעות, סדנאות, ביקורים, הרצאות ותכנית מגוונת ורחבה. לו"ז ימי שיא יישלח מיד לאחר החג.

 

תנחומים למשפחות גל ופלדמן ולנכדות עם פטירתה של רותי גל

 

מזל טוב לאורלי גרופמן להולדת הבן. שתזכו לגדלו בבריאות ובנחת!

 

שבת שלום וחנוכה שמח!