‍‍12.04.2015 // כ״ב כסלו תשע״ו

ביום שלישי ב"מפגשים" קרין ברקמן העבירה הרצאה בנושא ספרות ילדים. היא ניסתה להגדיר מה מאפיין ספרות זו, והתמקדה בכתיבה המייחדת ספרי ילדים בנושא השואה. בהרצאה המרתקת גילינו דברים חדשים על ספרי ילדים מוכרים ונפתחו כיווני מחשבה חדשים בנושא קריאה וספרות. אנחנו מאחלים לקרין הצלחה בדרך  החדשה.

 

קאפקייקביום רביעי התקיימה אסיפת הורים לכל הורי בית הספר. שמחנו לפגוש הורים רבים שהגיעו. לכבוד האסיפה הוקמה תערוכת הצלחות שהוצגה בכנסת שהכינו בנות החטיבה לרגל יום זכויות הילד. לאורך הערב נמכרו קאפקייקס מאפה ידי בנות החטיבה כשההכנסות תרומה לארגון "משאלת לב". תודה לכל האופות והתורמים.

 

את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש העבירה דבוירה קוסמן, מורתנו הדגולה ליידיש. השיעור עסק במזמור ס"ז בתהילים אותו נוהגים לומר בחנוכה. היא ניתחה אותו ואת המשמעויות המתחבאות בו מתוך מבט של עולם החסידות. תודה רבה!!

 

שורשיםביום שישי כיתות ט' פתחו את פרויקט שורשים בבוקר משפחתי חגיגי. הבנות והוריהן עברו בין תחנות שעסקו בדרכים השונות בהן אנחנו מתחברים לשורשים – בשיר, סיפור ויצירה משותפת. תודה לכל ההורים שהגיעו ולמחנכות דבינה ואיילת על הפקת הבוקר המקסים. בהצלחה לבנות בהמשך הפרויקט!

 

 

בשבוע הבא בתיכון

בשבוע הבא יתקיימו מסיבות חנוכה והתנדבויות בסביבת בית הספר לשכבות י-יב.

כשנשוב מהחופשה תתקיים אסיפה כללית ראשונה לשנה זו.

 

מהנעשה בחטיבה

ביום ראשון התקיים יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. נדב סיקסיק, אשר נפצע במהלך פעילות לסיכול ירי רקטות מרצועת עזה, סיפר לנו את סיפור פציעתו, שיקומו ובעיקר התמודדותו היומיומית. קיבלנו מנדב שיעור ענק על התמודדות עם משבר ועם קושי, על אמונת האדם בעצמו ובכוחותיו, על אמונת האדם בקב"ה, על היכולת לתת ולעזור דווקא בתור מי שחווה את הקושי ועוד כמה דברים חשובים על החיים ועל כח החיים שבאדם. תודה רבה לנדב שחשף בפנינו את הדברים הלא קלים הללו.

 

ביום רביעי התקיים יום מדע בנושא "מדע בחנוכה" לבנות החטיבה במעבדות התיכון. בנות הפיזיקה והכימיה של כיתה י' הכינו תחנות פעילות בנושאי אור, אש וצבעים.  בכל תחנה הבנות הפעילו ניסוי הקשור לאש, אור וצבעים כדוגמת: סביבון ניוטון, הבערת נייר בעזרת מיקוד קרני השמש, העתקת תמונה בעיתון בעזרת שעווה, יצירת צבעים בבועות סבון, יצירת סירת אלומיניום שטה בעזרת נר בוער, חנוכיה כימית, ועוד.  בכל התחנות חוו הבנות תופעות מפעימות מעולם המדע, וקיבלו הסברים מדעיים מעניינים מבנות כיתה י'. לסיום שמעו הבנות מפי ד"ר ידידיה ליאור הרצאה מעניינת באופטיקה עם הסבר על התנהגות גלי אור, ייחודו של הלייזר ועוד, הכל בשילוב הדגמות יפות.

יום המדע העשיר התקיים הודות לעבודתה הנהדרת של הלבורנטית המסורה רונית, שמאפשרת בכל השנה את ביצוע מערך המעבדות ומעשירה את לימוד המדע בבית הספר.

תודה מיוחדת לדוד פרל המורה לפיזיקה שהכין עם תלמידותיו את רוב התחנות, תודה לכל מורי המדעים שעזרו בתכנון היום ולקחו חלק בהפעלת היום: רעות, אורלי ולירז, ותודה למורים שליוו את הפעילות.

 

ביום חמישי, לרגל יום המורה, החליטו בנות ח' להביע את הוקרתן לצוות המורים. הן הכינו פתקי תודה, שלטים ומכתבים, כמה מאיתנו אף זכו לכתרים, והמורים התפנקו בכוסות תה וקפה שהבנות הכינו להם. ישר כח לבנות שיודעות להכיר הערכה ותודה לצוות.

 

אנגליתביום חמישי, כיתת דוברות אנגלית בכיתה ז' פגשה את הסופרת מרג'ורי גאן מקנדה לשיחה מרתקת על נושא העבדות עליו היא כותבת. במפגש דיברו על עבדות בעבר ועל עבדות מודרנית והמאפיינים של כל אחד מהם. בסוף ההרצאה חלק מהבנות הוציאו את הסיפור של פרדריק דאגלאס ויחד גם למדו על הנושא של סחר הוגן ואיך אפשר לזהות ולמנוע עבדות היום. השיחה הייתה מעניינת ומחדשת והבנות המשיכו לשאול שאלות גם מעבר לזמן שהוקדש למפגש. זו הייתה הקדמה לסיפור שייקרא בכיתה אחרי חנוכה בשם "Chinese Cinderella  שנכתב על ידי אדלין ין-מה.

 

ביום חמישי התקיימה בכיתה ח'1 במסגרת שיעור חינוך "סעודת אמנים". הודיה מנשה ותהילה ברוכי לקחו ברצינות רבה את תפקידן כ" אמא של שבת" ושיתפו את הכיתה במנהגן המשפחתי לערוך "סעודת אמנים" בשבת. הן הביאו חמישה סוגי מאכל – שעל כל אחד מהם ברכה ראשונה שונה (ראשי תיבות – מג"ע א"ש) והבנות נקבו בשמותיהם של חולים, עקרות וזקוקים לפרנסה וזיווג, ובעניית ה"אמן" המשותפת התפללנו עבורם. בנות הכיתה נחשפו למנהג שלא היה מוכר עבור חלק מהן. נהננו מאוד וערבו לחיכנו המאכלים. תודה רבה לתהילה והודיה על היוזמה הברוכה וההשקעה הרבה.

 

שמחנו מאד לראות אתכם באסיפת ההורים שהתקיימה ביום רביעי. ישר כח ענק לבנות החטיבה שהכינו קאפקייקס טעימים ומקושטים וממכירתם אספו 1550 ש"ח! תודה רבה לכם ההורים על תרומותיכם! הכסף ייתרם הפעם לעמותת "משאלת לב"  שנבחרה על ידי הבנות, וכפי שיכולתם לראות בדפים שהבנות הכינו זוהי עמותה המגשימה משאלות לילדים חולים. תודה לבנות גם על חלוקת התה והקפה למורים ולהורים ובכלל על עזרה בהכוונת ההורים בערב זה.

 

בשבוע הבא

ביום ראשון יתקיימו מסיבות חנוכה בכיתות וביום שני יצאו לטיול בעקבות ממלכת החשמונאים במישור החוף.