‍‍12.16.2016 // ט״ז כסלו תשע״ז
אירועי השבוע בתיכון ובחטיבה
*ביום ראשון התקיימה השתלמות למורים כהמשך לסיור במוזיאון. פתחנו את היום בארוחת בוקר חגיגית בגג בניין חטיבת הביניים. סופי ורחל, המנהלות דיברו על נקודות חיבור וקשר בעשייה החינוכית ולאחר מכן זכינו לסדנת כתיבה עם חבצלת לואיס-חן, מנחת סדנאות שגם חינכה בעבר בחטיבה, שהביאה טקסטים על סגנונות חינוך וקשרי מורה-תלמיד מתוך הספרות. תודה לכל המורים שהגיעו להשתלמות ולחבצלת על הסדנה.
*אסיפת ההורים למחצית הראשונה של השנה התקיימה ביום שני. שמחנו מאוד על ההזדמנות לפגוש הורים רבים ותודה גדולה ליונית, מזכירת התיכון על תכנון מערכת הרישום שהקלה משמעותית על תיאום זמני הפגישות וסייעה לאסיפה להיות יעילה ומאורגנת. כמסורת השנים האחרונות התארגנו בנות החטיבה לאפות ולקשט קאפקייקס למכירה באסיפה במטרה לאסוף כסף לתרומה. הבנות העלו מספר ארגונים אפשריים ובחרו בסופו של דבר בארגון "לב האמהות" שהוקם ע"י נשים במטרה לסייע לנשים ולילדים במצוקה. בזכותכם נאסף סכום כסף מכובד שייתרם לארגון זה. יישר כוח לכולן ותודה לפייגי מהחטיבה שארגנה את הבנות למטרה החשובה.
*ביום שלישי במפגשים התפצלו השכבות לפעילויות שונות. כיתות ט' קיימו פעילות בכיתות  במסגרת מעורבות חברתית ולאחריה פאנל שבו בנות מכיתות י"ב סיפרו לתלמידות ט' על המקומות בהם התנדבו ועל המשמעות והתרומה של מעורבות חברתית בחייהן וגם על האתגרים שנתקלו בהם. תודה לבנות י"ב הנהדרות, הלל גולדברג, חן פוזנר, סימה ויינר וציפורה שריד על ההשתתפות בפאנל ועל השיתוף. התלמידות היו קשובות ושאלו שאלות. תודה לרונה ודבינה על הנחיית הפעילות הכיתתית ולמורן שטאל רכזת הפרויקט על ההנחיה של הפאנל. 
*כחלק מחשיפה לאחר לקראת פרוייקט צדק חברתי, בנות י' למדו את חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. התעמקנו יחד בחוק וניסינו להבין מדוע אנחנו לא רואים יותר מקומות נגישים סביבנו, למרות שהחוק קיים כבר כ-20 שנה במדינת ישראל. מתוך חוק זה, דיברנו על מקומות נגישים שאנחנו מכירות, כמו בית כנסת "ידידיה", שהתלמידות סיירו בו בשנה שעברה, ועל תחושת השייכות שהם נותנים לאנשים בעלי מוגבלויות.
*בנות י"א בתנ"ך מוגבר המשיכו לעבוד על העבודה העיונית בעוד בנות גמרא הצטרפו לבנות י"ב לשיחה עם הרב יצחק בן דוד ראש מדרשת עין הנצי"ב. הרב יצחק לימד את פרק ז' בשמואל ב' ושאל מדוע לא דוד המלך הוא שבנה את בית המקדש. השיעור היה פורה ומעניין והרב יצחק שמח לפגוש את התלמידות ולשמוע את תשובותיהן.
*לכבוד פתיחת החלק היצירתי של ההערכה החלופית בתנ"ך, ביום שלישי פגשה שכבת י' את נעה קלנר, גרפיקאית ומאיירת לשיחה על כוחה של תקשורת חזותית. נועה דיברה על היכולת להעביר רעיונות גדולים באמצעות מילים קצרות, סיסמאות קליטות וכמובן תמונות וציורים. בסוף התהליך בנות השכבה ייצרו תערוכה של פוסטרים בנושאים הנלמדים בתנ"ך.
*בנות תכנית "אמירים" תכנית העמקה במדעי הרוח, שמעו ביום רביעי את הרצאתה של תהילה ביגמן, מומחית לאסלאם. השנה עוסקת קבוצת אמירים בכיתה ח' בנושא מהפכות והקבוצה בכיתה ט' עוסקת במסגרת שיעורי היסטוריה על ימי הביניים בנושא המפגש הבין דתי בין שלוש הדתות המונותאיסטיות הגדולות, אז והיום. ההרצאה נגעה לשתי הקבוצת ועסקה בשאלה באיזו מידה הקיצוניות בעולם המוסלמי כיום הוא בבחינת המשך לאסלאם המקורי או בבחינת מהפכה. ההרצאה הייתה מרתקת והבנות גילו עניין רב. כמובן שלנושא זה היבטים אקטואליים, והסבריה הבהירים של תהילה סייעו לנו בהבנתם. תודה רבה לתהילה, ותודה רבה לימימה חובב, רכזת היסטוריה ומורת אמירים ט', על הזמנת ותיאום ההרצאה ולאפרת שהתלוותה להרצאה.
*את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש העבירה חנה שחזרה אלינו מחופשת לידה. כולן מוזמנות להצטרף ולנסות את מתיקות הלימוד בדב"ש..‎ תודה לדבורה רוזנצוויג שלקחה על עצמה את הובלת בית המדרש בשבועות האחרונים.
*ביום רביעי ציינו (יום מוקדם מהתאריך האמיתי) את יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. בנות החטיבה הגיעו לתיכון ואת הבוקר פתחה המחנכת ציפי בשיחה קצרה על חשיבות יום זה ועל מה שנושאים עמם הפצועים, פיזית ונפשית, לאורך שנים רבות. בשיחתה צפו הבנות בסרטו קצר על על נעם גרשוני, טייס אפאצ'י שנפצע אנושות אך הצליח להשתקם וכיום הוא ספורטאי מצליח. לאחר מכן פגשו בנות ז' ח' וט' את אלכס בן זיכרי, לוחם בכיתת הכוננות בקרית ארבע שנפצע אנושות בקרב בציר המתפללים בדיוק לפני 14 שנה. אלכס סיפר את סיפור הקרב, סיפור פציעתו ותהליך השיקום שעבר מבחינה פיזית ונפשית. אנו מודות לאלכס על נכונותו לחשוף את הדברים בפנינו. בסיום דבריו הזכיר עד כמה משמעותית הייתה התמיכה שקיבל מהסביבה שלו, הן מהמעגל הקרוב אך גם מאנשים אחרים שהשיטו יד. ועודד את הבנות להיות רגישות לסביבתן ולפעול למענה ככל יכולתן.
*כמעט בכל הכיתות בתיכון עסקנו השבוע בסוגיית עמונה. המורות לאזרחות התייחסו לנושא במסגרת השיעור ועמדו על הסוגיות השונות הקשורות בנושא.
*בכינוס ביום חמישי בבוקר, התייחסה סופי המנהלת למצב הקשה בסוריה ובעיר חאלב בפרט. תלמידות המעוניינות לצאת לתפילה המתארגנת בכיכר פאריז ביום שישי בשעה 11:00 מוזמנות לעשות זאת עם אישורי הורים.
 
בשבוע הבא בתיכון… 
מגמת ערבית יא יוצאות לגדנע ראשון-שלישי
יום ב' – כיתה ט ביום חפשי לכתיבת עבודת שורשים- אין לימודים
יום ד – כיתה י יוצאות למדבר יהודה למשך יומיים. יש לימודים ביום שישי!
יום ד -ה – כיתה יב בסמינר חלמי"ש (חינוך לחיי משפחה)
יום ה 22.12- פעילויות מדעים לשכבת ט' לימודים לכיתה ט ממשיכים כרגיל מהשעה 13.40 והלאה. 
 
 
בשבוע הבא בחטיבה… 
ביום ראשון התנדבות בגנים של שכבת ח'
ביום ראשון גם שיחה של יורם לקראת חנוכה
בשבוע הבא נצא בעז"ה לטיול בתל אילון.
ביום חמישי יתקיים יום חורף
שבת שלום ומבורכת!