‍‍12.01.2015 // י״ט כסלו תשע״ו

חזרנו אחרי שבת הארגון לשבוע עמוס וגדוש בלימודים:

 

ביום ראשון בנות המסע לפולין נפגשו ב"יד ושם" ליום הכנה לקראת המסעות.

 

ביום שלישי זכינו לארח את הגב' פנינה רוזנבליט, שהקימה יחד עם בעלה, הרב שלום רוזנבליט ז"ל את בית הספר "פלך" בדיוק לפני חמישים שנה! הגב' רוזנבליט סיפרה לתלמידות התיכון והחטיבה מה היו המניעים והמחשבה מאחורי הקמת בית הספר, שיתפה בחוויות וההתמודדויות עם החברה שמסביב. פנינה באה יחד עם בתה וכלתה, שלומית גרנט בוגרת פלך, נכדותיה (שאחת מהן, נטע, תלמידת כיתה ט') ונינה אחת. כך זכינו לארח שושלת פלך לתפארת. תודה לפנינה ולבנות המשפחה. אנחנו מאחלות לה ולמשפחתה בריאות ואריכות ימים!

 

IMG_2146ביום שלישי, יום זכויות הילד הבינלאומי, התקיים בכנסת כינוס חגיגי של הוועדה לזכויות הילד בנושא "ילדים למען ילדים". עשר קבוצות של יזמי פרויקטים לטובת הילד התכנסו יחדיו בכנסת.

פרויקט החולצות "בשביל מישהו ייצג את פלך ובראשו הבוגרות נעמה, מעין ורוני- יוזמות הפרויקט! הבנות הקריאו נאום מרגש ובוגר המסביר על הפעילות ועל הנסיבות שהובילו אליה. הנאום שילב אמירה מן המקורות וגם מן הרגישות החברתית שלהן, שילוב של פעילות ועשיה עם אידאלים ואמונות. בסוף הנאום העבירו בחגיגיות את הפרויקט אל אחיותיהן שגם הן נכחו שם – עידית, עינב וטל וזכו למחיאות כפיים. דבריהן ריגשו והוכיחו את ערכים ספגו בבית בשנות נערותן ובבית הספר.

הן הקרינו סרטון קצר שגם זכה לתגובות נלהבות מן הקהל והיתה לנו גאווה רבה במעמד זה.

תודה לעירית על הנחיית הבנות לקראת האירוע. הנאום, הסרטון ותמונות מן האירוע מופיעים גם בדף הפייסבוק של "בשביל מישהו".

 

IMG_1890תערוכת הצלחות של בנות החטיבה קשטה את הכניסה לאולם וגם את האולם עצמו. במרכזו עמד שולחן עגול ערוך עם צלחות שעוצבו על ידי תלמידות החטיבה בנושא זכויות הילד. מראה השולחן הערוך הזכיר את החובה שלנו כחברה לדאוג לצרכים הבסיסיים של ילדים ולטפח את דור העתיד. התערוכה עוררה סקרנות, עניין והתרגשות בקרב באי הוועדה וכן העוברים והשבים במסדרונות שעצרו, שאלו שאלות והתרשמו מהעבודות הייחודיות. יישר כוח ליוצרות הצעירות ולתמר גנאור על הקמת תערוכה מרשימה ומשמעותית!

 

ביום רביעי יצאו בנות תנ"ך מוגבר בשכבת י"א לספריה הלאומית והשתמשו במשאבים הרבים הקיימים שם כדי להתקדם בעבודותיהן העיוניות. תודה למורי תנ"ך ואמנות על הליווי והסיוע לבנות בשלב זה של הפרויקט ולמורי התנ"ך הנוספים שבאו לעזור בהנחיית הבנות.

 

את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש העביר אליהו רוזנפלד. אליהו עסק באגדתא מתוך מסכת חולין ודנו דרכה על היחסים בן הלכה לרחמים, בין אידיאולוגיה לאנושיות.

 

אירועי 1חדשות מהספרייה – השנה החלטנו ליצור מספר תערוכות סביב קריאה. כל תערוכה תעסוק בספריו של סופר אחר או בספרים העוסקים בנושא משותף.

השבוע הקמנו תערוכה העוסקת בספריו של הרב חיים סבתו. מתקרת הספרייה נתלו פוסטרים העוסקים בספרים שלו ובקורות חייו. כמו כן, פיזרנו ברחבי הספרייה שלטים עם פתגמים וציטוטים הקשורים לקריאה, ספרים וסופרים. תודה לספרניות על היוזמה והעשייה המשמעותית.

 

בשבוע הבא בתיכון…

 

בשבוע הבא במסגרת מפגשים ניפרד מהספרנית היקרה שלנו מזה עשור – קרין ברקמן. קרין הפכה את הספרייה ללב בית הספר, הקימה בה תערוכות וערכה דיונים ברומו של עולם ולימדה את כולנו, מורים ותלמידות להיות אוהבי ספר, ובעיקר אוהבי תרבות, אנשים ודעות. קרין תרצה בנושא ספרות ילדים וכולנו נחגוג ונאחל לה הצלחה לקראת דרכה החדשה באקדמיה.

 

ביום רביעי, אסיפת הורים לכיתות ז-יב. בין השעות 14:00-20:00. הזמנות אישיות נשלחו על ידי המחנכות. הלימודים בתיכון יסתיימו בשעה 13:10. נשמח לראותכם!

 

ביום שישי פתיחה חגיגית לפרויקט שורשים כיתה ט'

 

מהנעשה בחטיבה:

 

השבוע יצאו בנות שכבת ח' ל"מפגשים" בתיכון כדי לשמוע את הגברת פנינה רוזנבליט אשר ביחד עם אישה הרב שלום רוזנבליט ייסדו את בית הספר פלך. פנינה הגיעה בלוויית בתה, כלתה ונכדתה הלומדת בבית הספר. השיחה הייתה מאד משמעותית לבנות, הן סיפרו כי עצם המפגש עם דמותה המיוחדת והלמידה על המניעים להקמה והקשיים בהם נתקלו האירו להן את בית הספר בו הן לומדות באור חדש. תודה רבה לגברת רוזנבליט ולבנות משפחתה.

 

ביום חמישי קיבלה כיתה ח'2 את הפרס בו זכתה לרגל ניצחונה בסבב הראשון של "יום ללא טלפונים סלולריים". כיתה ח'2 הייתה הכיתה בה רוב מוחלט של הבנות הפקידו במשך ארבעה שבועות את כל הטלפונים שלהן יותר מיום בשבוע. כולנו יכולים ללמוד מהן כיצד להתנהל בשמחה ובטוב גם ללא צמידות המכשירים אלינו…

ביום שלישי עמדה בכנסת תערוכת צלחות שיצרו בנות אמנות לכבוד יום זכויות הילד. פירוט ב"נעשה בתיכון".

 

ובשבוע הבא –

 

ביום ראשון, יום ההוקרה לנפגעי מערכות ישראל ופעולות האיבה, נפגוש בעז"ה את נדב סיקסיק שיספר לנו את סיפור פציעתו ושיקומו.

 

ביום רביעי צוות מדעים יקיים יום מדעים בסימן אור ואש (חנוכה בדרך…)

 

נשמח לפגוש את כולכם באסיפת ההורים ביום רביעי. להזכירכם – תלמידות החטיבה מכינות קאפקייקס לשם איסוף כספים לתרומה

 

שבת שלום!