חודש אדר היה חודש עמוס באירועים ופעילויות בבית ספר פלך.

בתיכון, אירועי חודש אדר נפתחו עם ההפיכה בראש חודש אדר. לאחר לילה לבן מלא עבודה, בית הספר הפך למרחב שכולו אפליקציות… כיתות י"ב הפכו את בית הספר באופן מצחיק, יפה ומרשים לאתרי אינטרנט שונים. לאחר תפילת ראש חודש התקיימה הכתרה בה הכתירה שכבת יב' את רבנית פורים שפרסמה את תקנון חודש אדר המחייבים את המורים בשלל חוקים שמוסיפים אווירה פורימית לכיתה…לאחר ההפיכה וההכתרה התקיימה הרקדה בית ספרית באולם הספורט.

בשבוע שלאחר מכן התקיים הפסטיפלך בבית הספר המסורתי בהפקתן של בנות שכבת יב'. הנושא שנבחר השנה הוא "יום בחייה של שמיניסטית". במהלך הפסטי התלמידות מכל השכבות הציגו, שרו, ושמחו. התקיימה גם תחרות ריקודים בין השכבות בנושא האפליקציות השונות והאינטרנט, כל הכבוד לשכבת יא' שזכתה עם ריקוד מנצח!

ביום רביעי בבוקר התקיימה מסיבת תחפושות בארגון מועצת התלמידות. בתחרות התחפושות זכו במקום הראשון שתי תלמידות ט' שהתחפשו יחד לרב-קו. ולמקום השני העפילה תלמידה נוספת מ-שכבת ט' בדמות מיס-פרה. כל הכבוד לבנות על הארגון, היצירתיות ושמחת הפורים!

ביום חמישי בערב התקיים ערב לימוד, ניגונים ורוח לקראת חג הפורים. במהלך הערב שמעו הבנות שיחות קצרות מפי דבוירה, נעמה ורונה בנושאים הקשורים למהות החג ולמדו ניגונים שפותחים את הלב יחד עם אורית ולד, אמא של אושרי מכיתה יב'. יישר כוח לתלמידות השמינית על היוזמה המבורכת והארגון ולכל הבנות שהגיעו והשתתפו תודה רבה לדבוירה, רונה, נעמה ואורית על הלימוד והצידה לדרך לקראת פורים.

ביום שישי יצאו תלמידות מכל השכבות להתנדבויות והביאו עמן את שמחת הפורים למקומות נוספים: כיתות ט' קיימו שוק פורים בבית הספר לחינוך מיוחד "תדהר"; בנות י' שימחו את הקשישים בבית "עידן הזהב"; כיתות יא' נסעו לבית חולים "שערי צדק"; כיתות יב' יצאו לשמח את תושבי "בית ראובן" בבקעה. יישר כוח לכולן על ההשקעה והעשייה.

בחטיבה, חודש אדר הפך את מסדרונות בית הספר לחלק מעולם האגדות וקושטו באוירה זו. הוכתרה "רבנית פורים" ו"מזכירת פורים" שינהלו את ביה"ס בחלק מימי חודש אדר…

בנות החטיבה צ'יפרו זו את זו במתנות וארוחות מפנקות במסגרת "גמד וענק" והשמחה היתה רבה (ובעיקר כיוון שהיו ארוחות אינסופיות….). באחד הימים הגיעו הבנות בפיג'מות, ביום אחר באו בתחפושות בזוגות ועוד ועוד שמחות וצהלות.

ביום שני ערכו בנות שכבת ז' שוק פורים באווירת הקיבוץ מושקע ורב תחנות, עברנו ברפת, בלול ועוד. היה שמח, מצחיק, ומלא בצמר גפן מתוק… ישר כח לבנות ז' ולעדי, המחנכת, על הובלת הבנות.

ביום שישי התקיימה מסיבת פורים בסגנון "דיסני" עם תחפושות מושקעות ומקסימות, משתה ומערכונים משעשעים על חיי ביה"ס והדמויות שבו. בנות כתה ח' ארגנו מסיבה זו והובילו אותה היטב.

ביום רביעי יצאו בנות ח' 2 להתנדבות בביה"ס "ניצנים" לקראת חג הפורים. הבנות הכינו את ההצגה "הביצה שהתחפשה" והציגו אותה בכישרון וחן. הבנות וילדי בית הספר הכינו מסיכות צבעוניות ונעים היה לראות את הקשר המתמשך ומעמיק בין הבנות וחניכיהן. תודה לתהילה על היציאה עם הבנות וארגון יום זה.