‍‍11.06.2015 // כ״ד חשון תשע״ו

tiyulבתחילת השבוע, התיכון שקט בזמן שכל התלמידות היו בטיול השנתי באיזור מדבר יהודה. במהלך הטיול התלמידות חוו את האווירה המדברית במסלולים מגוונים ובפעילויות מיוחדות לאזור המדבר. מסלולי המדבר היו מאתגרים ויפים, ביניהם: מיצד זוהר ונחל זוהר, הנחלים יזרח-רום בדרום מדבר יהודה, נחל רחף ומצדה במרכזו, ושמורת עין גדי (שביל צפית תל גורן, המקדש הכלכוליתי ובית הכנסת העתיק) בצפון מדבר יהודה. בשני הלילות, לנו הבנות בחניון מצוקי דרגות ונהנו מפעילות ערב מגבשת.

תודה ליורם, רכז הטיולים ולמאיר כהנא המורה לשל"ח על ארגון טיול מגוון ומהנה. תודה למחנכות על המסירות והדאגה במהלך הטיול לכל צרכי הבנות, ועל ההדרכות היפות בהן הצלחנו לשמוע את "דבר המדבר". תודה לכל המלווים והמלוות שהצטרפו לדרך – אוריה, עדה, שירה ושירלי.

 

 

 

ביום חמישי, לאחר שזכו לקצת מנוחה מהטיול, שכבת י"ב נפגשה עם חיילות מארגון 'אלומה' שסייעו להן למלא את ה"מנילה" הצבאית ולהבין את המשמעות של התפקידים השונים המוצעים להן. תודה לעירית טל, רכזת שנת ההמשך על תיאום המפגש.

 

 

scienceקבוצה של תשע בנות מכיתה ט' השתתפה בשלב הראשון של האולימפיאדה לאסטרונומיה ע"ש אילן רמון ועברה אותו בהצלחה!! כל הכבוד לבנות על ההשקעה, ובהצלחה בשלבים הבאים!  תודה לדוד פרל, המורה לפיזיקה על הליווי והתמיכה.

 

 

מפגש מיוחד וחגיגי של "מועדון הספר" של צוות המורים בפלך נפגש ביום חמישי בערב. מפגש זה הוקדש לפרידה מהספרנית הראשית מזה שנים רבות – קרין ברקמן שעזבה את פלך בסוף השנה שעברה. קרין הובילה לאורך השנים יוזמות והקמת תערוכות מיוחדות המשלבות ספרות ואמנות, חדש וישן. לרגל האירוע בבית הספר הקמנו מחדש מספר תערוכות שעיצבה קרין עם צוות הספריה בנושאים שונים: "זכרונות", אסתר המלכה, אלברט איינשטיין, מפלצות בספרות ילדים, "60 שנה למדינה – 60 ספרים", ועוד.

במהלך הערב, קרין דיברה על החוויה שלה כספרנית בבית הספר וכמיטב המסורת, הביאה עמה תמונות של יצירות אמנות הנוגעות לקריאה ולנשים וכמובן השילוב ביניהם.

לאחר הפרידה קיימנו את "מועדון הקריאה" שלנו בו שוחחנו על ספרה של הסופרת דליה ביטיאלין-שרמן, "כשהעולם הפך לבן", שמספר על חווית הקליטה של עולי אתיופיה.

תודות למיכל עיר-שי ותמר גנאור ולצוות הספריה – דפנה, נועה ועדי על הקמת התערוכות לכבוד האירוע המקסים.

 

 

השיעור הפותח בבית המדרש דב"ש עסק בלימוד תורות חסידיות על יחסי חומר ורוח במציאות ובחיים שלנו ובהתמודדויות העמוקות שמתחים אלו מעלים. בשבועיים הקרובים נצא לפסק זמן בגלל חגיגות חודש הארגון של תנועת בני עקיבא. אנחנו מזמינים בשמחה את כל החפצות להצטרף לחבורה לבוא לאחר חודש הארגון.

 

 

בשבוע הבא בתיכון

ביום שני יפתח פרויקט תנ"ך ואומנות בשכבת יא'.

ביום חמישי נקיים תפילת ראש חודש חגיגית ולאחריה נשמע את הרצאתו של הרב שרון לכבוד חג הסיגד.

ביום שישי, תפילת ראש חודש תתקיים בכתות.

 

 

מהנעשה בחטיבה:

השבוע המשכנו כולנו בלמידה רצינית, לוח המבחנים עמוס בשלב זה והבנות אכן משקיעות.

 

 

ביום שני הגיעה לכיתה ח' 1 רחל דוויך, אמא של טליה, להעברת סדנה בנושא גוף ונפש במצבי לחץ. אמנם רחל הוזמנה על ידי חפצי המחנכת לתת לבנות כלים להתמודדות לאור המצב הבטחוני הרגיש בתקופה זו אך רחל העניקה נתנה לבנות כלים להתמודדות עם מצבי לחץ באשר הם. תודה על סדנה מהנה, מלמדת ומרגיעה.

 

 

השבוע החלו ועדות החודש את פעילותן בכיתות ז', בשתי הכיתות בנות הוועדה התארגנו ביעילות, בשיתוף פעולה ובשמחה ותרמו לגיבוש ולבנייה של הכיתות.

בכיתה ז'1 ארגנו בנות הוועדה הכנת סעודה נהדרת על ידי פעילות בארבע תחנות שבסופה ישבה כל הכיתה לסעודה חברותית ונעימה. בכיתה ז' 2 הכינה הועדה פעילות יצירתית וחידון קהוט על בית הספר פלך לרגל יום הולדתו ה 50 ולסיום הכינו בנות הועדה וופל בלגי מקצועי לכל בנות הכיתה … כל הכבוד לבנות הוועדות, אלמוג, הדר, רוני וייס וגפן, רוני הדר, לאה, נועם וטלי על הארגון היעיל והחשיבה על כל פרט.

 

 

zehirutהשבוע גם ציינו את יום הזהירות בדרכים. בנות מכתה ז' הכינו לוח של התחייבות להיות זהירות וקישטו את הקירות במשפטי מפתח בנושא, ובכינוס הזכרנו שוב את הכללים, החוקים וההתנהגויות הנכונות לנו כהולכות רגל. למרות שהנושא "בנאלי" הוא חשוב ומהותי לכולנו.

 

 

הפקדת הטלפונים הסלולריים נמשכה גם השבוע ביום חמישי ובאופן וולנטרי הרוב המוחלט הפקידו גם ביום שני! מסתבר שיש משהו כיפי בחיים ללא הסלולרי. בהצלחה למועצה בהמשך הפעילות סביב נושא זה.