‍‍10.07.2014 // י״ג תשרי תשע״ה

semelהשבוע במפגשים אירחנו את אמיר ויסברוד מהצוות המדיני במשרד החוץ. הוא פרט והרחיב לגבי היחסים בין ישראל, האיסלם-וארה"ב ונתן דגש נרחב על המורכבות הקיימת בתנועות דעאש, חמאס ופת"ח. ויסברוד גם הסביר את היחסים בין סונים ושיעים והשינויים שחלו בעקבות ה"אביב הערבי" ואיך כל אלה משפיעים על ישראל ועל העולם המערבי.
ההרצאה היתה מלמדת מאוד. בנות התעניינו, שאלו, הביעו ידע נרחב והשכילו. הן בקשו מפגש נוסף בשל חשיבות העניין.

 

שכבת ט יצאה לסיור של"ח מצובה לסטף. בנות נכנסו ל-3 ניקבות שונות נהנו מהמים, ומהתה הטעים שהכין יורם, המורה לשל"ח מצמח אוג הבורסקאים. תודה ליורם אלמכיאס ומאיר כהנא על ההדרכה ולליאת פרבר על הליווי של הבנות.

 

tefilaלכבוד עשרת ימי תשובה, לאחר התפילה והסליחות המשותפות שמענו שיחות קצרות מפי טובי מורינו שהתנדבו ללמד את בית הספר כולו משהו משלהם בנושא התפילה. תודה רבה למתניה מאלי, לאה רוזנטל, חנה גודינגר (דרייפוס) ויעל אליאסף על השיחות והשיתוף.

 

מיכל נגן הגיעה ביום חמישי יחד עם בעלה הרב יעקב לשוחח איתנו על תפילה, ואמרה דברים שנכנסים אל הלב לכבוד ערב יום הכיפורים. את הדברים ליוו ניגונים ושירים שהתלמידות שרו עם כלי נגינה שהביאו מהבית ותודה מיוחדת לליטל שימונוביץ מכיתה י2 שליוותה את כולנו בפסנתר באופן מקצועי .

 

בשבוע הבא בתיכון…
ביום ראשון ושני יתקיים סמינר לתלמידות יב' בנושא צבא ושירות לאומי.

 

מהנעשה בחטיבה

ברוך ה' קיבלו בנות שכבת ח' ביום שני את החיסונים, ולשמחתנו כולן בריאות ושלמות.

 

גם השבוע המשכנו והתפללנו בבקרים כל החטיבה יחדיו עם אמירת סליחות. בכל בוקר העשירה את כוונותינו ומחשבותינו דמות אחרת מתוך צוות המורים.
ביום ראשון דיברה אפרת גל, מחנכת ח'2, על צום גדליה, האירוע ההיסטורי והשלכותיו והדברים הנגזרים ממנו גם לימינו.

ביום שני אורלי גרופמן, המורה למתמטיקה, דיברה על תפילת כל נדרי והעבריין הקטן שקיים בכל אחד ושאותו מבקש ה' לפגוש.

ביום שלישי מיכל רגב, המורה לביולוגיה, סיפרה על מלחמת יום כיפור והקריאה גם קטעים מתוך "תיאום כוונות" של הר' סבתו.

ביום רביעי דיבר אתנו דוד פרל, המורה לפיזיקה, על שתי הדרכים לחזור בתשובה המיידית והתהליכית.
ביום חמישי קיימנו בחטיבה יום הכנה ליום כיפור. היום נפתח בתפילה, סליחות ושיחה של חנה. חנה דיברה על הכוונה בתפילה וההתמודדות עם הקושי של השעות הארוכות בבית הכנסת. השיחה נתנה הרבה נקודות למחשבה ולהתכוננות ליום כיפור. בהמשך העבירו המחנכות יחידות העוסקות בתשובה, סליחה ומציאת הנקודה הטובה בכל אדם. violinלאחר מכן התחלקנו, כל בנות החטיבה והצוות, לשש קבוצות לפי ששה חומרים שונים. למדנו את הפיוט "כי הנה כחומר ביד היוצר" ואת ההקשרים החשובים והמשמעויות הרבות המצויים בתוכו וכל קבוצה יצרה בחומר שלה יצירה. לאחר מכן התקיימו קבוצות דיון על המשמעות של יחסי היוצר והחומר – כיחסים בינינו לבין הקב"ה.

בהמשך התכנסנו כל החטיבה להופעה נעימה, מעניינת ומוזיקלית של יוסי סווייד ששיתף אותנו בחוויות מחייו ובשירים מגוונים המתאימים לימים אלה, והזכיר לנו שיום כיפור הוא גם יום שיש בו שמחה על שה' סולח לנו, אוהב אותנו ומאפשר לנו את התשובה.
בנות כתה ח' נשארו ליחידה נוספת של "מסע אל תוך הווידוי" ועברו חוויה אישית משמעותית תוך התבוננות לתוכן פנימה.

 

תודה רבה לעדינה הרכזת החברתית שארגנה את הדברים, לכל מי שלקח חלק בשבוע זה וביום ההכנה ובעיקר למחנכות שניסו לתת לבנות את החוויה המתאימה להן לפני יום כיפור.
מזל טוב ליעל ניסן על הולדת הבן, ישראל דב

 

גמר חתימה טובה!