במסגרת יום המדעים התלמידות וצוות המורים שמענו הרצאות מרתקות מפיהם של ז'אק בנטאטה (אבא של חדוה מכתה יב') שהוא מנהל תפעול ותשתיות ב-HP ישראל העוסק בפרויקטים ביומטריים ופרופ' יוסי אלמוג מהאוניברסיטה העברית (ראש המחלקה לזיהוי פלילי לשעבר), שהסביר בעזרת דוגמאות מאלפות כיצד מפענחים פשעים חמורים בשיטות מדעיות.
את היום חתמו גון קמני, ראש מינהלת המאגר הביומטרי ובמבי שלג, מייסדת-עורכת של המגזין "ארץ אחרת" שערכו דיון נוקב על נחיצותו של המאגר ההולך ונבנה בישראל ועל המחירים שהקמת מאגר כזה גובה. נשארנו עם הרבה חומר למחשבה.
במהלך יום המדע התקיימה תחרות הרצאות "מדע בשלוש דקות" – קבוצות של תלמידות שהציגו בקצרה נושא מסויים; רחל רוזנשטיין ונעה קיין מכיתה יא' זכו במקום הראשון על הרצאתם סוגי דם (ההרצאה כללה הדגמה חיה של לקיחת דם ממתנדבת…) במקום השני זכו שי קלנר, שיר העצני ומירי סילברמן מכיתה י' שדיברו על הצפנה ולמקום השלישי הגיעו הלל רבינוביץ ועדן פרץ שהרצו על גנטיקה והתנהגות. ברכות לזוכות וכל הכבוד לכל המשתתפות בתחרות.
חיה הלפרין, עדי בנבג'י, שני כהן, נעה רובין ושביט גוטל מכיתה י' השתתפו בפרוייקט "בשביל המחקר" שמוביל מוזיאון המדע בשיתוף האגף למחוננים ולמצטיינים במשרד החינוך. התלמידות, יחד עם עוד כ-100 תלמידים מצטיינים מירושלים וסביבותיה זכו להצצה נדירה ומיוחדת לתוך עולם המחקר המדעי. הן הצטרפו למעבדת מחקר ולמדו מקרוב על מחקר עדכני הנעשה במעבדה זו. בתום ימים גדושי חוויות הציגו התלמידות את המחקר עליו למדו באירוע סיכום חגיגי שנערך במוזיאון. ישר כוח לתלמידות המשתתפות.
בנוסף לפעילויות מעניינות אלו, בנות המצוינות במדעים של חטיבת הביניים השתתפו גם הן ביום המדע, שמעו את ההרצאות ובהפסקה הפעילו תחנה להטבעה וזיהוי טביעות אצבע לבנות התיכון.
במבואת הכניסה נתלו הפרויקטים במדעים של בנות שכבת ט' שביצעו מחקרים בשלושה תחומים: השפעת החשיפה לאוויר על ויטמין סי במאכלים שונים; ההשפעה של מבנה המצנח על פעילותו; צורת הפעילות של שמרים.

תודה לכל המתכננים, מארגנים ומשתתפים!