‍‍02.06.2018 // כ״א שבט תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת יתרו

 

אירועי ט"ו בשבט:

 

ביום ראשון, לכבוד ט"ו בשבט, יצאו בנות שכבת ז' להתנדבות בגנים הסמוכים לחטיבה. הבנות המחיזו את הסיפור "שישה בשקיק" של לוין קיפניס, צבעו עם הילדים דפי צביעה והכינו יחד סלט פירות. תודה רבה לליטל והודיה הגננות ששמחו על שיתוף הפעולה, שימשיך בעז"ה במהלך השנה.

 

קבוצת התנדבות של כתה י' לטיול של'ח מיוחד עם תלמידי בית רחל שטראוס. טיילנו בנחל שורק ובחוף פלמחים. הבנות הכינו הדרכות חמודות ופעילויות מקסימות וכולנו נהננו מאוד. את הטיול קינחנו בהכנת בצק  ופיתות משותפת. תודה לליאת על אירגון הקבוצה והכנת הבנות לפעילות. לבנות המקסימות על ההדרכות וליורם על ההכנה עם הבנות והלווי.

 

ביום שלישי, יום הנטיעות, יצאנו לטיול של'ח משותף לכתות ז-ח. יצאנו רגלית מבית הספר על פארק המסילה וצעדנו עד למבואות נחל רפאים ועמק לבן. עסקנו בתולדות הרכבת הראשונה לירושלים והמסילה לאורך נחל שורק. ראינו את תנופת הפיתוח לאורך המסילה ונהננו מהפריחה המרהיבה וממזג האוויר המצויין. הבנות התחרו ביניהן בחידוני טו בשבט וזכו לטעום מפירות א'י. סיימנו בפארק האתגרים שליד גן החיות התנ'כי. תודה לפייגי על הלווי וליורם על ההדרכה.

 

ביום זה התקיים מפגש השתלמות מיוחד למורים בפלכים השונים בארץ. את המפגש אירחו פלך בנים והגיעו כ-100 מורים ומורות מתיכוני פלך זכרון, צופי"ה (צייטלין ת"א), פלך בנים ופלך בנות בירושלים. ההשתלמות עסקה בחדשנות בחינוך וזכינו לשמוע הרצה מרתקת של יואב וימן (ערי חינוך Education cities) על "שיטת הנבחרת", התחלקנו לקבוצות עבודה פדגוגיים לשם למידת עמיתים ושיתוף רעיונות, ולאחר הפסקת צהרים שמענו שיחה מצויינת מפיו של Amnon Sadovsky מתיכון ליד"ה בנושא אתגרים וחלומות בהוראה. תודה רבה לשירה ברויאר ולנסיה גולדמן על היוזמה וקידום שיתופי הפעולה בין בתי הספר. תודה לפלך בנים על אירוח נעים ולכל צוותי המורים על השותפות בתהליכי הלמידה המשותפים של פלך.

 

התנדבות טו בשבט תשעח שכבת יבביום רביעי בנות התיכון קיימו סדרי טו בשבט כיתתיים לאחר מכן יצאו להתנדבויות במקומות שונים בשכונה.

 

ביום רביעי לכבוד ט"ו בשבט, הגיע לשוחח עם בנות החטיבה, אמיר גנאור שעובד במנהל המרכז החקלאי – מרכז וולקני. אמיר הסביר לבנות על תחומי המחקר של המכון ועל פיתוחים וחידושים שונים בתחום החקלאות שפותחו על ידי חוקרי המרכז. בנוסף טעמנו זנים חדשים ומיוחדים של פירות הדר שפותחו במרכז וטרם יצאו לשווקים. היה מעניין (וגם טעים…) תודה רבה לאמיר על השיחה  שחשפה אותנו לתחום חדש ומרתק.

 

 

ביום ראשון יצאו בנות י"א במגמת ערבית ל"סמינר מודיעין באופק"  בגבעת חביבה לשלושה ימים. הן השתתפו במסגרת הסמינר בהרצאות העשרה על סוריה, דאע"ש , חזבאללה, לוחמה בעזרת מודיעין ובפעילויות בערבית ספרותית ומדוברת. במהלך הסמינר הן גם שמעו על השירות במודיעין ועל העשייה הרחבה מפי בכירה בחיל. הסמינר היה מעשיר ומעניין והבנות נהנו מאוד. תודה לאורלי זימרן, מורת המגמה על הליווי.

 

יום שיא ארצי מגמת ספרות – בנות מגמת ספרות בי' וי"א צפו במחזה "תהילה" על פי סיפורו של ש"י עגנון בתיאטרון החאן במסגרת יום השיא בספרות. הצפייה המשותפת במחזה הייתה סיכום ללימוד המעמיק של הסיפור בכיתה. תודה לאסתר בנדהיים מורת המגמה על היוזמה.

 

מגמת תיאטרון יב תשעחביום רביעי התקיים ערב "דורשות תנ"ך" שהביא לשיא עבודה ארוכה ומאומצת של בנות שכבת י"א במסגרת לימודי תנ"ך מוגבר. הערב נפתח בסיור בתערוכה בה הוצגו עבודות שיצרו התלמידות המבטאות פרשנות אישית לסוגיה אותה חקרו ולמדו שעסקה ב"מקומו של המקום".

באולמון הוצגו יצירות מחול של תלמידות שבוצעו בשיתוף עם תלמידות משכבות שונות. לאחר מכן, התכנסנו באודיטוריום שם שמענו קטעי שירה, נגינה וספוקן וורד. הערב היה מרגש איכותי ושיקף מאמץ ולמידה, כמו גם הנאה ויצירה. ביום חמישי בבוקר הציגה שכבת י"א לשכבות ז-י את יצירותיהן בתחומים השונים על מנת לחשוף אותן לפרויקט ולאיכויותיו השונות: למידה מתוך בחירה, העמקה, ביטוי אמנותי, פרשנות חדשנית ועוד. הביקור היה מוצלח. תודה למנחות על הליווי של הבנות בתחומי היצירה השונים – עדי אביישר, אפרת אפטר, נעה גרינולד-עסיס, מעין באבאי, יפעת הרסט, אודליה קניזו, רחלי שרייבר ואיילת סולומון עקיבא. תודה למורי תנ"ך מוגבר, אפרת קוסלובסקי ומתניה מאלי על הליווי של הבנות בתהליך החקר העיוני, ולתמר גנאור על הבאת הרעיונות לכדי ביצוע יצירתי ועל הפקת הערב.

 

סיור בתערוכת דורשות תנךSביום חמישי בערב עלתה מגמת תיאטרון עם ההצגה "הקרנפים" ליונסקו. התלמידות נתנו פרשנות עכשווית למה שמניע אנשים לדבוק ב"עדריות" ולרמוס כמו חיות את הטוב והאנושי. יושבי הקהל היה שותפים פעילים בהצגה שבחרו האם להיות קרנפים בעצמם או לא… (ורובם הוכיחו עדריות בהחלט…). התלמידות הצטיינו מול הבוחנת וכן בעבודתן המשובחת כקבוצה לאורך חודשי החזרות. תודה רבה לעירית טל על הליווי המקצועי והמסור של בנות המגמה!

 

בשבוע הבא…

 

ביום רביעי (7.2) יתקיים הכנס הראשון מדעי הרוח לתלמידים מצטיינים בשיתוף עמותת רוח צעירה, הספריה הלאומית ומגמות מדעי הרוח בבתי ספר שונים בארץ. הזמנה מצורפת.

 

 

ביום ראשון (4.2) שכבת ט' יום חופשי לכתיבת עבודת השורשים.

ביום שני (5.2) שיחת הכנה ליום המאה לשכבת יא.

שיחה של חברת אינטל לבנות העתודה משכבת ט'

ביום שלישי (6.2) בנות משכבת ט' ישתתפו בתחרות אתלטיקה קלה בהדר יוסף – בהצלחה!!

ביום רביעי (7.2) כנס מדעי הרוח לתלמידים מצטיינים בספרייה הלאומית

סיור חטיבה במוזיאון ישראל

ביום חמישי (8.2) תלמידות מגמת ספרות יסיירו בבית עגנון

תלמידות מגמת ארץ ישראל (משכבות יא-יב) יצאו לסיור.

ביום שישי (9.2) יצאו הבנות לשבת חטיבה במעיין חרוד.

 

 

שבת שלום!