‍‍01.25.2019 // י״ט שבט תשע״ט

ערב שבת קודש, פרשת יתרו

 

מופע צלילי זיכרון בצוללת הצהובה: ביום ראשון הלכו 15 בנות משכבת י' למופע "צלילי זיכרון" בו לוקחת חלק אליאורה וייס, תלמידת השכבה, במסגרת מגמת מוזיקה בצוללת הצהובה.

המופע מתבסס על יצירות שלוקטו ממפגשים בין בני הנוער וניצולי שואה. תהליך היצירה לווה בתהליך חינוכי מקיף בו התעמקו בני הנוער בפרקים מנושא השואה בהנחיית צוות ביה"ס הבין-לאומי להוראת השואה ביד ושם. כמו כן נפגשו בני הנוער עם ניצולי שואה מבית הופמן, שוחחו עמם על  קורותיהם בתקופת מלחמת העולם השנייה ועל תחושות ותובנות שעלו בהם לאחריה. תוצר מפגשים אלה הנו המופע החגיגי לציון יום הזיכרון הבין-לאומי לשואה. התלמידות חזרו נרגשות ונפעמות משיתוף הפעולה והדרך הייחודית להנצחת זיכרון השואה והוקרת ניצוליה.

 

 

שבת יידיש - שכבת יאבשבת שעברה, מגמת יידיש בשכבת יא התארחה אצל דבוירה לשבת של יידישקייט, היכרות עם החברה החרדית ותרגול השפה היידיש. הבנות בישלו יחד, סיירו בשכונה והלכו לטיש בערב שבת וכן פגשו נערות בנות גילן לשיחה על הדומה והשונה בינהן. תודה לדבוירה על שימור המסורת המיוחדת לבנות המגמה ועל האירוח הנדיב והנעים!

 

 

 

לכבוד טו בשבט ביום שני יצאו בנות ז לפעילות בגנים הסמוכים לחטיבה. הן הציגו את הסיפור שישה בשקיק ולאחר מכן הכינו סלט פירות יחד עם הילדים. היה משמח ונחמד לשני הצדדים.

 

בנות התיכון יצאו גם הן להתנדבויות ברחבי השכונה כחלק מהתנדבויות במהלך השנה.

 

 

 

ביום שלישי, בעוד רוב בנות בית הספר השתתפו בנטיעות של תנועות הנוער, הצוות התכנס יחד עם צוותי פלך מרחבי הארץ (זכרון יעקב, תל אביב, קרית עקרון וירושלים) ליום השתלמות בנושא למידה מסדר גבוה. הצוותים שוחחו על דרכים שונות להמשיך ולקדם את תלמידותינו וישבו בקבוצות עבודה משותפות לשמוע על הנעשה ולהיחשף ליזמות חינוכיות שונות שכבר פועלות בסניפי פלך השונים, המפגש היה נעים, מעניין ומעורר השראה . תודה גדולה לשירה ברויאר ולנסיה גולדמן, ממקימות פלך זכרון ופלך תל אביב על ההשקעה הרבה  בארגון ההשתלמות, תודה לפלך קרית עקרון על האירוח החם.

 

 

תערוכה בספריה - מהפכת הדפוסלכבוד הנושא השנתי הבית ספרי צוות הספרייה הכין תערוכה על מהפכת הדפוס:

"מהפכת הדפוס היא מהפכה טכנולוגית שהשפיעה רבות על העולם והאנושות, השפעה שהיא מעבר לתוצאה הישירה של עליית רמת האוריינות בקרב האוכלוסייה. בתערוכה שהכנו רצינו לחשוף את התלמידות לתחומים שונים שהושפעו מהדפוס. הכנו פוסטרים, כאשר כל פוסטר מציג יצירת אמנות המתארת תחום או מושג עם הסבר קצר על אותו התחום והקשר שלו לדפוס. לדוגמא – יצירה של מארי קאסאט מ-1901 המתארת אם וילדיה – והסבר כיצד הדפוס והעלייה ברמת האוריינות השפיעה על התפתחות מושג הילדות במהלך העת החדשה. את הפוסטרים פיזרנו ברחבי הספרייה. בנוסף, הכנו ציר זמן המתאר את התפתחות הפצת מידע וידע לאורך ההיסטוריה – החל מחותמות הגליל של העת העתיקה ועד הסמארטפון של ימינו."

תודה לצוות הספריה, דפנה, נעה וחן על התערוכה המעניינת!

 

 

בנות תנך מוגבר בשכבת יא, שעסוקות בימים אלה בחלק האמנותי של הפרויקט שמעו ביום שני השבוע שיחה של המשוררת רבקה מרים. רבקה מרים - שכבת יאבשיחה התייחסו למקורות השראה, תהליך כתיבה ויצירה, אתגרים בדרך והאופן בו אפשר לבטא ביצירות את הקול האישי של כל אחת ואחת. השיחה הייתה מאירת עיניים והבנות יצאו עם תובנות לקראת המשך תהליך היצירה שהן עסוקות בו בעצמן.

 

 

מועצת תלמידות עח-עטמועצת התלמידות היוצאת והמועצה הנכנסת בתיכון השתתפו השבוע לפעילות גיבוש ומנהיגות בנאות קדומים. בהבנות למדו על מרכיבי המנהיגות תוך פעילויות שונות כמו קליעה למטרה בחץ וקשת, רעיית עיזים וכבשים ועוד. בסוף כל פעילות קיימו דיון קצר על ערכי המנהיגות שאפשר ללמוד ממנה. הבנות למדו ונהנו מאוד מהיום החוויתי. תודה למורן וליאת שמרכזות את פעילות המועצה לאורך השנה ובהצלחה רבה למועצה הנכנסת!

 

 

 

ביום חמישי, בנות י' יצאו לטיול נוסף עם בית רחל שטראוס והפעם לעין פרת. הקבוצה נהנתה מיום של מזג אוויר מקסים ואווירה מצוינת. תודה ליורם על הארגון והליווי.

 

כיתות ט אירגנו מסיבת קרפ ווופל בלגי במסגרת שיעור צרפתית, שהכינו בעצמם מלווה בפעילויות מגוונות בהנחיית התלמידות ורותי, המורה של שיעור צרפתית - שכבת טהקבוצה. למדנו שיר בצרפתית שהבנות  תירגמו, ניחשנו מילים במשחק איש תלוי ושיחקנו משחק חברה שהבנות המציאו על הפעלים, בניית משפטים בשלילה, צבעים ועוד היה ממש כיף!

 

 

בשבוע הבא

במפגשים נארח את עדי אנגלמן שתדבר על האמנים דני קרוון ודן ריזינגר כפורצי דרך באמנות החזותית הישראלית. מצורפת הזמנה לשיחה ולתערוכה. תודה רבה למאיה ישראל על ארגון השיחה והתערוכה.

 

שבת שלום ומבורכת!