‍‍09.25.2016 // כ״ב אלול תשע״ו

ביום ראשון הגיע נתן ליפשיץ, סטודנט לתרבות צרפתית ואמנות, לשוחח עם בנות הלומדות צרפתית בכיתות ט'-י'. ההרצאה עסקה בשיריו של הזמר הרואנדי-בלגי stromae שרוב שיריו בצרפתית.
השירים עוסקים בנושאים כמו השפעת הרשתות החברתיות על חיי היום יום שלנו, תפקיד האב בחינוך הילדים ועוד. נתן השמיע לנו שירים רבים והבנות שרו ביחד ואפילו ידעו את המילים בעל פה. נמשיך לשיר ולגלות עוד זמרים בשפה הצרפתית בכיתתנו. תודה לרות אילוז, המורה לצרפתית על הבאת השיחה המעניינת לכיתה.

 

ביום שלישי יצאו בנות כתה ט' לסיור של"ח ראשון באיזור הרי ירושלים.
במהלך היום עסקנו בנושאי טבע, מורשת והיסטוריה והשתדלנו לחברם לאווירת הימים האלו, ימי אלול, של אסיף היבול ואסיף המעשים.
את היום פתחנו ביישוב נס-הרים. המסלול כלל ביקור במעיין קטן (עין חוד), מבצר צלבני עם תצפית פנורמית מדהימה (בית עיטאב), נחל מוצף עצי חורש טבעי (נחל המערה) ומערת עטלפים מיוחדת (מערת התאומים).
על אף מזג האוויר החם והמסלול המאתגר – הבנות הלכו יפה מאוד, שיתפו פעולה וחזרו גדושות בחוויות.
תודה לימימה חובב על הליווי ולמאיר כהנא ויורם אלמכיאס מורי השל"ח על ההדרכה.

 

unnamedבימים שלישי ורביעי עברו כיתות י"ב סמינר הכנה ל"שנת המשך" שאחרי סיום השמינית והלאה. בסמינר נחשפו לאפשרויות השונות שבפניהן, לתהליכים שיש לעבור השנה בתחום המיון והבחירה, וקיבלו כלים חשובים להתמודדות עם הבחירות שעומדות בפניהן כנשים דתיות בעולם שבחוץ. כבכל שנה, אנו שמחות על ההזדמנות להפגיש את תלמידות י"ב עם בוגרות שמגיעות לשתף מחוויותיהן האישיות על תהליך הבחירה שעברו ועל המסגרות בהן בחרו לבסוף.

ביום שלישי בערב פגשו ההורים של שכבת יב את עירית טל לערב הסברה מפורט מתוך אמונה בחשיבות שותפותם המלאה של ההורים בתהליך.

השנה הגיעו להשתתף בסמינר כ-12 בנות מבתי ספר שונים בירושלים אשר נושא הגיוס לצה"ל ושנת ההמשך אינו מדובר במוסדות הלימוד שלהן. אנו גאות על כך שהסמינריון המעמיק שאנו מקיימות בנושא מושך אליו גם תלמידות מחוץ לבית הספר. תודה רבה לעירית טל על ארגון סמינריון מושקע וחשוב זה ובהצלחה רבה לכל בנות י"ב!!

 

כיתות י' יצאו ביום רביעי, לסיור במבת חלל בו עוסקים בבנייה ושיגור של לוויינים. הביקור כלל הרצאה ומצגת על לווינים בכלל ועל הלוויינים הישראליים בפרט. הקבוצה סיירה במפעל, ובחדר הבקרה והתקשורת ששומרת על הקשר עם לווינים שנמצאים כעת בחלל וקיבלו הסבר על תהליך הבנייה של הלוויינים החדשים. היה מאוד מעניין ומחדש. תודה שוב לאסתי פשין, חברת הוועד המנהל שיזמה ותיאמה את הביקור ולאיילת שטראוס, המורה לפיזיקה על הליווי של הבנות.

 

אסיפת הורים כללית ומפגש עם המנהלת והמחנכות התקיים ביום שלישי. בערב, שהתקיים כולו באווירה טובה, פגשו ההורים את סופי פפר המנהלת ואת מחנכות הכיתות ובחרו ועד הורים. שנזכה לשנה מוצלחת של עשייה משותפת והנאה!

 

ובשבוע הבא:
יום שלישי ב"מפגשים" נשמע שיחה לקראת ראש השנה מפי הרבנית כרמית פיינטוך העומדת יחד עם הרב בני לאו בראש בית הכנסת "רמבן" בירושלים.

ביום רביעי, ערב אמנות לתלמידות המגמה ביא-יב.

 
מהנעשה בחטיבה
ביום חמישי יצאו כל בנות החטיבה לטיול פתיחת השנה. נקודת ההתחלה היתה במושב עמינדב והמסלול הסתיים במושב אבן ספיר. לאורך הדרך ראינו ואף שכשכנו רגליים במעיינות. את הסיור ליוו מש"ציות משכבת י': אפרת צוברי, ערבה קוטנר, גפן רודגולד ושירה שחם, שהדריכו והפעילו את הבנות לאורך המסלול. היציאה לטבע היתה ברוכה ומרגיעה, מזג האוויר האיר לנו פנים, האווירה היתה נעימה ושמחה. תודה רבה למורי השל"ח מאיר כהנא ויורם אלמכיאס שארגנו והדריכו בטיול, ותודה על הליווי לחפצי, אפרת, ציפי, תהלה ואודליה המחנכות, וכן לשלומית שבות ורחל צור.

 
בשבוע הבא נתפלל שחרית ונאמר סליחות כל החטיבה ביחד בכל הבקרים, יינתנו שיחות לקראת ראש השנה וביום חמישי נקיים יום הכנה לראש השנה. לכיתות ח' יגיעו מתנדבים מארגון "לתת" ויעבירו שיחות בנוגע למצב העוני וחשיבות ההתנדבות.

 

מזל טוב לדוד פרל לרגל נישואיו

 
מזל טוב למשפחת גנאור וקמון לרגל בר המצווה של אופיר

 
שבת שלום!