‍‍02.14.2014 // י״ד אדר א' תשע״ד

*ביום ראשון השבוע, בנות ביולוגיה בכיתות י' שמעו הרצאה מפי ד"ר איריס דרייפוס (אמה של עטר). ד"ר דרייפוס היא רופאת משפחה והיא באה לדבר עם הבנות על מחלות הקשורות למערכת ההובלה- לב, כלי דם וכו', עליה לומדות הבנות. השיחה היתה מרתקת, מסקרנת ועוררה המון עניין ותגובות חיוביות. תודה לראות בן מנחם, המורה לביולוגיה על היוזמה. זה המקום להודות לד"ר דרייפוס בשם המורה ראות ובי"ס על הזמן שהקדישה לכך.

*השבוע במפגשים התכבדנו בנוכחותה של ד"ר רון בלונדר ממכון ויצמן, ששוחחה איתנו על נושא הננוטכנולוגיה, תחום חדש העוסק בשימוש בחומרים בקנה מידה מזערי (ננומטרים) וביישומים שונים של הגילויים החדשים הללו.blonder1

ד"ר בלונדר פתחה בהסבר קצר על הנושא והדגימה לנו עד כמה קטן הוא חלקיק ננו. לאחר מכן התמקדנו בחומר גרפן, חומר דק מאוד וחזק מאוד שנוצר מהפרדת שכבות הגרפיט.  בחלקה השני של ההרצאה, ד"ר בלונדר הסבירה על שימושים שונים שניתן יהיה לעשות בגרפן בעתיד הקרוב ביניהם משחת שיניים מיוחדת, ביגוד שמנקה את עצמו ועוד.. תודה לד"ר בלונדר על ההרצאה המעניינת והמחכימה  ותודה לבתיה יעקבסון ולצוות מדעים על הרעיון והארגון.

שכבת יב' קיימה השבוע פעילויות רבות בנושאים מגוונים:

*ביום שני בערב נפגשו הורי תלמידות כיתה יב' עם שירה ברויאר ועם עירית טל, רכזת "דרך ההמשך". במפגש שמעו על קו בית הספר ואופן העבודה עם הבנות על בחירת דרכן לקראת השנה הבאה והלאה. ההורים גילו מעורבות ורצינות והמפגש היה מועיל ומהנה. שמחנו לארח גם מתעניינים מבתי ספר אחרים שהביעו סיפוק רב והתרשמו מדרך ההתייחסות לנושא חשוב זה בפלך.

*ביום שלישי התקיים "מיני יום עיון בחינוך לחיי משפחה" לכיתה י"ב. השנה באופן מיוחד פוצל הסמינריון בשל חומר הלימוד החדש לבגרות. הרצאה ראשונה הועברה על ידי נועה לאו בכובעה כיועצת הלכה, וההרצאה השניה, שעסקה בסודות ונשיות בשיח על צניעות, הועברה על ידי אוריה מבורך. יישר כוח למורות להלכה יעל ונעה על ארגון הפעילות המוצלחת.

*ביום רביעי יצאה השכבה לקטיף במסגרת ארגון "לקט ישראל" בפרדס אשכוליות בקבוצת שילר. פעילות הלקט הייתה נפלאה, הבנות קטפו פומלות בכמות מספיקה ל-300 משפחות!! האווירה הייתה נהדרת ומיוחדת ובע"ה שכבת י"ב פתחה מסורת חדשה שנמשיך לכל בית הספר. תודה למחנכות שליוו וקטפו גם הן.

את השיעור הפותח בתוכנית דב"ש העבירה גברת חנה פינטו הלומדת בתוכנית ההלכה במדרשת לינדנבאום. השיעור עסק ביחס לתמימות ולביקורתיות בעבודת ה' שלנו.

 

 

תערוכה חדשה בספריה במסגרת הנושא השנתי "האחר". צוות הספרייה הכין לוח שבו יש התייחסות לאנשים הנתפשים על ידי החברה "כאחרים" על לא עוול בכפם. השבוע, תחת הכותרת 'חביב אדם שנברא בצלם' התערוכה עוסקת באנשים בעלי מוגבלויות. מוצגות בו יצירות אמנות וציטוטים מחז"ל ומהתורה המתייחסים לנושא ושיר שנכתב על ידי המשוררת אורית מרטון הסובלת משיתוק מוחין.

בשבוע הבא בתיכון…

יום ראשון, ערב תנ"ך ואמנות יא' (הזמנה מצורפת)

יום שני, מפגשים על תרבות יפן סטודנטים מהאוניברסיטה העברית מהחוג ללימודי מזרח אסיה יעבירו הרצאה על תרבות יפן ולאחר מכן הבנות תבחרנה סדנא (אוריגמי, קנג'י, האשי – לימוד שימוש במקלות אכילה)

יום פתוח מתעניינות לט' ו-י' לשנה"ל תשע"ה

סיור של"ח ט' – תל אביב

יום חמישי, הפקה ביידיש (הזמנה מצורפת)

 

מהנעשה בחטיבה

ביום שלישי יצאו בנות החטיבה ז' ,ח' ובנות שכבה ט' לתחרות אתלטיקה מחוזית בגבעת רם .

מכתות ז' ח' יצאו- עדן אלנה, מעין צוריאלי, רוני סולומון, עדינה איזנטל, שרה קיורר, טליה גוטליב ואסתר נאימרק.

מכתות ט' יצאו- נעה צלניק, נטע חרמץ, רות עשהאל, מטר אריאל, שירה נתן ועדן-לאה הג'ג'.

מזג האוויר היה נוח ונעים והבנות היו חדורות מוטיבציה ורצון להגיע להישגים יפים. הבנות התחרו בקפיצה לגובה, לרוחק, הדיפת כדור ברזל, 80 מ', 800 מ' ומירוץ שליחים.

ולתוצאות…

כתות ז', ח'- הגיעו למקום החמישי בדרוג הקבוצתי מתוך 26 בתי ספר במחוז .

שכבה ט' הגיעו למקום השביעי בדירוג הקבוצתי מתוך 30 ביה"ס במחוז.

הישגים מרשימים הושגו בקפיצה לגובה: רוני סולומון מכתה ז' זכתה במקום ראשון בקפיצה לגובה 1.40.

בהדיפת כדור ברזל הגיעה רוני למקום השני!

הבנות נהנו, נתנו מעצמן והגיעו לתוצאות מרשימות. אנו כבר מתכוננות לקראת תחרות האתלטיקה בגבעת וושינגטון ולמרתון ירושלים שמתקיים בחודש הבא. בהצלחה לכולן ושנזכה לעוד עשייה ספורטיבית ופעילה.

תודה רבה לעדינה כליל החורש על האימונים של הבנות לקראת התחרויות ועל הליווי לאורך היום.

ביום שני יצאו בנות העתודה מכיתות ז' וח' להרצאה מעניינת שניתנה בתיכון בנושא ננו טכנולוגיה מפי דר' רון בלונדר. הן קיבלו הסבר על הנושא, המכשור, ועל פיתוחים חדשניים בתחום ומאד נהנו.

ביום שלישי הבנות שלא עלו לביריה במסגרת בני עקיבא אכלו ארוחת בוקר חגיגית בביה"ס ולאחר מכן נסעו להתנדב בלשכת הרווחה בארמון הנציב. הן עסקו במיון בגדים שנתרמו ע"י חנויות בגדים, כהכנה לחלוקתם לנצרכים. הבנות עבדו במרץ רב, וזכו לתשבחות רבות מהנהלת עמותת "בחסד ובצדק" האחראית על חלוקת הבגדים. לאחר מכן המשיכו הבנות לסיור בסן סימון בהנחיית הילה כהן. היום היה מוצלח, משמעותי ומהנה. תודה למורות שליוו את היום – בתיה, הילה, סוזן ועירית.

ביום רביעי נסעו בנות כיתה ח' להמשך פעילות בנושא אינטראקציה וכוחות במוזיאון המדע. הבנות התנסו בניסויים חווייתיים תוך לימוד חוקי ניוטון. הן נהנו מאד בפעילויות והשתתפו בשמחה ובנועם. בשבוע הבא מתוכננת פעילות שלישית ואחרונה בנושא אותה יעבירו מדריכי המוזיאון בבית הספר.

בשבוע הבא ביום שני יתקיים לבנות ז' "יום אברהם" במסגרת לימודי תורה.

ביום שישי הבא נצא בעז"ה לשבת חטיבה בגבעת וושינגטון, כולנו מצפות ומחכות…

 


שבת שלום ומבורך!