‍‍03.05.2018 // י״ח אדר ב' תשע״ח

 

ערב שבת קודש, פרשת כי תישא שושן פורים תשע"ח

 

ביום א' השתתפו בנות ט' בבוקר של "מוח ואמנות" בסינמטק ירושלים, לרגל שבוע המוח. הפעילות נפתחה בהרצאה של ד"ר ענת פרי בנושא "כיצד אנו מבינים את האחר?" בהרצאה תיארה ד"ר פרי מה קורה במוחנו כאשר אנו רואים אנשים המביעים רגשות שונים. כמו כן, הסבירה את הדרכים השונות בהן ניתן לעקוב אחר פעילות המוח. לסיכום הבהירה שהמוח הוא מערכת גמישה ושביכולתנו לאמן את פעילות המוח ולשנות את הדרך בה אנו מסתכלים על העולם.
אחרי ההרצאה צפו הבנות בסרט "פלא". סרט העוסק בהתמודדות של ילד עם תגובות הסביבה לפניו המעוותות. בסרט מתוארות מערכות יחסים שונות ושלל רגשות הצפים ועולים לאורך הסרט. תודה לאורלי ושרון שליוו את הבנות.

 

ביום ראשון, במסגרת אירועי חודש אדר בחטיבה שארגנה המועצה, צפו הבנות בסרט "זוטרופוליס" (כמובן שהיה גם פופקורן…) תודה רבה לבנות המועצה על שבועיים מלאים בפעילות!

 

התנדבות י שערי צדק - פורים תשעחתמר מי1 יזמה וארגנה פעילות התנדבות בבית החולים "שערי צדק" לקראת פורים. הבנות ביקרו במחלקות שונות חילקו הפתעות והפיצו את שמחת החג! כל הכבוד!

 

כיתה יא1 יצאו ביום ראשון השבוע לצפות בהצגה של All My Sons לאחר שבדיוק סיימו לקרוא אותו בכיתה במסגרת שיעורי אנגלית. הצטרפנו לתיכון "הראל" להצגה של כשעתיים באנגלית – נכנסנו לקצב הדיבור והיה מרתק ומהנה!

 

ערב אנגלית מדוברת – בנות י' ערכו ביום שני ערב לפתיחת תכנית חדשה לאנגלית מדוברת התחלנו עם מסיבה שהבנות הכינו כשהן הגיעו, יחד עם אוכל טעים, קישוטים ומשחקים. ערכנו הרבה שיחות באנגלית יחד עם הצוות ובנות השכבה דוברות האנגלית. היתה חוויה נהדרת והתחלה נפלאה! תודה רבה לשרה, איטה ועירית, מורות האנגלית המשקיעניות.

 

ההכנה לפורים נכחה גם בשיעורי תנ"ך השבוע. הבנות למדו על מקרים של תחפושות בתנ"ך, הכינו ולמדו את המקורות והציגו את הדמויות המחופשות בכיתה. תודה למיכל דיין פורס על הרעיון המקורי.

 

יום שמחת פורים

 

ביום שלישי בבוקר התחילה הפעילות של החטיבה והתיכון במבנה התיכון.
שכבות ט-יא קיימו תפילה משותפת ולאחריה פעילות ומשחק בהובלת מועצת התלמידות. לאחר הפעילות כל כיתה התארגנה לארוחת בוקר ומשלוחי מנות. בהמשך היום יצאו כולן להתנדבויות שכבתיות ברחבי השכונה. כל הכבוד למתנדבות ולצוות שליווה אותן.

 

בנות החטיבה פתחו בתיכון בנתינת משלוחי מנות בכיתות וכן בתצוגת תחפושות חגיגית בה ראינו למה כל בת בחטיבה התחפשה. אחרי כן נסעו לבית ספר תדהר (בית ספר לחינוך מיוחד) שם ארגנו הבנות שוק פורים לתלמידי בית הספר, חלק מהבנות הפעילו את התחנות וחלק ליוו תלמידים. הבנות היו מקסימות והתלמידים נהנו מהשוק.

 

פסטיפלך תשעחעם החזרה מההתנדבות נסעו בנות ט-יא לרמת רחל לצפות בפסטיפלך! שכבת י"ב הפיקה פסטי מצחיק ומושקע. במהלך הפסטי כל שכבה (וגם המחנכות!) הציגו סרטונים שמשקפים את הווי השכבה ובית הספר באופן יצירתי ומשעשע. כל הכבוד לשכבת י"ב – השחקניות, הרקדניות והצוות מאחורי הקלעים על אירוע פורימי ומשמח. תודה לעירית טל על העזרה וליווי הבנות עד לפסטי. תודה גדולה למחנכות אביה ושלומית על התמיכה בשכבה בחודש אדר. פורים שמח ומבדח לכולנו 🙂

 

מזל טוב לשלומית שבות ויהודה שנקולבסקי לרגל נישואיהם!
פורים שמח ושבת שלום!