‍‍09.07.2014 // י״ב אלול תשע״ד

מהנעשה בתיכון

אחרי קיץ קשה ומורכב פתחנו את שנת הלימודים תשע"ה במפגש עם כל התלמידות בחצר בית הספר התיכון. עירית טל הרכזת החברתית, ממלאת מקומה של יערה שבחופשת לידה, יזמה הפנינג ענק של בלונים שקיבלו את פני הבנות בבואן לבית הספר. כל בת הייתה צריכה למצוא את הבלון שלה ולכתוב ברכה יפה לחברתה. baloons

 
לכבוד פתיחת השנה קנינו פינות ישיבה חדשים ויפים לבנות. אנחנו מבקשים מכל הבנות לשמור על הרהיטים החדשים כדי שתוכלנה להמשיך וליהנות מהם גם בעתיד.

 
p3תודה לתמר גנאור על היוזמה להביא אומניות דתיות להציג את יצירותיהן באולם הכניסה לבית הספר. בגלריה החדשה שלנו מוצגות בתערוכת "מעגלים" עבודותיהן של אביגיל פריד, חני כהן זדה, רננה שלמון, אילה קמון, יעל שמעוני, מיכל הלוי וגם שתי תלמידות פלך – אפרת קדרי והדר ליימן מציגות את יצירותיהן. ניתן לראות את היצירות גם באתר פלך. כולם מוזמנים לבוא ולהנות.

 
אנו מאחלים לכל התלמידות ולצוות המורים שנת לימודים פוריה ומשמעותית!

 
המשלחת לפולין: בנות המשלחת לפולין של שכבת יב' יצאה ביום שלישי לפנות בוקר למסע והן תשובנה ביום שלישי הבא. ארזה ורהפטיג היא מרכזת המשלחת ודבוירה המורה ליידיש ועדה המורה להסטוריה מלוות את הבנות במסע. לקראת שבת שלחו הבנות את המכתב הבא המתאר קצת ממה שהן עברו בשבוע האחרון:

 
בנות פלך היקרות,
אנחנו נמצאות כבר שלושה ימים בפולין.
הספקנו להיות באתרים רבים שבהם ראינו את התרבות של יהודי אירופה לפני מלחמת העולם השנייה. בכל אתר שביקרנו הייתה התרגשות גדולה בקרב הבנות. בבית הכנסת בעיירה טיקוצין, בישיבת חכמי לובלין ובקברו של רבי אלימלך מליזענסק פתחנו בריקודים ושירה והייתה שמחה גדולה. הרגשנו גאווה לשוב ולהיות נציגות בית הספר דווקא  בפולין, שבה נכחדה תרבותם של היהודים שחיו בה.
לא כל החוויות היו שמחות וחלקן היו קשות ועצובות מאוד. למרות הניצחון שלנו בתור העם היהודי, ברגעים מסויימים הרגשנו את הכאב והאובדן של העם שלנו. אתמול נפגשנו עם נוער פולני ושם העברנו מצגת על ארצנו הקטנטונת והיפה. היה מפגש מעניין ושמח שבו לימדנו אותם שירים כמו ״הבה נגילה הבה״ וכד׳. כמובן שגם הם לימדו אותנו שירים מסורתיים שלהם בפולנית. פרשת השבוע השבת היא ״כי תצא״ פרשה זו מתקשרת מאוד לכל נושא השואה.  הפרשה עוסקת בחוקים בעלי אופי הומני ומצווה על כל אדם לנהוג בכבוד לזולתו.  בתקופת השואה חוקים אלו כלל לא היו רלוונטיים ואף נמחקו ממוסריותו של האדם. ולכן חובתנו בתור העם היהודי, היא להפיץ את אהבת האדם, כבוד האדם בקרב העולם כולו ולהיות אור לגויים.
אנחנו ממש מקוות שהצלחתן לשרוד בלעדינו ושהשבוע הראשון ללימודים שלכן עבר בשמחה ובשלום
אוהבות המון, שמיניתשע״ה

 
המסע בארץ: בנות יב' שבחרו שלא לצאת לפולין תצאנה ביום ראשון לשלושה ימי של המסע בארץ בהדרכתו של יורם אלמכיאס. הבנות תבקרנה באתרים מרכזיים בסיפור ההעפלה של שארית הפליטה לארץ ואף יפגשו עם עדים למעשים המרתקים שהתרחשו בארץ ושהובילו להקמת המדינה.

 
*חולצות בית ספר הגיעו היום וחולקו לתלמידות שהזמינו במהלך הקיץ.

 
מהנעשה בחטיבה
baloons2את השנה פתחנו באחר צהרים משותף ומלא בבלונים צבעוניים ושמחים. המחנכות פגשו את הבנות והאווירה היתה נעימה ושמחה.
ביום שלישי התחלנו את הלימודים הסדירים וכמובן שבמהלך השבוע המחנכות דיברו עם הבנות על מאורעות הקיץ ועל האופן שבו כל בת חוותה את מבצע "צוק איתן". בנות כתה ז' התרגלו למערכת מורכבת ונדודים בין חדרים וקבוצות לימוד שונות, ובנות כתה ח' כבר  מכירות ומרגישות בטוחות.

 
ביום חמישי התאספנו לראשונה השנה ל"כינוס" השבועי בגג. דיברנו על פרשת השבוע והודינו לבנות שעזרו בצורה משמעותית לפייגי במהלך החופשה! בנות המועצה מכיתה ח' הקריאו תקנון חטיבה חגיגי שיישמר במהלך השבוע הבא וכולל פעילויות כגון משחק כדורגל רב שכבתי ועוד, שמביאים לקירוב לבבות בין השכבות ולאווירה טובה ונעימה בביה"ס. ישר כח לבנות המועצה על הרעיון!

 

 

בהמשך היום גם ערכנו "טעימות" לקבוצות המצוינות המוצעות לבנות ולכולן הייתה הזדמנות להכיר את התחומים המגוונים והמורות המלמדות אותם. ביום ראשון תגיש כל בת את בקשתה למצוינות שבה היא מבקשת ללמוד. לבנות כתה ח' הוצעה אופציה נוספת של לימודי מדעי הרוח רב תחומיים.

 

 

מזל טוב מעומק הלב לשרי ישי ולאודליה קניזו לרגל אירוסיהן! כולנו משתתפות בשמחתן!

 

ביום שני תתקיים בעז"ה אסיפת הורים כללית בחטיבה, לשם מפגש והצגת תכניותינו לשנה הקרובה ולשיחה עם המחנכות. נשמח מאד לראותכם.

 
שבת שלום ומבורך!