‍‍03.12.2015 // כ״א אדר ב' תשע״ה

ביום שני במפגשים עסקנו ביפן – אירחנו סטודנטים שלומדים לימודי המזרח הרחוק באוניברסיטה העברית, שחזרו אלינו זו השנה השניה. הם פתחו בהרצאה מרתקת על המורכבות היסודית המתקיימת ביפן: חידוש מול מסורת ,קידמה מול שימור. בהרצאה הציגו כיוונים שונים המציגים את המורכבות הזו: ערים מול כפרים, תחבורה מגוונת, אורח חיים, מקצועות, חיי משפחה ועוד. לאחר ההרצאה התקיימו שלוש סדנאות לבחירת התלמידות: כתיבה בכתב סימנים, אוריגמי: קיפולי נייר ושימוש במקלות אכילה: צ'ופסטיקס. הפעילות כולה היתה מלמדת ומהנה כאחד!

ביום שלישי התקיים יום שמחת פורים – תלמידות כיתות ט' ארגנו והפעילו שוק פורים בבית ספר תדהר. בזכות הבנות, תלמידי בית הספר נהנו מתחנות כמו איפור, גילוח בלונים, באולינג, מגדת עתידות, מירוץ מכשולים ועוד. תלמידות כיתות י' שפתחו את היום בבית האבות "עידן הזהב", שם שימחו את הקשישים לקראת פורים, הצטרפו לבנות ט' וליוו את הילדים בתחנות השונות ונהנו ביחד איתם. כל הכבוד לכל התלמידות על תרומה משמעותית לילדי בית הספר! תודה למחנכות ולמורים מיכאל, אסתר, דבוירה ורות על הליווי של הבנות.
יישר כח לתלמידות כיתות ט' האחראיות: נעמה, הלל, נעה ועדי על ההכנות, התכנון והביצוע של שוק הפורים ולתלמידות כיתות י' חן פוזנר ונוהר זעפרני על ארגון ההתנדבות בעידן הזהב.

כיתות יא' חגגו במסיבת פורים שכבתית בבית הספר. יישר כוח לתלמידות כיתות יא' הדר רוזנטל ושירה רוזנשטיין על הפעילות השכבתית.

לאחר פעילויות הבוקר, נסעו כולן לרמת רחל, לפסטיפלך בהובלת שכבת יב'. בנות יב' הרימו הפקה מדהימה לכל תלמידות בית הספר והצוות החינוכי. ההופעה היתה מגוונת וכללה סרטונים מצוינים שנתנו את הזווית שלהן לנעשה בבית הספר ומגוון ריקודים בסגנונות שונים. כל הקטעים היו ברמת גימור מוקפדת מכל בחינה שהיא ועם הומור טוב ובריא לכולנו! הופעות השכבות גן הן היו טובות. כל הכבוד לכל בנות יב' ולבנות השכבות שהשקיעו והביאו לאירוע מקסים! יישר כח לשכבת יב' על הפסטי המצוין ועל אירועי חודש אדר כולם שהכניסו רוח רעננה וטובה למסדרונות בית הספר!

בשבוע הבא בתיכון…

יום רביעי יום מתמטיקה
יום חמישי, מונולוגים בתיאטרון לשכבת יא'
יום שישי, מרתון ירושלים – אין לימודים. בהצלחה לרצות!!


מהנעשה בחטיבה

ביום ראשון יצאו בנות כיתות ח' אל הגנים השכנים כדי לשמח את הילדים בשוק פורים. זו הפעילות השלישית שהבנות עורכות השנה עם ילדי הגנים, אשר כבר מכירים אותן ומצפים לבוא "האחיות הגדולות". התחנות הוכנו מבעוד מועד, האווירה היתה שמחה ועליזה, וכולם שמחו לקלוע למטרה, לזכות בפרסים ועוד כהנה וכהנה. אנחנו שמחות מאוד על שיתוף הפעולה עם שני הגנים ועל ההזדמנות לתרום מעט לקהילה שסביבנו.

 

 

ביום ראשון קיימו בנות ח' "יום פיג'מות" וביום שני קיימו אותו בנות ז'. כולן הגיעו בלבוש מתאים עם פיג'מות לרגל חודש אדר. הבנות אמנם לבשו בגדי שינה אך הייתה אנרגיה רבה באוויר מה שלא איפשר כל מנוחה או תנומה….

 

 

תמונה (18)

בנות ח' מתנדבות ב"יד אליעזר"

ביום שני בילו חלק גדול מבנות שכבה ח' בטיול המסורתי של בני עקיבא לביריה. עם שאר בנות השכבה ניצלנו את ההזדמנות לעשייה חיובית לקראת פורים. התחלנו את היום בסיור באתרים הקשורים לציונות באזור גבעת רם – מנורת הכנסת, בית הקברות הנסתר של הרוגים ממלחמת העצמאות, אנדרטת אלנבי בשכונת רוממה ועוד. גילינו ממש "מתחת לאף" מקומות בעלי משמעות אשר ממעטים להגיע אליהם. בסיום הסיור הגענו אל מפעל החסד יד אליעזר, שם ארזנו במהירות שיא חבילות רבות של מזון ומצרכים. הבנות עבדו בשמחה, ביעילות ובמרץ ועוררו את התפעלותם של אנשי יד אליעזר המנוסים. תודה רבה ליורם אלמכיאס המורה לשל"ח על ההדרכה המעניינת, הסיפורים וההסברים, על ההשארות עם הבנות בתום הסיור לטובת אריזת חבילות המזון, ובכלל – על ההיענות לארגון הסיור כולו. תודה רבה לאפרת ותהלה על כך שיזמו יום זה ועל שליוו את הבנות לאורכו.

 

 

תמונה (8)

בנות החטיבה חוגגות פורים

ביום שלישי התקיימה מסיבת הפורים המסורתית. הבנות באו בתחפושות נהדרות, מושקעות, מקוריות ובעיקר משמחות! לאחר התפילה (בה זוג קאפקייקס היו החזניות…) ערכנו תצוגת תחפושות לפי נושאים (חיות, דמויות מספרים, בעלי מקצוע, בנות תרבויות שונות וכו'). בהמשך הציגה כל כיתה מערכון, המערכונים היו מאד יפים, מצחיקים ובטוב טעם. גם המורות לא טמנו ידן בצלחת והכינו מערכון ושיר לשמחת כולם. בתום המערכונים התקיים חידון אינטרנטי שהכינו נציגות מכל השכבות. בחידון היו שאלות הומוריסטיות (ותשובות הומוריסטיות כמובן) בענייני החטיבה. היה מקסים ומשעשע – תמיד נחמד לכולנו לצחוק על עצמנו. מיד לאחר מכן היתה הרקדה מלאת שמחה ואנרגיה עם המרקידה רבקה עדינה שהביאה אביזרים כיפיים ובובת ר' נחמן ענקית. בתום ההרקדה חולק העיתון הבית ספרי – כל הכבוד לבנות המערכת ולכותבות. סיימנו את היום בחשיפה של הגמד והענק וכל בת גילתה מי פינקה אותה במשך שבועיים ונתנה לה משלוח מנות… על ארגון היום כולו ישר כח לכל הבנות, למחנכות ולפייגי!

שמח פורים ושלום שבת!