‍‍10.26.2015 // י״ג חשון תשע״ו

מאירועי השבוע בתיכון
shomerכחלק מיוזמה של מועצת הנוער בירושלים, בתי ספר ברחבי העיר ציינו את יום המאבטח והביעו את הערכתם לאנשים שעומדים בשער ודואגים לביטחון כולנו. בתיכון קישטו את העמדה של השומר, מקסים, והעניקו לו שי. כל הכבוד על היוזמה החשובה ולהתגייסות. תמיד, ובמיוחד בימים אלה, אנו מודים למאבטח על הדאגה, העירנות והאחריות.
ביום שלישי הגיע מנש הס, אביהן של עינב ושירה מיב', לשוחח עם הבנות במפגשים, לקראת הפלכיאדה.
מנש סיפר על השתתפותו בתחרות איש הברזל ובעיקר דיבר על פיתוח חוסן פנימי אל מול אתגרים וקושי. תודה רבה למנש על השיחה המרעננת שנתנה לכולן חומר חדש למחשבה לקראת יום הספורט הבית ספרי.
השבוע, קיימנו לראשונה את תכנית "היפוך התפילה", בנסיון "לשבור את השגרה" הקורית לעיתים בתפילת הקבע ולהגיע לתפילה משמעותית. לאחר ברכות השחר בכיתות התקיים השיעור הראשון במערכת ולאחריו התקיימו שיחות פתיחה לתפילה שהעבירו מורי הבוקר השונים. הבנות יכלו לבחור בין לימוד ניגון, שיח על פנימיות ותפילה, שיחה על הקושי להתפלל, סדנה קצרה של ביאור תפילה, לימוד חסידי או לבחור להתפלל ביחידות. לאחר הפתיחה התפללו את שארית התפילה. תודה רבה לעדה, דבינה, יערה, יעל תנעמי, יעל אליאסף, נעמה ואביה שהשתתפו והביאו זוויות מעניינות על התפילה. אנו מקווים שניסוי זה ימשיך ויסייע לתלמידות למצוא את החיבור שלהן לתפילה.

 

מגמת ביולוגיה ביא' יצאה השבוע לסיור לאזור קיסריה. תודה לאסתר על היוזמה והליווי.

 

pelechiadaהפלכיאדה לזכרה של בוגרת בית הספר, חגית צדוק ז"ל, התקיימה ביום חמישי. השנה קיימנו את התחרויות בבית הנוער העברי. במהלך היום התקיימו תחרויות שונות בין הבנות, השכבות התחלקו בין הקבוצות האדומה והכחולה. הרקדה, משחק מחניים והכנת ארוחת בוקר מזינה וטעימה הן רק חלק מהפעילויות שהתקיימו. כל הכבוד לכל המתמודדות וברכות לקבוצה האדומה המנצחת! תודה גדולה למורות לחינוך גופני, עדינה, מורן ושירה על ארגון יום מהנה וחוויתי עבור הבנות.
בשבוע הבא בתיכון…
יום הזיכרון ליצחק רבין. יתקיים טקס וסדנאות בהובלת שכבת יא'

 

מהנעשה בחטיבה

 

ביום ראשון התקיימה פעילות "קירוב לבבות בין ז' לח'" שיזמה מועצת התלמידות. המטרה היתה שבנות השכבות השונות יכירו מעט יותר זו את זו ולכן קיימו משחקי היכרות מגוונים ומשמחים.

 

ביום שלישי ז' חשוון שחל השבוע התחלנו לומר בתפילה את ברכת "ותן טל ומטר לברכה" ולרגל כך חילקו בנות המועצה תה חם ועוגיות לכל התלמידות בליווי פתק עם איחול לחורף גשום ובריא.

 

תודה רבה לבנות המועצה על פעילויותיהן ויוזמותיהן!

 

ביום רביעי הוכרז בארץ "יום הוקרה למאבטח" לאור המצב הבטחוני ולעבודתם הערב של המאבטחים. אליאורה מכיתה ז דאגה להבאת ממתקים ובלונים לעקיבא המאבטח שלנו. תודה רבה לעקיבא על השמירה עלינו ולאליאורה ולבנות על הצ'ופרים!

cell phone 2
במהלך השבוע צפתה כל כיתה בסרט התחקיר של דנה וייס "מנותקים" כחלק מתהליך פיתוח המודעות שלנו לנושא המכשירים הסלולריים ומקומם בחיינו, ולקראת "יום ללא פלאפונים" עליו סיפרנו בשבועות הקודמים. (גם אתם ההורים יכולים לצפות בסרט, ניתן למצאו באינטרנט בצפייה ישירה).

 

בנות כיתה ח' קיבלו השבוע חיסונים ועמדו בהם בכבוד! בריאות רבה.