‍‍04.17.2016 // ט׳ ניסן תשע״ו

ביום ראשון שמחנו לראות הורים רבים באסיפת ההורים האחרונה לשנה זו. במהלך האסיפה מכרו תלמידות החטיבה קאפקייקס מאפה ידיהן כשהכנסותיהם יעברו לארגון עוף קדימה עמותה –
ע"ש רס"ן יוחאי ג'וחא קלנגל וכן נמכרו חולצות של "בשביל מישהו" וההכנסות יועברו לסיוע לניצולי שואה. תודה לפייגי על ארגון המכירה ולכל הבנות, ההורים והמורים שתרמו.
נשארו חולצות של בשביל מישהו, שהן גם חולצות תלבושת. לקראת הקיץ, מוזמנות לפנות לעינב, טל או עידית ולהזמין.

 
כיתות י"א י"ב קיבלו ביום שלישי גליונות הערכה, אחרונות לשנה זו. בהצלחה לכולן בתקופת המתכונות – והבגרויות שתחל אחרי פסח!

 
במסגרת מפגשים פגשנו את הגב' סבינה שביד שהעבירה לנו שעור באמנות בנושא הגדות פסח מעוטרות. בשיחה המעניינת, ראינו כיצד בכל דור, ציירי ההגדה משלבים את ההווה ומספרים את סיפוריהם האישיים והקהילתיים דרך עיטורי הטקסט המסורתי. תודה לסבינה על המפגש המיוחד!

 
מגמת היסטוריה בכיתה י"ב ביקרה השבוע במרכז האמריקאי של שגרירות ארה"ב שנמצאת ברח' קרן היסוד. בהרצאה שעסקה בנושא קבלת האחר וזכויות אדם בראי ההיסטוריה האמריקאית הן שמעו על ההיסטוריה של גזענות ועבדות. בסדנה חוויתית לאחר ההרצאה, הן שמעו שירי מחאה מימי העבדות ועד ימינו ושוחחו על מקומה של המוזיקה ככלי לשינוי חברתי. הבנות התעניינו ונהנו מההזדמנות להעמיק בחומר שהן לומדות לקראת הבגרות.
תודה לעדה, מורת המגמה, על היוזמה!

 
בשבוע הבא בתיכון…
חופשת פסח!

 
מהנעשה בחטיבה
ביום שלישי קיימנו בחטיבה יום הכנה לפסח, ההכנה היתה גם רוחנית וגם מעשית …את היום פתחה חנה גודינגר – דריפוס בשיחה. חנה דיברה על משמעות שונה ומעניינת למילה "פסח" ועל הקשר בין עם ישראל וה' שנוצר ערב היציאה ממצרים. תודה רבה לחנה על שיחה מעניינת מאד . בהמשך היום בחרה כל בת שתי יחידות לימוד (אחת חוויתית ואחת לימודית) מתוך שש סדנאות שעסקו בפסח מזוויות שונות. תודה רבה למחנכות אודליה, חפצי, עדי ואפרת, למיכל פינסקי המורה לקולנוע ולמיכל רגב המורה לביולוגיה.

את החלק העיוני סיימנו בכינוס פרידה לפני החג בו רחל דיברה על החשיבות שבהפיכת ההגדה וסיפור יציאת מצרים לרלוונטית לנו, כמו שעשו היהודים בכל דור ודור, "בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים ".

 
לאחר החלק העיוני עברנו למעשי וכולן קירצפו וניקו את כיתותיהן והשטחים הציבוריים, בסוף היום החטיבה הבריקה ממש! ישר כח לבנות שהפגינו כישורי ניקוי מרשימים. אנו בטוחות שתוכלו להנות מהם גם בבית … במהלך היום הזכרנו לבנות כי הן לא "עושות טובה" ו"עוזרות בבית" אלא הן שותפות לעבודות בבית מתוך חובת מי שחיה בבית ונהנית מכל מה שיש בו. בבית מתקיימת שותפות של משפחה ולכן עליהן לקחת חלק בהכנות לחג .

 
בברכת חג כשר ושמח ואביב נעים!