‍‍12.12.2018 // ד׳ טבת תשע״ט
ביום ראשון, יצאו כל בנות החטיבה לטיול לכבוד חנוכה בפארק קנדה. הסיור נסוב סביב סיפור מרד החשמונאים שהתקיים באזור. מזג האוויר האיר לנו פנים וכן זכינו לראות את הפריחה החורפית. תודה רבה ליורם על ארגון הטיול וכן למדריכים ולמדריכות שהדריכו וכמובן למחנכות החטיבה ולחיה המורה לאומנות שליוו את הטיול.
ביום ראשון התקיים המפגש השני של פרויקט לימודי השל"ח המשותף לקבוצת בנות משכבת י' ולתלמידי בית רחל שטראוס. הבנות אירחו אצלנו את התלמידים העמיתים ויצרו יחד חנוכיות מחימר תוך שיחה ערה והיכרות שהולכת ומעמיקה. המפגש היה מהנה ביותר וכולם כבר מחכים בקוצר רוח לטיול המשותף הראשון שיתקיים אחרי חנוכה!
ביום שני, נר ראשון של חנוכה, פתחנו את הבוקר בתפילה חגיגית והלל עם בנות החטיבה והתיכון וקינחנו בסופגניות חמות ומתוקות.
משם בנות החטיבה השתתפו ב"מירוץ ללפיד" – הן עברו בין תחנות שונות ובהן משימות הקשורות לחנוכה במגוון תחומי דעת – תושב"ע, גיאוגרפיה, ספורט, פיזיקה, מתמטיקה, כימיה ועוד. היה משמח לראות את הבנות נרתמות, לומדות ונהנות, תודה לכל המורות שהפעילו את התחנות-מריט, שיראל, דליה,רננה,מיכל, פייגי, תהילה, עדינה, יונית, עדי ותמי.
שכבת ז יצאו  לפעילות לכבוד חנוכה בגנים הסמוכים לחטיבה. הן הציגו בפני הילדים הצגה קצרה שהכינו על מר מערוך וגברת קרש ולאחר מכן הכינו אתם יצירה. כולם נהנו מאד.
תודה לעדי, אורלי, שיראל, תהילה ויונית שליוו את הבנות בגנים.
בסוף היום התכנסו הבנות לפעילות כיתתית. כיתה ז2 עסקה עם יונית במטפורה של הנר כנתינה. העלנו סיטואציות חברתיות של נתינה שיש בה הפסד, כמו דברים חומריים דרך נתינה שאין בה הפסד לנותן כמו אהבה והתחשבות. בכיתה ז1 למדו הבנות עם רחל את הפיוט המפורסם "מעוז צור". הבנות למדו על תקופת חיבורו, פיענחו את המילים והביטויים ועמדו על המשמעות הרעיונית שלו.
התנדבויות שכבה ח' יצאו לאריזת מזון ביד אליעזר ובעמותת תכלית, הבנות עבדו במרץ והספיקו המון, נראה שהייתה תחושה טובה של נתינה ועשייה, תודה לדליה, רננה, מיכל ועדינה שליוו להתנדבויות.
הרבנית אסתר פישר - לימוד חנוכהתלמידות התיכון יצאו להתנדבויות כיתתיות ברחבי השכונה. במסגרת פעילות זו, כל כיתה מאמצת מוסד קבוע אליו תגיע בערבי חג, על מנת ליצור קשר מתמשך ומשמעותי. בין המוסדות בהם פעלו הבנות: בי"ס לחינוך מיוחד 'בן יהודה', מפעל 'שק"ל', החנות החברתית 'הבוידעם', מועדון יום לקשישים 'אהבת רבקה', ועוד. התלמידות הפגינו רצינות ורגישות וזכו למחמאות מצד הצוותים המלווים. נשתדל להמשיך ולהוסיף אור!
ביום שני הגיעה הרבנית אסתר פישר, ראש מדרשת עין הנציב, ללמוד עם בנות התיכון לקראת חנוכה. אסתר חשפה אותנו למהפכת הפלורליזם ביהדות, כאשר המחלוקת הראשונה היתה סביב חג החנוכה. תודה רבה לאסתר על השיחה המעניינת, ההתעסקות בנושא לא מוכר בחנוכה והמסרים החשובים לחיים.
ביום שלישי הגיעה לסיומה תכנית האוסטרליות שאירחנו בבית הספר בחודש האחרון. לכבוד סיום התכנית, נסעו המארחות משכבת י' ליום פעילות ODT מיוחד וקינחו בארוחת פרידה חגיגית. תודה רבה למשפחות המארחות, למורים שהכניסו את התלמידות האוסטרליות לכיתותיהם וכמובן לתלמידות שכבת י' שקיבלו אותן בחום ובאהבה.
ביום שלישי שעבר, תלמידות כיתה ז' בקבוצת דוברות האנגלית החלו בהצגת הפרויקטים התיעודיים שלהן, בהשארת הלימוד על שבט הדינקה כחלק מקריאת הרומן A Long Walk to Water. לאחר קריאת הספר ולמידה על העימות בסודן, צפו הבנות בסרטון של נשיונל ג'יאוגרפיק על שבט הדינקה. התלמידות היו מרותקות ולמדו על הרבה מסורות ייחודיות של השבט. המשימה שלהן לאחר הלימוד הייתה לבחור חברה או תרבות שאינן מכירות וליצור מצגת או סרטון תיעודי. הנושאים כללו קלטים, אצטקים, אינקה ובדואים. תודה לסוזן על הלימוד החווייתי והמחדש!
סיור במחלקת גסטרו שערי צדק - שכבת יבעקבות לימוד מערכת העיכול בשכבת י' במסגרת שיעורי ביולוגיה, ביום חמישי שעבר ביקרו התלמידות במחלקת ילדים בשערי צדק ובהדרכת דר רפי לב ציון נחשפו למחלות הקשורות למערכת העיכול וראו מקרוב כיצד מבצעים בדיקות גסטרו וקולונוסקופיה. תודה לרעות חזן על היוזמה לסיור שמחבר בין הנלמד בכיתה עם דוגמאות מוחשיות.
שבת שלום וחנוכה שמח!