‍‍02.12.2015 // כ״ג שבט תשע״ה

ביום רביעי יצאה נבחרת בית הספר באתלטיקה קלה מכיתות ז-ט לתחרות בגבעת וושינגטון. הבנות התחרו בריצות וקפיצות והאווירה היתה נהדרת, זאת למרות הגשם החזק שירד לקראת סוף היום וביטל את התחרות האחרונה – מירוץ השליחים. כל הכבוד לנועה פישר מכיתה ט' על זכייתה במקום השלישי בקפיצה למרחק, ולעינב גורלין, דינה יודבורובסקי, מיתר אחיטוב, הדס גרושקו, רוני לנדס, עדינה אייזנטל ברקוביץ, נעה סמט, מעין צוריאלי, אליענה לייסנר ונעם תבור מכיתה ט' על השתתפותן. מכיתות ז-ח השתתפו אליה פרידמן, טליה גוטליב, איריס צרנקו גורין, אודליה פיצחדזה, צופי ג'מאל, תהילה ברוכי, כרמל מאלי, אסתר ניאמרק וענאל סליה- כל הכבוד! הנבחרת כבר מתכוננת לתחרות הבאה שתתקיים בגבעת רם בעוד שלושה שבועות, בהצלחה!

ביום ראשון יצאו תלמידות שכבת י' לסיור בדרום תל אביב במסגרת פרויקט "מעורבות חברתית". מדריכות מארגון  פסיפס הדריכו והסבירו על האוכלוסיות השונות המתגוררות באזור – מבקשי מקלט, עובדים זרים והתושבים המקומיים. הבנות נחשפו למורכבות המוסרית והחברתית של תופעה זו.

*במפגשים פתחנו השבוע את נושא הבחירות הקרבות. יערה שוחחה עם הבנות על מהות הבחירות – הזדמנות לעם לומר את דברו ולעצב את החיים העתידיים במדינה, על האופן בו הן מתבצעות ועל ההשלכות השונות של מערכת בחירות. דיברנו על שיטת הבחירה, על המתח הקיים בישראל בין ייצוג ליציבות, על אחוז החסימה ועל העלאתו, על הרכבת הממשלה ועוד. בהמשך נלמד ונכיר את המפלגות השונות; מה המצע שלהן, במה הן עסקו בכנסת האחרונה, הצעות חוק מרכזיות ועוד. בשבועות הקרובים יגיעו, ב"ה חברי כנסת מרכזיים ממפלגות שונות לדבר עם הבנות, להציג את עצמם ואת עשייתם הפוליטית ואת מצע המפלגה בה הם חברים. לפני הבחירות, נקיים מדגם בית ספרי.

*ביום רביעי צוין יום השנה ה-60 לתלייתם של שני עולי הגרדום סא"ל ד"ר משה מרזוק וסא"ל משה עזר במצרים. השניים היו קורבנותיה של פרשת 'העסק הביש' שהסעירה את מדינת ישראל הצעירה. בשבוע שעבר שמעו תלמידות כיתות ט' את הרצאתו של פרופ' נחם אילן, העומד בראש הקרן להנצחת קדושי קהיר ולמדו אודות הפרשה ועל התהליך הארוך והמפרך להעלאת גופותיהם ארצה, יחס המדינה אל הפרשה ועוד, ההרצאה היתה מרתקת. השבוע יצאו נציגות מכיתה ט' להשתתף באזכרה בהר הרצל. יחד איתם השתתפו כ-300 צעירים מבתי ספר רבים, מכינות קדם צבאיות, נציגי תנועות הנוער ועוד. האזכרה היתה מרגשת מאוד לתלמידות ולבני המשפחות ששמחו מאוד על רגישותו של הדור הצעיר ועל הרצון לזכור, להבין ולהעביר את המידע הלאה. יישר כח לנחם, על המשימה האישית שלקח על עצמו – לחשוף את הנוער לאירוע משמעותי זה. מצ״ב קישור לסיקור האזכרה ביום רביעי: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/291997
*השיעור הפותח בדב"ש הועבר ע"י תהילה שפר, שהיא ממקימות הבית לשותפות יהודית. תהילה דיברה על פירוד ואחדות ביהדות, מפרקים א-ב בבראשית ועד לשמיטה. בשבוע הבא נקיים בע"ה סדר ט"ו בשבט.

בשבוע הבא בתיכון…

ביום ראשון יתקיים ערב אסטרונומיה בתיכון

ביום שני, מפגשים ט-י הכנה לבחירות

יא-יב יצפו בהצגה "הערב היפה בחיי"
מהנעשה בחטיבה

ביום שני, במסגרת "שבוע החלל"  הצטרפו בנות העתודה של כתה ח' לבנות העתודה של ט' והשתתפו בשיעור מקוון על הירח. את השיעור העבירו מהנדס ומהנדסת בתכנית spaceIL הישראלית, העוסקת בבניית רובוט שישוגר לירח. היה  מעניין מאד!

ביום רביעי יצאו בנות נבחרת אתלטיקה לתחרות בגבעת וושינגטון, כל הכבוד לבנות החטיבה בנבחרת האתלטיקה שלקחו חלק בתחרויות: טליה גוטליב, איריס צ'רנקו, אודליה פיצ'חדזה, צופיה ג'מאל, תהילה ברוכי, אליה פרידמן, כרמל מאלי, אסתר ניאמרק וענאל סליה. בהצלחה בתחרויות הבאות!

לכל מי שהיה במתח במהלך השבוע, אנו שמחות לבשר כי ביום רביעי הסתיים המשפט (השני) של הורדוס בכיתה ח' 2 עם גזר דין קצת מקל בשל אי שפיות בחלק מהמעשים שעשה.

ערב אמהות ובנות - חטב תשעהSביום חמישי התקיים ערב אמהות ובנות לשכבת ח'. הערב היה מקסים, האמהות והבנות שיתפו פעולה במשחק ובסדנאות השונות והאווירה היתה נעימה מאד. תודה רבה למחנכות אפרת גל ותהילה אקריש, לטל היועצת, למעבירות הסדנאות: חבצלת לואיס חן, הוד-יה קופ חנונה, שרון ברנשטיין ומיכל פינסקי, ולאמהות שדאגו לכיבוד נעמי שטאל, אביטל דויטש-גרוסברג ובת ציון שומן.


משתתפים בצערה של משפחת שילון על נפילת קרוב משפחתם יוחאי קלנגל

מזל טוב לדפנה שכטר ומשפחתה על הולדת הבת!

 

שבת שלום ומבורכת!