‍‍02.12.2018 // כ״ז שבט תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת משפטים

 

 

 

בנות עתודה ט' ציינו את שבוע העתודה בהרצאה שעסקה בשילוב נשים בתעשיית ההיי-טק.

גב' שרית שווימר מאינטל דיברה על האתגר האינטלקטואלי והסביבה האנושית הסימפטית שהיא מוצאת בעבודתה.

היא דיברה על טכנולוגית העתיד, ובפרט על הרכב האוטונומי, סיפרה שאינטל השקיעה כסף רב בקניית חברת מובילאיי הישראלית כדי להיות מובילה בתחום פיתוח הרכבים הללו. לאחר מכן הסבירה שהדרך להיי טק עוברת בלמידת פיזיקה ומתמטיקה ברמה גבוהה בתיכון ובאוניברסיטה, ונתנה דוגמא כיצד חשיבה אנליטית מתמטית מסייעת בפיתרון בעיה טכנולוגית. ההרצאה הייתה מעניינת והבנות נהנו מאד.

 

 

ביום ראשון יצאה קבוצת מצויינות של'ח של כתה ח' לסיור בעקבות הרכבת הראשונה לירושלים. הבנות עקבו אחר התפתחות המסילה והרכבת הראשונה על פי משימות דרך ופרטי מידע לאורך המסילה עד ל'מתחם התחנה'. את הסיור קינחנו בתצפית מרהיבה מגבעת התנ"ך לאור שקיעה. תודה לבנות על שיתוף הפעולה וליורם על ההובלה.

 

 

מגמת ספרות בבית שי עגנוןSמגמת ספרות בשכבת י-יא יצאה לבית עגנון כחלק מתכנית הלימודים של כתביו. הבנות נהנו מסיור עצמאי במוזיאון, לאחר מכן התאספנו על גג ביתו של עגנון שם השתתפו הבנות בסדנת כתיבה שהונחתה על ידי מדריכה מהמקום. תודה לאסתר בנדהיים, מורת המגמה על היוזמה והליווי.

 

 

ביום שלישי יצאו נבחרת האתלטיקה של כיתות ז-ט לתחרות אתלטיקה באצטדיון הדר יוסף בתל אביב. התלמידות רצו, קפצו, הדפו והתחרו בכבוד בשאר בתי הספר של המחוז. כל הכבוד לתלמידות המתחרות על הישגים יפים!

 

 

יב1 הגיעו השבוע לערב שכולו אנגלית (וגם אוכל) בבית של המורה שרה ריבץ לקראת הבגרות בעל פה; הבנות דברו אנגלית במשך שעתיים עם מתנדבים וחברים. הבגרות עברה בשלום ובהצלחה ואנו מאחלים הצלחה לכיתה יב2 בשבוע הבא! יישר כוח על היוזמה והאירוח לשרה ותודה לצוות אנגלית.

 

 

כנס הראשון מדעי הרוחביום רביעי נפגשו מגמות מדעי הרוח מרחבי הארץ לכנס הראשון במדעי הרוח לתלמידים מצטיינים. בכנס, שהתקיים בשיתוף עם ספריה הלאומית, תלמידים ממגמות מדעי הרוח מבתי ספר שונים ומתכנית רוח צעירה הגיעו מירושלים, חיפה, מבשרת ציון, ראשון לציון, תל אביב ואשדוד.

הכנס עסק ביחס לזר. זו הייתה הזדמנות ייחודית ראשונה בה למדו יחד בני נוער ממקומות ורקעים שונים טקסטים שעוסקים בזרות, מהמקרא, האודיסאה דרך הסוחר מונציה של שייקספיר ועד מובי דיק. היה מרגש לחוש את אווירת הלימוד, החשיבה, התהיות והפרשנויות של התלמידים לטקסטים. מרחבי הלמידה של הספריה הלאומית וכן הטקסטים המגוונים שנלמדו עוררו שיח ושיחה בקרב הלומדים והמנחים. פתחנו בשיחה של פרופ' משה הלברטל על סוגיית הזרות וגדי איתי, המלמד בין השאר במגמת מדעי הרוח בפלך, סיכם את הכנס בחיבור של הנושא לאירועים עכשוויים. תודה לכל התלמידים והמנחים על הלמידה המשמעותית והמהנה. תודה גדולה לשותפים מעמותת רוח צעירה והספרייה הלאומית ובמיוחד ליונית וטנשטיין על ההפקה המוקפדת. היה ערב מעורר השראה!

 

 

כחלק מהלימודים במגמת ביולוגיה הבנות מבצעות מעבדות ממבחני בגרות בנושאים שונים כגון פוטוסינטזה פעילות אנזימטית ועוד. במעבדה השבוע בדקנו את צינורות ההובלה בצמח וכיצד הדיות משפיעה עליהם. מאחלות לבנות ולמורה רעות לימוד מהנה ומוצלח.

 

 

במסגרת שיעורי שפת סימנים נפגשו השבוע התלמידות עם חן חייט, מתורגמנית ואומנית. חן סיפרה לתלמידות על עבודת התרגום וכן על העסק שפתחה ליצירת שלטים לבתים ומחזיקי מפתחות המורכבים מאותיות בשפת סימנים. לאחר השיחה, יצרה חן עם הבנות מחזיקי מפתחות של I Love U ושל האות הראשונה של שמן. תודה רבה לאודליה על הארגון ולחן על העברת הסדנה. הידעת? הסימן הוא אחד הסימנים הבודדים שהם בין לאומיים. הסימן מורכב מחיבור האותיות I, L ו U.

 

 

ביום חמישי יצאה מגמת ארץ ישראל לסיור חמישי ביחידת ירושלים. הסיור עסק בתולדות ירושלים בתקופה הצלבנית ובהתפתחות הקהילה היהודית בעיר העתיקה בימי הביניים. את הסיור פתחנו בביקור במצודת מגדל דוד ובתערוכה לתולדות ירושלים. משם המשכנו לסיור ברובע היהודי ובקרנו בבית הכנסת הרמב"ן ובית הכנסת החורבה. היה מזג אויר מצויין, תצפיות נפלאות ולימוד משמעותי.

 

 

היום יצאו בנות החטיבה לשבת חטיבה בעין חרוד. שתהיה שבת טובה ומשמחת!

 

 

 

בשבוע הבא

 

בימים ראשון-רביעי (11-14.2) יצאו תלמידות מגמת ערבית משכבת י' לגדנע מזרחנים.

 

בימים ראשון-שלישי (11-13.2) יצאו 9 תלמידות משכבות ט-יא לכנס של מודל האו"ם.

 

ביום ראשון (11.2) יצאו תלמידות מגמת אומנות מכיתות יא-יב למוזיאון ישראל

 

ביום שלישי (13.2) תתקיים הכנה לתרגיל הארצי למצב של ירי טילים לכל בית הספר.

 

ביום זה יתקיים סיור לבנות ח'

 

ביום רביעי (14.2) יצאו תלמידות שכבת ט לסיור שלח.

 

ביום חמישי (15.2) נחגוג כל בית הספר את ראש חודש אדר בתפילה משותפת, הכתרה והפיכה!

 

 

 

מזל טוב לדבוירה להולדת הנכדה! בריאות ושמחה לאם ולכל המשפחה!

 

 

שבת שלום!