‍‍10.20.2017 // ל׳ תשרי תשע״ח

ערב שבת קודש, פרשת נח

 

ביום ראשון, מיד עם החזרה לשגרה, קיימנו ערב בגלריה של פלך. התערוכה, "ישראליות – 70 פנים" הציגה יצירות של בוגרות ונשות צוות בית הספר לכבוד 70 שנה למדינת ישראל.

לאירוע הגיעו נשות צוות, בוגרות ואנשי צוות ותיקים לסיור בגלריה ולאחריה שיחה של פרופ' אליס שלוי על מקומה של היצירה בחיי אישה. לאחר מכן נערכה השקה חגיגית לספרה של ד"ר ימימה חובב, אשת צוות, רכזת היסטוריה שהוציאה לאחרונה רומן היסטורי בשם "אורנים". ימימה שוחחה על הספר עם רותי רביצקי, מורה לספרות שלימדה שנים רבות בפלך.

תמונות מההשקה ניתן לראות כאן. תודה לכל היוצרות שהציגו בתערוכה, לפרופ' אליס שלוי וגב' רותי רביצקי שכיבדו אותנו בדבריהן. תודה גדולה לאוצרות תמר גנאור ומיכל עיר שי על היוזמה ועל ההשקעה בהקמת התערוכה המיוחדת!

 

–עותקים של "אורנים", ספרה של ימימה ניתן לרכוש דרך בית הספר בעלות של  50 ש"ח. —

 

* שכבת י"ב שמעה השבוע הרצאה בנושא הכנה לראיונות שהועברה על ידי חנה גורדון, פסיכולוגית תעסוקתית העוסקת שנים רבות בתחום המיון ובחירת המקצוע. ההרצאה הייתה מעניינת והציגה כלים רבים וטיפים חשובים לבנות לקראת המיונים העומדים בפניהן השנה. תודה רבה לחנה

 

סיור ראשון למגמת לימודי א'י-יחידת ירושלים. ביום שני נפגשנו לתפילת שחרית בכותל ומשם המשכנו לסיור בעיר דוד-הגרעין הקדום של ירושלים. בסיור עסקנו במקורות הקדומים לעיר, בממצאים הארכיאולוגיים שנמצאו בה ובמפעלי המים הקדומים. בין השאר נחשפנו לעולם התת קרקעי של העיר והלכנו בפיר וורן על חלקיו ובניקבה הרטובה. את הסיור קינחנו בדיון אודות קברו של דוד ומלכי יהודה בעיר דוד ובעדויות על בית הכנסת הקדום שנמצא בה. היה חשוב,מלמד ומהנה. תודה ליורם על תכנון הסיורים. מאחלות למגמת ארץ שנה של סיורים מלמדים ומהנים!

 

* ביום חמישי (19/10) ביקרו בבית הספר חייל וחיילת מחיל המודיעין והעבירו לתלמידות שלומדות ערבית שיעורים מרתקים בנושאי האיסלאם והמזרח התיכון, תוך הדגשת חשיבות לימוד השפה הערבית באזורנו.

בנות כיתה ט' קיבלו סקירה כללית על קהיליית המודיעין, בנות כיתה י' עסקו בקשרים בין ארגוני הטרור השונים, בנות כיתה י"ב שמעו הרצאה על הג'יהאד באירופה, ובנות כיתה י"א עסקו במקורות האיסלאמיים המתייחסים למי שאינו מוסלמי בכלל וליהודים בפרט. בנוסף הבנות התנסו בפענוח שיחת טלפון בעלת מידע מודיעיני. תודה ליעל מרגליות ולאורלי זימרן, המורות לערבית.

 

* ריצת ניווט 'בדרך נדב'  ביום שישי הצטרפנו לריצת הניווט השנתית לזכרו של לוחם יחידת החבלה של הצנחנים-נדב אלעד ז'ל. מזה כעשר שנים שתלמידות מגמת לימודי א'י, בוגרות ותלמידות  נוספות משתתפות במירוץ. בריצה משתתפים חיילים, תלמידי ותלמידות מכינות קדם צבאיות בני משפחה וחברים . המירוץ נפתח ביד קנדי בדבריו של דוד אבא של אלעד ובתדריך מפי מפקד יחידת החה'ן. משם יצאו המשתתפים לריצת נווט תחרותית עד לעין לבן.

נדב נפל בגיזרת חברון לפני 17 שנה במהלך פעילות מבצעית. דינה אלעד, שלימדה בעבר בפלך שמחה מאוד לראות את הבנות משתתפות בריצת הניווט ועומדות יפה באתגר. יישר כח ותודה לכל מי שהגיעה!

 

*ביום ראשון, מיד אחרי יום כיפור, הגיעה לכיתת יידיש בשכבת י"א סבתא של תמרה ווסרפוגל במסגרת "דורות לערנען צוזאמען" (דורות לומדים ביחד).

פתחנו את התכנית הזאת עם הביקור של סבתא של תמרה ווסרפוגל, הגב' רבקה, בת של ניצולי שואה מפולין שסיפרה לנו על משפחתה וקורותיה בתקופת המלחמה, ילדותה בתור ילדה של ניצולי שואה ומקום שפת היידיש בחיי המשפחה. משפחתה התמחתה בקונדיטוריה פולנית ובביקור הבא, תביא לנו מתכונים מיוחדים.

בהמשך, עוד קרובי משפחה יבקרו וילמדו איתנו ביחד.

 

* לסיכום לימודי הגמרא בשכבת י' השכימה קום ביום חמישי, קבוצה של תלמידות יחד עם המורות להתפלל תפילת "ותיקין" בכותל ולאחריה ארוחת בוקר משותפת. יישר כוח לכל מי שהשקיעה וקמה מוקדם ותודה למורות הודיה, שלומית ורחל על היוזמה!

 

 

בשבוע הבא…

הפלכיאדה המסורתית לזכרה של חגית צדוק ז"ל

בוקר הלכה לבנות ט-י

 

מהעשה בחטיבה

על החטיבה עבר שבוע למידה וחזרה לשגרה.

ביום שלישי יצאו בנות ח2 לסיור בהרי ירושלים בהדרכתו של יורם. נהננו מהנוף, מהאוויר וההדרכה וסיימנו באפיית פיתות.

הייתה אוירה טובה ומגבשת. תודה לצוות הכיתה, רוני, דינה וציפי על הליווי.

 

 

מזל טוב למיכל דיין פורס לנישואי בנה, דוד.

מזל טוב לגלית ינובסקי לנישואי בתה, הדר, בוגרת בית הספר

 

 

שבת שלום ומבורכת!