‍‍09.23.2014 // כ״ח אלול תשע״ד

מכיוון שכבר מתקופה זו התחילו הבנות בכיתה יא לקבל צווי גיוס לצה"ל, באה השבוע נציגה מ"אלומה", ושוחחה איתן על אופן המבדקים בצו הראשון, הדברים החשובים יותר והחשובים פחות, ובכך הכינה אותן לצו הראשון. מכיוון שנתוני המבדקים בצו הראשון מלווים את הבנות לאורך התהליך, ההכנה משמעותית להתחלה טובה. המחנכות והבנות סיפרו על מפגש מוצלח  וחשוב ביותר.

 

בהרצאה ב"מפגשים" פגשו בנות ביה"ס את רינטל מילוא שהיא מרצה במכינות קדם צבאיות וכן במת"ן. רינטל העבירה הרצאה בנושא "עקרונות של תפילה הנבחנים בסרטי ילדים בקולנוע" והשתמשה בסרט המצוייר "הורטון שומע קול". היא נגעה בשאלות גדולות באמונה ובאופן עיבודן בסרט. ההרצאה היצירתית והעלתה נקודות רבות למחשבה על ההתמודדות המורכבת עם נושא התפילה ביום יום שלנו.

 
2ביום חמישי החל הסמינריון הבית ספרי לקראת הימים הנוראים. נושא הסמינריון השנה הוא "תפילה בעת צרה מול תפילה שבשגרה", הרלוונטי כל כך לחודשים אלה, וגם לקיץ הלא פשוט שעברנו. ההרצאה של רינטל מילוא שקדמה לו, שיעורי הכנה בכיתות ועוד הרצאות שיבואו לאחר הסמינריון ישלימו פרטים בתמונה המורכבת של נושא זה. בין המרצים שעוד יתייחסו לנושא בשבועות הקרובים יהיו הרב אוהד טהרלב, מיכל נגן -ראש מדרשת צהל"י ועוד.

 

ביום חמישי השתתפו הבנות ביחידות עם המחנכות ולאחר מכן שמעו הרצאה מפיו של יוני גלעד, חסיד ברסלב חוזר בתשובה. הבנות התעניינו, שאלו שאלות והמשיכו לשוחח בינהן על השיחה גם בהמשך היום. בהפסקת הצהריים, כל שכבה ארגנה לעצמה "פיקניק" מושקע וחגיגי. בחלק השני של היום התקיימו סדנאות שהועברו על ידי אנשי צוות בית הספר ויחידה נוספת במסגרת כיתתית. בסוף היום הראשון של הסמינריון נערכה הרקדה ספונטנית של מורות ותלמידות לפני שהחל הטיש המיוחד בהובלת הלל מאלי ונגניו.

 

היום, שישי, כל שכבה נסעה לפעילות מיוחדת מחוץ לבית הספר ומשם לקיבוץ עין צורים להמשך הסמינריון בשבת בית ספרית.
יישר כוח לצוות המחנכות על בניית סמינריון מעמיק ומעניין. תודה רבה לעדה אחימן, רחל אדמנית-כלפה, שירה אמסל, עדינה כליל-החורש, דבוירה קוסמן, רונה אטלס, נעמה רבינוביץ, שרון ברנשטיין, מרגלית חרמץ ומיכל דיין-פורס על הסדנאות החוויותיות ובעיקר לעירית טל על ההפקה.

 
מגמות אמנות, יא' ו-יב צפו השבוע בסרט "אמנות בזבל" שתיעד תהליך של אמן שפעל בברזיל עם קבוצת אנשים שעבודתם היא ליקוט זבל. הסרט עוקב אחרי השינוי התודעתיMovie Popcorn של הקבוצה ועל הכח של האמנות לשינוי חברתי. מיכל עיר-שי הסבירה על האמן ויק מוניס. לאחר הצפייה נערך דיון עם מיכל, תמר ורחל האם וכיצד אנחנו גם יכולות ליצור שינוי בעזרת אמנות. תודה רבה למיכל על היוזמה, ולתמר גנאור גם על הפופקורן והקולה (סרט או לא סרט…?)

 

מהנעשה בחטיבה
ביום רביעי נסעו בנות ז' לסיור לימודי במוזיאון המדע.1
הסיור עסק  בנושא האוויר. הבנות חוו תופעות הקשורות באוויר, הכירו את הרכב הגזים השונים באוויר וחוו את תכונות החנקן הנוזלי והקרח היבש. הבנות הופתעו לגלות את הלחץ הרב שמפעיל האוויר סביבנו. היה להן בוקר שכולו חגיגה מדעית מלהיבה. תודה רבה למר דוד רכמוט אבא של שקד על עזרתו בליווי אחת מן הקבוצות, למורים דוד ומיכל וכמובן תודה רבה למורה בתיה על הליווי ועל ארגון הסיור.

 

ביום חמישי יצאה שכבת ז' לטיול בסטף. צעדנו ב"שביל הבעל", בין מדרגות חקלאיות ומטעי פירות, למדנו על חקלאות שלחין וחקלאות בעל והבנו יותר את הקשר העמוק ועתיק היומין שבין אדם לאדמתו. לקראת סוף הטיול הגענו למעין, נכנסנו לניקבה והתרטבנו כהוגן (כמה בנות דאגו שאף אחת לא תצא יבשה משם…) מזג האוויר היה נעים והטיול היה מהנה מאד.
תודה רבה ליורם ומאיר כהנא שהדריכו אותנו בסיור והכינו לנו לימונדה מיוחדת, טעימה ומרעננת מפירות הגדלים באזור, ותודה רבה למחנכות עדי וחפצי שליוו את הטיול.

 

משבוע הבא ועד יום כיפור נתחיל באמירת סליחות במהלך תפילת שחרית.  בכל בוקר, לאחר התפילה תינתן גם שיחת התעוררות קצרה מפי מורה מהצוות.

 
ביום שלישי יתקיים בעז"ה יום הכנה לקראת ראש השנה ובו שיחות וסדנאות לכיוון הלב והראש ליום חשוב זה.

 

מזל טוב לראות בן מנחם על הולדת הבת!

 
מזל טוב לשילוני, השומר של התיכון להולדת הבת!

 
שבת שלום ומבורך!