‍‍10.06.2016 // ד׳ תשרי תשע״ז
אירועי השבוע
השבוע שכבת ט' ערכה בוקר שכבתי בפארק סן סימון. הבנות הכינו פעילויות מגבשות וארוחת בוקר ונהנו מהיציאה מהשגרה. תודה למחנכות ליאת ונפת.
הרבנית כרמית פיינטוך העבירה שיחת הכנה לר"ה בנושא קולו של השופר, ועל משמעותה של קול הזעקה היוצא ממנו. אנו מעריכות ומודות לרבנית כרמית על השעור העמוק ומאחלים לה הצלחה בתפקידה החדש כרבנית בית הכנסת רמב"ן.
ביום רביעי בערב קיימנו ערב לבנות מגמת אמנות בשכבות י"א וי"ב. ברחבת הכניסה נפרשו כני ציור, והבנות רשמו בפחם ועפרון, בקו ובכתם את המודליות שאיתגרו אותן. בהמשך הערב הבנות גם התנסו בתיאור הפנים של חברותיהן בצבעי שמן, שחור ולבן, על גבי שקפים, והחוויה היתה מעניינת, מאתגרת ואף משעשעת במובנים מסויימים. כמובן שגם נערכה ארוחה קלה.  שאר התכניות שהיו לערב זה – נשמרות לערב המגמה הבא…. כל הכבוד לבנות המגמה שלמרות אורך יום הלימודים ידעו להנות ולהפיק הרבה מערב זה. תודה רבה למיכל עיר שי ותמר גנאור שהכינו את הפעילות בערב זה ולרחל צור שהצטרפה.

סיור מגמת ארץ התקיים ביום חמישי. בין השאר בקרנו בתל אשקלון. הנמל העתיק ובארות המים. משם המשכנו למוזיאון התרבות הפלישתים באשדוד. גבעת יונה (הנביא!) ונחל לכיש. היה מלמד. חווייתי ובעיקר כיף!! תודה ליורם על הסיור.

חלק מתלמידות י"א-י"ב נסעו למגדל עז לאמירת סליחות ביום חמישי בלילה. לפני אמירת הסליחות שמעו שיחה מפי מלכה פיוטרקובסקי. תודה לאפרת קוסלובסקי על ליווי הבנות וחזרה עמן בשעות הלילה המאוחרות.
בשבוע הבא…. 
חופשת ראש השנה
ביום רביעי, צום גדליה, יתקיים יום פתיחת פרויקט מעורבות חברתית ובמקביל בית מדרש חברתי לבנות בית הספר. נציגים ממקומות התנדבות ברחבי העיר יגיעו לבית הספר כדי להסביר על האפשרות להשתלב בארגונים שלהם.
מהנעשה בחטיבה
ביום שני באו נציגי עמותת"לתת" לשיחה עם בנות שכבת ח'. השיחה עסקה במצב המשפחות המצויות מתחת לקו העוני, על מנת לעורר את המודעות לאוכלוסיה זו ולפעילות שניתן לעשות למענה. בנות השכבה התעניינו מאד ואף הביעו רצון לקחת חלק בפעילות של העמותה.
במהלך השבוע התפללנו ביחד על הגג כשלתפילותינו התווספה אמירת סליחות, בה הפגינו התלמידות כישרון בשירת "עננו" ועוד פיוטים. לאחר התפילה בכל בוקר זכינו לשמוע דבר תשובה והתעוררות מפי המורות. תודה רבה למורות שבאו לשתף אותנו במחשבותיהן לקראת ראש השנה, אפרת גל, רונה אטלס, גולדי בוקוב ומיכל רגב. במהלך ימים אלה, ביום רביעי, קמנו להודעה כי שמעון פרס נפטר. ציינו מיד את הנושא בהכנת לוח לזכרו ורחל דיברה על האיש ופעלו והדגישה מספר נקודות בעשייתו ובאישיותו שיכולות להוות השראה לכולנו.
ביום חמישי קיימנו יום הכנה לראש השנה. לאחר התפילה שוחחה עמנו אשת הלימוד וההלכה שורל'ה רוזן מ"מתן", ובנועם רב דיברה על הצדדים השונים של ראש השנה והדגישה את ההתכוננות שאנו צריכות לעשות לקראת יום כה חשוב. לאחר מכן כל שכבה עברה לפעילות משלה:
כיתות ז' התמקדו בתפילת מוסף המיוחדת לראש השנה על שלושת ברכותיה המרכזיות – מלכויות, זיכרונות ושופרות. הבנות עברו מתחנה לתחנה, בכל אחת מהן למדו על אחת מהברכות וביטאו את הבנתן על ידי יצירה. לבסוף יצאו הבנות עם חוברת מעשה ידיהן המשקפת את הלימוד האישי והמשותף.
בסיום הפעילות הבנות הכינו כרטיסי ברכת שנה טובה למשפחה וחברים מתוך התבוננות בתפילת "אבינו מלכנו" על הבקשות השונות והמגוונות שהיא כוללת.
בכיתות ח' נפתח היום בלימוד בנושא סליחה. חשבנו בעצמנו על הקושי לסלוח כאשר אנחנו מרגישות שנעשה לנו עוול, למדנו סיפור ממסכת תענית העוסק בעוול ובסליחה עליו, וראינו את ההתמודדות של חז"ל עם מורכבות זו אשר היתה קיימת גם אצלם. המשכנו את היום בעיסוק בתהליך התשובה כפי שמשתקף בסרט מלך האריות, וראינו את הקשרים בין הסרט לבין תפיסות תשובה מקובלות בעולם היהודי, ובין התהליך האישי שכל אחת מאתנו יכולה לעבור. סיימנו את היום בעיון בתפילת אבינו מלכנו ובכתיבת כרטיסי ברכה מקושטים על בסיס תפילה מרכזית זו. תודה רבה למחנכות על הכנת והפעלת יום זה.
בהזדמנות זו נאחל לכולם שנה טובה בכל מישור, שנה של בריאות, של סיפוק, של עשייה ושל לימוד, שנה של שמחה פנימית, ושתתמלאנה כל משאלות ליבנו לטובה – צוות החטיבה.
 
ברוך דיין האמת
תנחומים למורה אבי מרזל ומשפחתו במות אמו
תנחומים לאליס שלוי ומשפחתה עם מותו של בנה, בנצי.
 
שבת שלום ושנה טובה ומבורכת לכולם!