‍‍05.28.2018 // י״ד סיון תשע״ח

 

ערב שבת קודש, פרשת נשא

 

טקס הפעיל המצטיין של מנהל חברה ונוער של מחוזות מנח"י וירושלים במרכז בגין התקיים ביום שלישי השבוע. הללי מזא"ה ויעל לוי משכבת טקס פעיל מצטיין- הללי מזאהי"ב קיבלו את הפרס על היוזמות שהן התחילו השנה. יעל התחילה חוגי סיירות לילדים עם מוגבלויות והללי פתחה מרכז למידה בו מתנדבות מפלך עוזרות לתלמידים מבית הספר היסודי השכן "אפרתה" לאחר שעות הלימודים. בנוסף, תכנית החינוך החברתי של החטיבה בנושא 70 שנה למדינה קיבלה תעודת הצטיינות. כל הכבוד לכולן על העשייה וההשקעה!

 

 

ביום שלישי השבוע הגיעה לחטיבה לשיחה פרופ' דבורה ליפשטדט. היא הציגה בפני הבנות את תחום מחקרה העיקרי- הכחשת השואה וגוללה בפנינו את סיפור המשפט שנערך נגדה על כך שכביכול הוציאה דיבה נגד מכחיש שואה בריטי. השיחה היתה מרתקת ומעוררת השראה. תודה רבה לאמא של פריה ויסברג, אילנה, מכיתה ח' שיצרה את הקשר עם פרופ' ליפשטדט ודאגה להגעתה אלינו.

 

קבוצת בנות מי' יצאה לטיול מהמושב אורה לעין לבן יחד עם תלמידי בית רחל שטראוס, טיול אחרון שסוגר את הפרויקט לשנה זו. כל הכבוד למשתתפות שהכינו והדריכו במיזם המיוחד וליורם על הליווי של הבנות בהוצאה של הפרויקט אל הפועל.

 

סיור בתערוכת שורשים תשעחביום חמישי התקיים ערב שורשים לשכבת ט'. בערב מרגש ומשמח הבנות סיכמו תהליך שנתי של מחקר מעמיק וגילוי של השורשים המשפחתיים שלהן. בכניסה לבית הספר הוצבו תמונות משפחתיות של הבנות השזורות בהיסטוריה של מדינת ישראל ובספריה הוקמה תערוכה של חפצים שהביאה כל תלמידה בליווי הסיפור המיוחד של כל חפץ. בנוסף, הסעודה המסורתית הטעימה לוותה בחוברת מתכונים וסיפורים. הערב כולו היה בנוי סביב סיור ב"מוזיאון התקומה" והקהל הוזמן לסייר יחד עם הבנות בין התמונות שקמו לתחיה. הבנות הפיחו חיים בתמונות מ-7 רגעים היסטוריים, תמונה מכל עשור של המדינה דרך משחק, נגינה וריקוד. במהלך הערב, סבא של חוה פרנקל עזריה ואמא של אור ברימן שבירכו את הבנות בשם המשפחות. לסיומו של הערב כל בת נתנה להוריה מכתב תודה אישי בלווי פרח. תודה לאיילת ושלומית, המחנכות, שליוו את הבנות במהלך עבודת החקר המשמעותית ועל כל ההשקעה בהפקת הערב. תודה גדולה לעירית, תמר ואודליה על הסיוע הרב בפן האמנותי של הערב. יישר כח גדול לכל בנות השכבה על ההשקעה הרבה, שיתוף הפעולה והאווירה הטובה!

 

בשבוע שעבר נשמטה התודה לצוות הספריה של החטיבה. יישר כח ל נעם אלגביש ורננה סקלסקי שמפעילות את הספריה,וארגנו את מצעד הספרים בצורה אחראית, מסודרת ורגועה. הזדמנות לומר תודה ליפית בן זמרה על ההשקעה בספריה לאורך השנה, על שילוב  ובליווי הבנות בהפיכת מצעד הספרים ליום מזמין וחגיגי!

 

נבחרת אתלטיקה קלה ט תשעחנבחרת האתלטיקה של כיתות ט' הגיעה למקום השלישי בתחרות אתלטיקה של מחוז ירושלים ומנח"י!

כל הכבוד לדולב, אורי, אליאורה, ג'ה ג'ה, סהר, דפנה וגפן ולמורן ושירה המאמנות האלופות שלהן!

 

שבת שלום!